Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 539

20535.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Rejtő Jenő sorozat 1-28. köt. Ponyva királyai. Teljes sorozat! Pécs, 2010-2011., Alexandra. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20536.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
10
Csokonai Vitéz Mihály: - - - nevezetesebb poétai munkái. I. köt.: A tavasz, Lilla, Ódák. A szerző képével együtt kiadta Márton József, a Bétsi Universzitásban a magyar nyelvnek és literaturának első professora. Bécs, 1816, Pichler Antal, 1 (Csokonai Vitéz Mihály arcképe) t. +XVI+224 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóva, foltos lapokkal. Merkly Belus József (1886-1966). nagykanizsai gyógyszerész ex libris bélyegzésével és autográf possessori bejegyzéssel (Sipeky Béla Könyveiből 887?)
20537.

Csokonai Vitéz Mihály: - - - nevezetesebb poétai munkái. I. köt.: A' tavasz, Lilla, Ódák. A' szerző képével együtt kiadta Márton József, a Bétsi Universzitásban a' magyar nyelvnek és literaturának első professora. Bécs, 1816, Pichler Antal, 1 (Csokonai Vitéz Mihály arcképe) t. +XVI+224 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóva, foltos lapokkal. Merkly Belus József (1886-1966). nagykanizsai gyógyszerész ex libris bélyegzésével és autográf possessori bejegyzéssel (Sipeky Béla Könyveiből 887?)

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
10
Kazinczy Ferencz: - - munkáji. Szép literatúra. I. kötet. Pest, 1814, Trattner János Tamás, 1 (díszcímlap) t.+4+379 p. Kartonált papírkötésben, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal, hiányzó címképpel.
20538.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
[Rejtő Jenő] P. Howad: Bradley Tamás visszaüt. Bp., [1941], Nova, 159 p. A borító Pályi Jenő (1900-1953) munkája. II. kiadás! Kiadói illusztrált papírkötés, kopott, szakadt borítóval, sérült gerinccel, kijáró lapokkal (130-159. oldalak között.), a címlapon bejegyzésekkel.
20539.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
19
[Rejtő Jenő] P. Howard Pipacs, a fenegyerek. In: Buék 1969! A Magyar Újságírók Országos Szövetségének kiadványa. Szerkesztette Tabi László. (Budapest), [1968]. (Zrínyi ny.) 15 + [1] p. Folio. Az oldalszámozáson belül számos karikatúrát, rajzot tartalmazó szilveszteri kiadvány valódi értéke Rejtő Jenő 1939-ben megjelent ,,Pipacs, a fenegyerek című művének első újraközlése. Mint az köztudott, Rejtő Jenő a Rákosi-korszakban indexre tett szerző volt, rehabilitása 1956-ban kezdődött, amikor Hegedűs Géza utószavával ismét megjelent A láthatatlan légió. Az alkalmi kiadványunkban megjelenő, hat szövegközti illusztrációval kísért ,,Pipacs, a fenegyerek két évvel később elnyerte méltó képregényadaptációját is, Gugi Sándor feldolgozásában (Füles, 1970). Jó állapotú lapok, tűzve, hajtogatásnyommal.
20540.

[Rejtő Jenő] P. Howard Pipacs, a fenegyerek. In: Buék 1969! A Magyar Újságírók Országos Szövetségének kiadványa. Szerkesztette Tabi László. (Budapest), [1968]. (Zrínyi ny.) 15 + [1] p. Folio. Az oldalszámozáson belül számos karikatúrát, rajzot tartalmazó szilveszteri kiadvány valódi értéke Rejtő Jenő 1939-ben megjelent ,,Pipacs, a fenegyerek" című művének első újraközlése. Mint az köztudott, Rejtő Jenő a Rákosi-korszakban indexre tett szerző volt, rehabilitása 1956-ban kezdődött, amikor Hegedűs Géza utószavával ismét megjelent A láthatatlan légió. Az alkalmi kiadványunkban megjelenő, hat szövegközti illusztrációval kísért ,,Pipacs, a fenegyerek" két évvel később elnyerte méltó képregényadaptációját is, Gugi Sándor feldolgozásában (Füles, 1970). Jó állapotú lapok, tűzve, hajtogatásnyommal.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
20541.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Kölcsey Ferenc minden munkái. Levelezés I-V. + Országgyűlési napló. + Duplummal: Levelezés I. kötet. Kritikai kiadás! Sajtó alá rendezte: Szabó G. Zoltán. 4 kötet a sorozatszerkesztő, és sajtó alá rendező Szabó G. Zoltán (1943-2018) irodalomtörténész kritikus által DEDIKÁLT példány. Bp., 2000-2017, Universitas - Balassi. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal.
20542.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
20543.

Kikiáltási ár:
7 500 Ft
20,27
22,06
20544.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Ipolyi Arnold: Magyar mythologia. I-II. köt. Bp., 1929, Zajti Ferenc, IV+335+(5) p.; 368 p. Második kiadás. Korabeli, átkötött félvászon-kötésben, helyenként lapszéli ázásnyomokkal.
20545.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Felix, Frank: Introduction a LHeptaméron de la Reine de Navarre. (Orné dun portrait de la Reine Marguerite et de douze Dessins de Sahib gravés sur bois par A. Pruraine.) [Illusztrált kiadás.] Paris, 1879. Isidore Liseux (Imprimerie Motteroz). CLXXIX + [1] p. + 12 t. (ebből 2 kétoldalas). Félix Frank bevezetője a francia reneszánsz jelentős novellagyűjteményéhez, a jelentőségében a Dekameronhoz mérhető Heptameronhoz. A táblákon Louis Ernest Lesage - művésznevén Sahib - (1847-1919) francia karikaturista rajzai, oldalszámozáson belül a művész egészoldalas Navarrai Margit-portréjával. A kiadás 500 példányban készült. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Ritka!
20546.

Felix, Frank: Introduction a L'Heptaméron de la Reine de Navarre. (Orné d'un portrait de la Reine Marguerite et de douze Dessins de Sahib gravés sur bois par A. Pruraine.) [Illusztrált kiadás.] Paris, 1879. Isidore Liseux (Imprimerie Motteroz). CLXXIX + [1] p. + 12 t. (ebből 2 kétoldalas). Félix Frank bevezetője a francia reneszánsz jelentős novellagyűjteményéhez, a jelentőségében a Dekameronhoz mérhető Heptameronhoz. A táblákon Louis Ernest Lesage - művésznevén Sahib - (1847-1919) francia karikaturista rajzai, oldalszámozáson belül a művész egészoldalas Navarrai Margit-portréjával. A kiadás 500 példányban készült. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Ritka!

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft