Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 292

14074.

Rufpreis:
800 HUF

Bozzay Margit: Álarc nélkül... Mozaikszemek egy téli délutánból. II. kiadás. Budapest, 1943, Napkelet. Kiadói papírkötés, kiadói papírborítóban, 158 p. A borító picit maszatos, foltos.
14075.

Rufpreis:
1 000 HUF

14076.

Rufpreis:
1 000 HUF

Szabó Pál Zoltán: Déldunántúl népe, Bp., 1931, K. M. Egy. Ny. 26 p. (Jancsó Benedek Társaság kiadványai. 5.) Kiadói papírborítóban, jó állapotban.
14077.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szerelem és ösztönélet - Az emberismeret különszáma. Bp, 1936. II. évf. 3. szám, Szathmáryné Bánó Vilma. 103+(1) p. Kiadói papírborítóban.
14078.

Rufpreis:
2 000 HUF

14079.

Rufpreis:
1 000 HUF

23 db könyv a Magyar Könyvtár sorozatból. Két könyv egybekötve. Átkötött félvászon. Változó állapotban, de többségében azért, az átkötést leszámítva, jó állapotban.   Titus Livius: Hannibál útja az Alpeseken át. (A rómaiak történetének XXI. könyve) Latinból fordította és bevezette: Váradi Béla. Budapest,é.n.,Lampel R., 96 p. Tinódi Sebestyén Válogatott Históriás Énekei. Rendezte és bevezetésekkel elláta Perényi Adolf. Budapest,é.n.,Lampel R., 59 p. Gyöngyösi István: Márssal Társalkodó Murányi Vénusz. Bevezetéssel elláta Palágyi Lajos. Budapest,é.n.,Lampel R., 64 p. A kuruczvilág költészete. Szemelvények. Rendezte és bevezetéssel elláta Kardos Albert. Budapest,é.n.,Lampel R., 94 p. Petőfi Sándor: Elbeszélések és hírlap czikkek. Budapest,é.n.,Lampel R., 66 p. Zerinvári Zrinyi MIklós Gróf: A török áfium ellen való órvosság. Bevezetéssel és jegyzetekkel elláta Ferenczi Zoltán. Budapest,é.n.,Lampel R., 64 p. Kisfaludy Sándor válogatott regéi. Csobáncz - Tátika - Dobozy Mihály és hitvese. Kiadta és bevezetéssel elláta Szigetvári Iván. Budapest, 1899,Lampel R., 70 p. Gróf Gvadányi József: Egy falusi nótáriusnak budai utazása. Budapest, 1917,Lampel R., 160 p. Válogatt magyar népballadák. Bevezetéssel elláta: Morvay Győző. Budapest,é.n.,Lampel R., 66 p.  Ábrányi Emil: Szabdság, haza. Ujabb márcziusi dalok, és egyéb költemények. Budapest,é.n.,Lampel R., 63 p. Kazinczy Ferenc: Pályám emlékezete. (Szemelvények.) Kiadta és bevezetéssel elláta: Balassa József. Budapest, 1899,Lampel R., 79 p. A kötése sérült.  Kölcsey Ferencz válogatott versei. Bevezetéssel elláta Negyesy László. Budapest,é.n.,Lampel R., 62 p. Tompa Mihály regéi. 1845-1460. Budapest, 1915,Lampel R., 188 p. A kötése sérült. Balassa Bálint válogatott költeményei. Életrajzzal bevezette, s jegyzetekkel kísérte Erdélyi Pál. Budapest,é.n.,Lampel R., 79 p. Petőfi Sándor költeményei I-II. Bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta Ferenczi Zoltán és, Balassa József. Budapest, é.n.,Lampel R. Könyvekereskedése, 88+82 p. Egybekötve.  Czuczor költeményei. Budapest, 1887,Lampel R., 180 p. Foltos.  Petőfi Sándor költeményei. Haza és szabadság. Bevezetésse ellátta Dr. Radnai Rezső. II. füzet. Budapest,é.n.,Lampel R., 115 p. Arany János: Katalin, Keveháza, Szent László füve. Bevezetéssel ellátta: Dr. Radnai Rezső. Budapest,é.n.,Lampel R., 134 p. Kisfaludy Károly válogatott költeményei. Sajtó alá rendezte és bevezetéssel ellátta Bánóczi József. Budapest,é.n.,Lampel R., 59 p. Mindszenthi Gábor Naplója. Szemelvények Altorjai Báró Apor Péter "Metamorphosis Transilvaniae" czímű művéből. Kiadta és bevezetéssel ellátta: Dr. Balló István. Budapest,é.n.,Lampel R., 68 p. Kisfaludy Károly vig beszélései. Budapest, 1910,Lampel R., 215 p. Foltos.  Kölcsey Ferencz válogatott szónoki művei. Budapest, 1913,Lampel R., 254 p.
14080.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

14081.

Rufpreis:
1 000 HUF

14082.

Rufpreis:
1 000 HUF

Makkai Sándor: Táltoskirály. Bp., 1935, Genius. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben. Ajándékozási bejegyzéssel.
14083.

Rufpreis:
800 HUF

14084.

Rufpreis:
10 000 HUF

Székely József: Magyar Játékszín. A Nemzeti Színház félszázados ünnepélye alkalmából. Budapest, 1887, Légrády Testvérek, 194 p. Kiadói papírkötés. A borítója megviselt állapotban.
14085.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF