Karl Baedeker: Belgien und Holland nebst Luxemburg. Leipzig, 1914, Verlag von Karl Baedeker. Kiadói egészvászon kötés, kihajtható térképmelléklettel, festett lapélek, kopottas állapotban.
Georg Schweinfurth: Afrika szívében. Fordította Halász Gyula. Bp., é.n., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas gerinccel, jó állapotban.
Ezerszínű Magyarország. Az illusztrációkat Muray Róbert, a fejléceket Gudics József, a fedőlapot Cselényi József rajzolta. Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó, 429 p.+XXXII t. Az utazás az új Magyarországon második, átdolgozott és bővített kiadása. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, a hátsó kötéstábláról a papír részben leszakadt.
Dokumentumok Kispest történetéhez 1873-1950. Budapest Történetének Forrásai. Összeállította, szerkesztette és jegyzetekkel ellátta: Szabó Csaba. Bp., 1999, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
Közcsend, és közbátorság. Budán, Pesten és Óbudán 1848-1849-ben. Válogatta Czaga Viktória és Jancsó Éva. A jegyzeteket összeállította Czaga Viktoria. A névmutatót készítette Jancsó Éva. Budapest Történetének Forrásai. Bp., 1998, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
Könczei Csilla: Kulturális identitás, rítus, reprezentáció a Brassó megyei Háromfaluban. A borica. Kolozsvár, 2009, Kriterion-Kriza János Néprajzi Társaság. Kiadói papírkötésben, fekete-fehér fotókkal, ábrákkal, táncírásmellékletekkel illusztrálva.