Festmények és grafikák

Tételek száma: 190

Jovián György (1951-): Életvonal (1997). Rézkarc, mezzotinto, merített papír. Jelzett, számozott 20/20. Üvegezett fa keretben, 29x21 cm.
10132.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Hommage a Széchenyi. Supka Magdolna és Kosáry Domokos előszavával. H., é., ny. n. 2 lev. (előszó), 1 lev. (a művészek rövid bemutatása), 12 t. Almásy Aladár, Gaál József, Kárpáti Tamás, Korányi Gábor, Muzsnay Ákos, Parádi Tamás, Prutkay Péter, Püspöky István, Somogyi Győző, Szabados Árpád, Szabó Tamás és Szemethy Imre egy-egy rézkarca, paszpartuban, a művész aláírásával, 19x29 és 28,5x22,5 cm közötti méretben. Valamennyi lap a 24/35. számú. [A kiadvány Széchenyi István születésének kétszázadik évfordulójára 1991-ben az Eötvös alapítvány támogatásával készült. A rézkarcokat alkotójuk nyomta.] Kiadói aranyozott, dombornyomott, bőrborítású mappában. Mappa mérete 48,5x40x6 cm. Komplett, hiánytalan, mindössze 35 példányban megjelent gyűjtői ritkaság!
10133.

Kikiáltási ár:
140 000 Ft
378,38
411,76
Faragó Géza (1877-1928): Lány virággal. Ceruza. papír. Jelzett. Proveniencia: Gerő Ödön művészeti szakíró, újságíró lánya, Gerő Zsófia (1895-1966) hagyatékából 11,5x8,5 cm / Provenance: From the estate of Sophie Gerő (1895-1966), daughter of famous Hungarian journalist, art critic Edmund (Ödön) Gerő.
10134.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
20
Kónya Zoltán (1891-?): Anatole France. Lilith leánya, könyv borítóterv (1919), vegyes technika, papír, jelzett, 17×12 cm / Zoltán Kónya (1891-?): Anatole France. Lilith daughter. Book sleeve draft. Mixed technique on paper, signed, 17x12 cm.
10135.

Kónya Zoltán (1891-?): Anatole France. Lilith leánya, könyv borítóterv (1919), vegyes technika, papír, jelzett, 17×12 cm / Zoltán Kónya (1891-?): Anatole France. Lilith' daughter. Book sleeve draft. Mixed technique on paper, signed, 17x12 cm.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Falus Elek (1884-1950): Szecessziós-florális ornamentikus dísz, 1911. Ceruza, tus, papír, jelzett és datált (Falus Elek 1911.I.2.). Proveniencia: Gerő Ödön művészeti szakíró, újságíró lánya, Gerő Zsófia (1895-1966) hagyatékából. lapméret: 11,5×8,5 cm / Elek Falus (1884-1950): Art-nouveau drawing, 1911. Pencil and ink on paper, signed. Provenance: From the estate of Sophie Gerő (1895-1966), daughter of famous Hungarian journalist, art critic Edmund (Ödön) Gerő. Paper size: 11,5x8,5 cm
10136.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Kiss Rezső (1889-?): Lechner Ödön portréja. Ceruza, papír, jelzett, hátoldalán feliratozott és egy másik portré vázlatával. Proveniencia: Gerő Ödön művészeti szakíró, újságíró lánya, Gerő Zsófia (1895-1966) hagyatékából. 11,5×8,5 cm / Provenance: From the estate of Sophie Gerő (1895-1966), daughter of famous Hungarian journalist, art critic Edmund (Ödön) Gerő.
10137.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Baranyai-Lőrincz Gusztáv (1886-1977): Festő és modellje. Rézkarc, papír, restaurált, jelzett, számozott (No. XLV), datált a karcon (München 914). Lap alján két kisebb szakadással. Sarkai kartonra rögzítve. A művész ezen grafikája ifjúkori alkotásai közé tartozik, feltehetően a müncheni akadémián eltöltött vagy közvetlenül azt követő években készült, 1922-ben végleg a bajor fővárosban telepedett le. Késő Jugendstil (szecessziós) stílusú alkotásának felbukkanása kisebb szenzáció, mivel tudomásunk szerint korábban nem szerepelt grafikai műve árverésen. A hagyatéka a Müncheni Magyar Intézet regensburgi könyvtárában található. Nagyon ritka! / Gusztáv Baranyai-Lőrincz (1886-1977): Painter and his model. Etching, paper, signed, numbered (No. XLV), dated on the etching (München 914). With some small tears on the bottom. Very early, Jugendstil style work of this Hungarian artist, who learned in Munich at the academy and settled in the bavarian capital in 1922. To our knowledge this piece or even a graphic work of the artist has never been at auction in Hungary. Very rare!
10138.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
ifj. Teuchert Károly (1856?-1926): Női arckép. Olaj, karton, kissé sérült, jelzett. Sérült fa keretben. 44x37 cm
10139.

Kikiáltási ár:
32 000 Ft
86,49
94,12
Kónya Zoltán (1891-?): Ifjabb Gulliver utazása Lilliputban, könyv borítóterv (1919), vegyes technika, papír, jelzett, 21×15 cm / Zoltán Kónya (1891-?): The travel of Gulliver the younger in Lilliput, book sleeve draft, mixed technique on paper, signed, 21×15 cm
10140.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Pólya Tibor (1886-1937): Szinyei Merse Pál portréja. Ceruza, papír, jelzett, hátoldalán feliratozott: Szinyei Merse arca. Proveniencia: Gerő Ödön művészeti szakíró, újságíró lánya, Gerő Zsófia (1895-1966) hagyatékából. 11,5×8,5 cm / Tibor Pólya (1886-1937): Portrait of Pál Szinyei Merse. Pencil on paper, signed, with description on the back: Szinyei Merse arca (Face of Szinyei Merse). Provenance: From the estate of Sophie Gerő (1895-1966), daughter of famous Hungarian journalist, art critic Edmund (Ödön) Gerő. 11,5×8,5 cm
10141.

Pólya Tibor (1886-1937): Szinyei Merse Pál portréja. Ceruza, papír, jelzett, hátoldalán feliratozott: "Szinyei Merse arca". Proveniencia: Gerő Ödön művészeti szakíró, újságíró lánya, Gerő Zsófia (1895-1966) hagyatékából. 11,5×8,5 cm / Tibor Pólya (1886-1937): Portrait of Pál Szinyei Merse. Pencil on paper, signed, with description on the back: "Szinyei Merse arca" (Face of Szinyei Merse). Provenance: From the estate of Sophie Gerő (1895-1966), daughter of famous Hungarian journalist, art critic Edmund (Ödön) Gerő. 11,5×8,5 cm

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
Vadász Endre (1901-1944): Gyermek a réten, ceruza, papír, jelzett. Proveniencia: Gerő Ödön művészeti szakíró, újságíró lánya, Gerő Zsófia (1895-1966) hagyatékából. 11,5x8,5 cm / Endre Vadász (1901-1944): Child on the field. pencil on paper, signed. Provenance: From the estate of Sophie Gerő (1895-1966), daughter of famous Hungarian journalist, art critic Edmund (Ödön) Gerő.
10142.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Abel Pann (1883-1963): Önarckép. Dedikált Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerö Ödön esztéta, kritikus lányának . Litográfia, papír. Hajtott, albumlap, hátoldalán életrajzi adatokkal / Albert Pann: Self-portrait. Autograph signed. Provenance: From the estate of Sophie Gerő (1895-1966), daughter of famous Hungarian journalist, art critic Edmund (Ödön) Gerő.18x22 cm
10143.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft