Tétel

Kikiáltási ár:

9 000 Ft

Leírás:

Baranyai-Lőrincz Gusztáv (1886-1977): Festő és modellje. Rézkarc, papír, restaurált, jelzett, számozott (No. XLV), datált a karcon (München 914). Lap alján két kisebb szakadással. Sarkai kartonra rögzítve. A művész ezen grafikája ifjúkori alkotásai közé tartozik, feltehetően a müncheni akadémián eltöltött vagy közvetlenül azt követő években készült, 1922-ben végleg a bajor fővárosban telepedett le. Késő Jugendstil (szecessziós) stílusú alkotásának felbukkanása kisebb szenzáció, mivel tudomásunk szerint korábban nem szerepelt grafikai műve árverésen. A hagyatéka a Müncheni Magyar Intézet regensburgi könyvtárában található. Nagyon ritka! / Gusztáv Baranyai-Lőrincz (1886-1977): Painter and his model. Etching, paper, signed, numbered (No. XLV), dated on the etching (München 914). With some small tears on the bottom. Very early, Jugendstil style work of this Hungarian artist, who learned in Munich at the academy and settled in the bavarian capital in 1922. To our knowledge this piece or even a graphic work of the artist has never been at auction in Hungary. Very rare!

Megosztás:

Tétel fotót készítette : kh