Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 539

Pyrker [János László], Johann Ladislav Johann Ladislav Pyrkers sämmtliche Werke in Einem Bande. Neue, durchaus verbesserte Ausgabe. Mit dem Bildniss des Verfassers. Stuttgart und München, 1839. J. G. Cottascher Verlag. 1 t. (acélmetszetű címkép: a szerző hártyapapírral védett mellképe) + [8] + 520 + [1] p. Pyrker János László (1772-1847) Nagylángon született, 1796-ban szentelték pappá. Számos egyházi tisztséget töltött be, többek között szepesi püspök és velencei pátriárka is volt. 1827-től egri érsek lett, Egerben tanítóképzőt és rajziskolát alapított. Német nyelvű költeményei számos kiadásban láttak napvilágot. Nagy értékű képtárát a Magyar Nemzeti Múzeumnak adományozta. Nevéhez fűződik az egri nagytemplom építése is. Az MTA 1844-ben tiszteletbeli tagjává fogadta. Személye, illetve az e kötetben található Perlen der heiligen Vorzeit (A szent hajdan gyöngyei) című műve körül alakult ki a reformkor egy fontos generációs konfliktusa, a Pyrker-pör. A Pyrker-pörben az új, hazafias nemzedék (Toldy Ferenc vezetésével) a fordító Kazinczy arisztokrata-tiszteletét és ,,kozmopolitizmusát támadta, mivel nem tudta elnézni, hogy a széphalmi mester Pyrker egri érsek német nyelvű vallásos eposzának magyarra fordítására fecsérelte idejét, eredeti magyar művek alkotása helyett. Keretdíszes oldalakkal, néhány széljegyzettel. Az előzéken Rudolf Heger bécsi könyvárus és antikvárius könyvjegyével és Dr. A. Schams fametszetű Ex librisével. Goedeke X, 562. Wurzbach XXIV, 119. Korabeli, díszes, dúsan aranyozott sötétzöld egészmaroquin kötésben, színes, márványmintás festésű lapszélekkel. Dekoratív, gyönyörű példány.
20547.

Pyrker [János László], Johann Ladislav Johann Ladislav Pyrker's sämmtliche Werke in Einem Bande. Neue, durchaus verbesserte Ausgabe. Mit dem Bildniss des Verfassers. Stuttgart und München, 1839. J. G. Cotta'scher Verlag. 1 t. (acélmetszetű címkép: a szerző hártyapapírral védett mellképe) + [8] + 520 + [1] p. Pyrker János László (1772-1847) Nagylángon született, 1796-ban szentelték pappá. Számos egyházi tisztséget töltött be, többek között szepesi püspök és velencei pátriárka is volt. 1827-től egri érsek lett, Egerben tanítóképzőt és rajziskolát alapított. Német nyelvű költeményei számos kiadásban láttak napvilágot. Nagy értékű képtárát a Magyar Nemzeti Múzeumnak adományozta. Nevéhez fűződik az egri nagytemplom építése is. Az MTA 1844-ben tiszteletbeli tagjává fogadta. Személye, illetve az e kötetben található Perlen der heiligen Vorzeit (A szent hajdan gyöngyei) című műve körül alakult ki a reformkor egy fontos generációs konfliktusa, a Pyrker-pör. A Pyrker-pörben az új, hazafias nemzedék (Toldy Ferenc vezetésével) a fordító Kazinczy arisztokrata-tiszteletét és ,,kozmopolitizmusát" támadta, mivel nem tudta elnézni, hogy a széphalmi mester Pyrker egri érsek német nyelvű vallásos eposzának magyarra fordítására fecsérelte idejét, eredeti magyar művek alkotása helyett. Keretdíszes oldalakkal, néhány széljegyzettel. Az előzéken Rudolf Heger bécsi könyvárus és antikvárius könyvjegyével és Dr. A. Schams fametszetű Ex librisével. Goedeke X, 562. Wurzbach XXIV, 119. Korabeli, díszes, dúsan aranyozott sötétzöld egészmaroquin kötésben, színes, márványmintás festésű lapszélekkel. Dekoratív, gyönyörű példány.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Jelenkor. Társadalmi, politikai és kulturális lap. Felelős szerkesztő: Katona Jenő. Megjelenik minden hónap 1-én és 15-én. I-II. évfolyam (1939-1940) [Teljes évfolyamok, egybekötve.] (Dedikált.) Budapest, 1939-1940. Stephaneum ny. - Pesti Lloyd-Társulat ny. - Hunnia Nyomda Kft. A lapszámok 12 oldal terjedelműek, leszámítva az év utolsó lapszámát, mely 16 oldal terjedelmű. Összterjedelem: 368 p. A Jelenkor 1939. október 1-jétől 1944 márciusáig jelent meg, minden hónap 1. és 15. napján. Katolikus szellemiségű társadalmi, politikai és kulturális esszéfolyóiratként a katolikus írók mellett bőven foglalkoztatta az erdélyi, felvidéki magyar írókat - és a népi írók egy részét is (Keresztury Dezső, Pethő Sándor, Ferdinándy Mihály, Bálint Sándor, Cs. Szabó László, Illyés Gyula, Szabó Zoltán). A Katona Jenő és Szekfű Gyula által szerkesztett lap napi politikával ritkán foglalkozott, bár rendszeresen bírálta élesen a nyilas sajtót. Lakatos 1030. Aranyozott, enyhén kopott korabeli vászonkötésben.
20548.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Goethe, [Johann Wolfgang]: Az örök Goethe. Antológia a költő műveiből. 1-3 kötet. 1. Az ijfú Goethe 1749-1776. 2. A férfi Goethe 1777-1800. 3. Az öreg Goethe 1801-1832. Ford.: Szabó Lőrinc, Turóczi-Trostler József. Gyoma, 1932, Kner Izidor. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen sérült borítókkal, sérült, foltos kiadói karton tékában.
20549.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20550.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Flaubert, Gustave: Léducation sentimentale. Historie dun jeune homme. Paris, 1910. Louis Conard (LImprimerie Nationale). [4] + 704 p. Kritikai kiadás, jegyzetekkel, szövegvariánsokkal és válogatott regénykritikákkal. Oldalszámozáson belül néhány egész oldalas kézirat-hasonmással. Vízjeles papíron. A kötet a Conard által 18 kötetben megjelentetett Flaubert-életműkiadás önálló kötete. (OEvres Completes de Gustave Flaubert.) Aranyozott, álbordázott gerincű, enyhén sérült korabeli félmaroquin, szignált kötésben (Canape), felül aranyozott lapszélekkel, az eredeti kiadói borítók bekötve. Dekoratív, szép példány.
20551.

