Vitéz Veszprémy Dezső: Tali és Széchi-szigeti Dr. Thaly Kálmán életrajza I-II. Budapest, 1928, 1931, 109+173 p. Kiadói papírkötés. Volt könyvtári példány! A borító sarkai gyűröttek, a gerince szakadozott.
A Gyöngyösi István Társaság Almanachja. Budapest, 1938, Gyöngyösi István Társaság, 219 p. Fűzött papír kötés. A borítója foltos, gyűrött, viseltes. A lapok foltosak. A lapszélek gyűröttek. A kötése sérült. A borító részben elvált a gerincétől.
Radó Antal: Az olasz irodalom I-II. Budapest,1896,Magyar Tudomány Akadémia. MTA-Új Folyam XXVI-XXVII. kötet. Kiadói egészvászon borító, márványozott lapélekkel. 515+552 p. Első kiadás! A borító picit foltos, sarkai picit kopottak.
Bartucz Lajos (szerk.): A művelődés könyvtára 9. A magyar nép. 26 szövegábrával és 32 képtáblán 144 fényképpel. Budapest, 1943, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Aranyozott gerincű kiadói félvászon borító, 349 p. A borító szélei, sarkai kopottak. A gerince picit sérült, kopott.
Vidor Imre: Vándor a nagy uton. Bp., 1930, Minerva. A szerző aláírását tartalmazó beragasztott lappal. Kiadói, gerincén sérült papírkötésben. A borító sarka hiányos. Felvágatlan.
Dr. Hankó Vilmos (szerk.): Universum III. Évkönyv a család és az ifjúság számára. Budapest, 1907, Lampel R. Könyvkereskedése. (Wodianer F. és Fiai) Részvénytársaság. Kiadói festett, illusztrált, egészvászon kötésben, 400 p. A borítója kopottas.
Halhatatlan szerelem, Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. A nyolcvanéves Pesti Napló jubileumi ajándéka előfizetőinek. Budapest,1930, Pesti Napló. Rengeteg képpel illusztrált. Egészvászon kiadói borító, 143 p. A borítója kopottas. A gerince sérült, szakadt.