A. J. Cronin: Réztábla a kapu alatt. Regény. Bp., 1938.,Dante. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Papírborítóval együtt ritka!
Európai pillanatok. Gink Károly fotói, Keresztury Dezső írásai. Bp., 1968, Magvető. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban, ex libris-szel (Vuray György). Megjelent 4500 példányban.
Kardos László válogatott műfordításai. Bp., 1953, Szépirodalmi Könyvkiadó, 432 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés. Az előzéklapon ajándékozási sorokkal vagy dedikációval(?).
A Magyar remek írók sorozat XI-XII. kötete: Garay János: Szent László I-II. Pest, 1865. Kiadja Heckenast Gusztáv. Kiadói enyhén sérült, aranyozott egészvászon-kötésben, kopottas állapotban. Az egyik kötet borítója és elülső szennylapja levált, volt könyvtári példány.