Flaubert, Gustave: L'éducation sentimentale. Historie d'un jeune homme. Paris, 1910. Louis Conard (L'Imprimerie Nationale). [4] + 704 p. Kritikai kiadás, jegyzetekkel, szövegvariánsokkal és válogatott regénykritikákkal. Oldalszámozáson belül néhány egész oldalas kézirat-hasonmással. Vízjeles papíron. A kötet a Conard által 18 kötetben megjelentetett Flaubert-életműkiadás önálló kötete. (OEvres Completes de Gustave Flaubert.) Aranyozott, álbordázott gerincű, enyhén sérült korabeli félmaroquin, szignált kötésben (Canape), felül aranyozott lapszélekkel, az eredeti kiadói borítók bekötve. Dekoratív, szép példány.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
A Budapesti Ujságírók Egyesülete 1909-ik évi almanachja. Szerkeszti: Szerdahelyi Sándor. Budapest, 1909. Budapesti Ujságírók Egyesülete (Révai és Salamon ny.) VI + 366 + [122] p. Első kiadás. A Budapesti Újságírók Egyesülete a magyarországi zsurnaliszták önsegélyező és érdekképviseleti szerve volt, mely világnézetileg a legkülönfélébb írókat, újságírókat tömörítette. Ez a heterogenitás az immár ötödik évét megérő Almanachban is megnyilatkozik. Az 1909. évi Almanach parázs sajtóvitáknak ad helyet, a modern irodalom küldetéses kérdéskörét járja körül, a korabeli kultúrharc ritka intenzív pillanatát örökíti meg, melyben a hagyományosan az akadémiai körökben (vagy a Kisfaludy-társaságban) befutott nagy öregek nemzedéke a bejáratott körökből kimaradt, ezért sajtópályán frissen befutni kívánó fiatalok nemzedékével csap össze. Kiadványunk a sajtónyilvánosság előtt lezajlott irodalmi generációváltás lehetőségét hordozza, jelszavakban mindenképpen, amennyiben a hozzászólók többsége irodalmin kívüli küldetést tulajdonít novelláknak, verseknek, színműveknek: az egyedül helyes hazaszeretetre nevelés küldetését vagy az egyedül helyes modern, szociális érzékenységben hevülő életérzés felkeltését véli az irodalom küldetésének - ám ami a kötetben (külön fejezetben) közölt új irodalmi termést jelenti, az bizony nem indokolja a vita hevét, a közölt új, modernista alkotóktól csekély változatosságú, közepes termés jutott az Almanach lapjaira. Az irodalmi rész hangnembeli egyhúrúsága mellett a társadalomelméleti részt hasonló homogenitás jellemzi (ezúttal nem esztétikai, hanem ideológiai), amennyiben a társadalomtudományi részben a Jászi Oszkár-féle társadalomelméleti kör jut szóhoz, ekként a polgári radikálisok és a szociáldemokraták szólamától eltérő (nemzeti szabadelvű vagy keresztényszocialista) hangoknak alig jutott hely. Mindent összevéve tehát az 1909. évi Almanach nem líra- vagy prózatörténeti szempontból emlékezetes - hanem a többé-kevésbé goromba üzengetésnek, azaz az irodalmi generációváltás ígéretének, a kultúrharc parázs vitáinak kiváló, egyedülálló, emlékezetes dokumentuma. Oldalszámozáson belül kilenc oldalnyi irodalmár-portréval. Aranyozott kiadói bőrkötésben (Dárday Aladár, Budapest), felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
20552.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Tóth Kálmán: Tóth Kálmán összes költeményei. 1-2. kötet. [Teljes.] Pest, 1860. Heckenast Gusztáv (Landerer és Heckenast ny.) 1 t. (címkép: Tóth Kálmán portréja) + [2] + X + 284 p., X + [2] + 315 + [1] p. Első kiadás. Tóth Kálmán (1831-1881) költő, újságíró, szerkesztő, drámaíró, később Baja város országgyűlési képviselője. Tóth Kálmán a Nagy Ignác-féle ,,Hölgyfutár című lap társulatába tartozva az 1850-es évek népszerű költőjének számított. Szüry 4714. Egységes, XX. század első felében készült egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, a gerinceken aranyozott, piros címvignettával, az eredeti borítók bekötve. Jó példány.
20553.

Tóth Kálmán: Tóth Kálmán összes költeményei. 1-2. kötet. [Teljes.] Pest, 1860. Heckenast Gusztáv (Landerer és Heckenast ny.) 1 t. (címkép: Tóth Kálmán portréja) + [2] + X + 284 p., X + [2] + 315 + [1] p. Első kiadás. Tóth Kálmán (1831-1881) költő, újságíró, szerkesztő, drámaíró, később Baja város országgyűlési képviselője. Tóth Kálmán a Nagy Ignác-féle ,,Hölgyfutár" című lap társulatába tartozva az 1850-es évek népszerű költőjének számított. Szüry 4714. Egységes, XX. század első felében készült egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, a gerinceken aranyozott, piros címvignettával, az eredeti borítók bekötve. Jó példány.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1919 Nyugat. 1919. feb. 1. száma. XII. évf. 3. sz. Főszerkesztő: Ignotus. Szerk.: Ady Endre, Babits Mihály. Bp., 1919, Pallas, 3+160-220 p. Benne Ady Endre halálhírével, mintegy kétoldalas megemlékezéssel Babits Mihály tollából. Restaurált kiadói papírkötés.
20554.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
1920 Nyugat. 1920. feb., XIII. évf. 3-4. sz. Főszerkesztő: Ignotus. Szerk.: Babits Mihály, Osváth Ernő. Bp., 1920, Pallas, 113-224 p. Benne: Móricz Zsigmond: Ady - Magyar f. - Kesergő (Querela Hungariae), Kuncz Aladár: Emlékezés Ady Endrére, Schöpflin Aladár: Ady igazsága, Babits Mihály: Tanulmány Adyról, Gellért Oszkár: Üzenet Adynak, valamint Kosztolányi Dezső: Tanulmány egy versről c. írásokkal. Valamint: Csorba Géza: Ady Endre rajzával. Restaurált kiadói papírkötés.
20555.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
1918 Nyugat. 1918. jun 1. XI. évf. 11. sz. Főszerkesztő: Ignotus. Szerk.: Ady Endre, Babits Mihály. Bp., 1918, Pallas, 3+980 p. Benne Réti István: Hollósy Simon 1857-1918 festőről írt megemlékezéssel, valamint Kodály Zoltán: Bartók Béla első operája, a Kékszakállú herceg vára c. operáról írt kritikával. Restaurált kiadói papírkötés.
20556.

1918 Nyugat. 1918. jun 1. XI. évf. 11. sz. Főszerkesztő: Ignotus. Szerk.: Ady Endre, Babits Mihály. Bp., 1918, Pallas, 3+980 p. Benne Réti István: Hollósy Simon 1857-1918 festőről írt megemlékezéssel, valamint "Kodály Zoltán: Bartók Béla első operája", a "Kékszakállú herceg vára" c. operáról írt kritikával. Restaurált kiadói papírkötés.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1924 Nyugat. 1924. dec. 2., XVII. évf. 234. sz. Ignotus szám. Bp., 1924, Pallas, 1 (Ignotus arcképe) t.+2+663-729+3 p. Ignotus szám: benne róla szóló írásokkal, Babits Mihály, Schöpflin Aladár, Fenyő Miksa, Móricz Zsigmond, Karinthy Frigyes, Kosztolányi Dezső, Teránszky J. Jenő, Földi Mihály, Feleky Géza, Elek Artúr és mások írásaival. Restaurált kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé szakadt borítóval.
20557.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1924 Nyugat. 1924. dec. 20., XVII. évf. 24. sz. Karácsonyi szám. Bp., 1924, Pallas, 3+736-811+1 p. Benne Kosztolányi Dezső: Tizenhárom új vers c. írásokkal. Restaurált kiadói papírkötés.
20558.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft