Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 539

20559.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
Újhold-évkönyv 1986/2. [Irodalmi antológia.] Szerkeszti: Lengyel Balázs. (Lakatos István által dedikált, a szerzőtársak által sokszorosan aláírt példány.) Budapest, (1986). Magvető Könyvkiadó (Kossuth Nyomda) 465 + [3] p. Dedikált: ,,Németh Andornak könyvheti szeretettel Lakatos István. Bp - 1987 jún. Aláírások: Csoóri Sándor * Albert Gábor (két aláírás) * Polcz Alaine * Vargyas Lajos * Radnóti Sándor * Parti Nagy Lajos * Szőcs Géza * Márton László * Esterházy Péter * Lengyel Balázs * Nemes Nagy Ágnes * Kodolányi Gyula * Várady Szabolcs * Mészöly Miklós * Németh Gábor * Tábor Ádám * Géher István * Nádas Péter. *** A fiatal költő- és írógeneráció által alapított és írt Újhold folyóirat a századközép egyik legfontosabb irodalmi és esszéfolyóirata volt 1946-1948 között. A Babits örökségét továbbvivő havilapban lépett színre többek között Nemes Nagy Ágnes, Lengyel Balázs, Lator László, Mándy Iván, Pilinszky János, Rába György, Hubay Miklós. A régi szerkesztők és a friss irodalmi generáció 1986-ban, az egykori folyóirat alapításának negyvenedik évfordulóján egy új irodalmi orgánumot alapítottak Újhold-évkönyv címmel. Az évente kétszer jelentkező évkönyv a késő nyolcvanas évek meghatározó jelentőségű irodalmi fóruma, számos fiatal prózaíró és költő számára biztosított bemutatkozási lehetőséget (Krasznahorkai László, Garaczi László, Márton László), a folyóiratban a középnemzedék alkotói is gyakran feltűntek írásaikkal (Esterházy Péter, Nádas Péter, Lengyel Péter), és fontos tanulmányokat és korábban közzé nem tehető dokumentumokat is közölt. Kiadói egészvászon kötésben, színes kiadói védőborítóban. Jó példány.
20560.

Újhold-évkönyv 1986/2. [Irodalmi antológia.] Szerkeszti: Lengyel Balázs. (Lakatos István által dedikált, a szerzőtársak által sokszorosan aláírt példány.) Budapest, (1986). Magvető Könyvkiadó (Kossuth Nyomda) 465 + [3] p. Dedikált: ,,Németh Andornak könyvheti szeretettel Lakatos István. Bp - 1987 jún". Aláírások: Csoóri Sándor * Albert Gábor (két aláírás) * Polcz Alaine * Vargyas Lajos * Radnóti Sándor * Parti Nagy Lajos * Szőcs Géza * Márton László * Esterházy Péter * Lengyel Balázs * Nemes Nagy Ágnes * Kodolányi Gyula * Várady Szabolcs * Mészöly Miklós * Németh Gábor * Tábor Ádám * Géher István * Nádas Péter. *** A fiatal költő- és írógeneráció által alapított és írt Újhold folyóirat a századközép egyik legfontosabb irodalmi és esszéfolyóirata volt 1946-1948 között. A Babits örökségét továbbvivő havilapban lépett színre többek között Nemes Nagy Ágnes, Lengyel Balázs, Lator László, Mándy Iván, Pilinszky János, Rába György, Hubay Miklós. A régi szerkesztők és a friss irodalmi generáció 1986-ban, az egykori folyóirat alapításának negyvenedik évfordulóján egy új irodalmi orgánumot alapítottak Újhold-évkönyv címmel. Az évente kétszer jelentkező évkönyv a késő nyolcvanas évek meghatározó jelentőségű irodalmi fóruma, számos fiatal prózaíró és költő számára biztosított bemutatkozási lehetőséget (Krasznahorkai László, Garaczi László, Márton László), a folyóiratban a középnemzedék alkotói is gyakran feltűntek írásaikkal (Esterházy Péter, Nádas Péter, Lengyel Péter), és fontos tanulmányokat és korábban közzé nem tehető dokumentumokat is közölt. Kiadói egészvászon kötésben, színes kiadói védőborítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
25
Dr. Beöthy Zsolt: Esztetika. A tragikum és a tragikai művészet. - - egyetemi ny. r. tanár előadásai után jegyezte és kiadta: Csobán András. Bp., 1904, Kun S. Antiquarius és könyvkereskedő, 383+(3) p. Stencilezéssel sokszorosított egyetemi jegyzet. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos borítóval, néhány lap széle kissé sérült. Az utolsó lapokon kézzel írt névmutatóval.
20561.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Zwack így tovább! Egy család, egy gyár, egy ital legendáriuma. DEDIKÁLT! Összeáll.: Borbíró Zsóka, Pataki Judit, Szoboszlai Margit, Szokács Eszter, Vámos Miklós. Grnák László, Isza Ferenc, Stalter György, Szigetváry Zsolt fotóival. Karikatúrák Bánó, Joe. [Bp.], 1995, Ab Ovo, 126 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.   A család tagja, Zwack Péter (1927-2012) üzletember, politikus által Borbíró Zsóka részére DEDIKÁLT példány!
20562.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
42
Gara Miklós: Nyomdaipari enciklopédia. Főszerk.: - -. Bp.,1979., Műszaki. Gazdag képanyaggal illusztrált. Benne Pénjegynyomda-melléklettel is! Kiadói kemény--kötés, átlátszó nylon-védőborítóval, szép állapotban.
20563.

Gara Miklós: Nyomdaipari enciklopédia. Főszerk.: - -. Bp.,1979., Műszaki. Gazdag képanyaggal illusztrált. Benne "Pénjegynyomda"-melléklettel is! Kiadói kemény--kötés, átlátszó nylon-védőborítóval, szép állapotban.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
20564.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Magyar Csillag II. évfolyamának (1942) 3, 4, 5, 7, , 9, 11, 12, 13. száma. 8 db szám egybekötve. A Magyar Csillag (1941. október 1. -- 1944. április 1.) irodalmi és kritikai folyóirat, a Nyugat utódja a második világháború alatt.  A számokban többek között : Illyés Gyula , Radnóti Miklós, Németh László , Tamási Áron, Karinthy Gábor , Kálnoky László, Szabó Lőrinc, Márai sándor és Weöres Sándor és Berda József első közlésű műveivel. Jellegtelen félvászon kötésben, jó állapotban.
20565.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Magyar Csillag III. évfolyamának (1943) 8, 10, 11, 14, 17, 18, 20, 22 . száma. 8 db szám egybekötve. A Magyar Csillag (1941. október 1. -- 1944. április 1.) irodalmi és kritikai folyóirat, a Nyugat utódja a második világháború alatt. A számokban többek között : Illyés Gyula , Radnóti  Miklós, Németh László , Tamási Áron, Karinthy Gábor , Kálnoky László, Szabó Lőrinc, Márai sándor és Weöres Sándor, Berda Jósef és Pilinszky János első közlésű műveivel. Jellegtelen félvászon kötésben, jó állapotban.
20566.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Magyar Csillag III. évfolyamának (1943) 1-4 , 9 , 12, 16 , 19 , 24. száma. 9 db szám egybekötve. A Magyar Csillag (1941. október 1. -- 1944. április 1.) irodalmi és kritikai folyóirat, a Nyugat utódja a második világháború alatt. A számokban többek között : Illyés Gyula , Radnóti  Miklós, Németh László , Tamási Áron, Karinthy Gábor , Kálnoky László, Szabó Lőrinc, Márai sándor és Weöres Sándor első közlésű műveivel. Jellegtelen félvászon kötésben, jó állapotban.
20567.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Magyar Csillag III. évfolyamának (1943) 5, 6, 7, 13, 15, 21, 23. száma. 7 db szám egybekötve. A Magyar Csillag (1941. október 1. -- 1944. április 1.) irodalmi és kritikai folyóirat, a Nyugat utódja a második világháború alatt. A számokban többek között : Illyés Gyula , Radnóti  Miklós, Németh László , Tamási Áron, Karinthy Gábor , Kálnoky László, Szabó Lőrinc, Márai sándor és Weöres Sándor, Berda Jósef és Pilinszky János első közlésű műveivel. Jellegtelen félvászon kötésben, a számok között néhányban aláhúzások, jegyzetek, ennek ellenére jó állapotban.
20568.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Vörösmarty Mihály munkái. Sajtó alá rendezte és bevezetéssel ellátta: Gyulai Pál. I-VI. köt. [Teljes]. Bp., 1902, Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, nagyrészt jó állapotban, kissé fakó borítókkal, az I. kötetben intézményi bélyegzővel.
20569.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Mikes, [György] George: How to be an Alien. A Handbook for Beginners and More Advenced Pupils. Nicolas Bentley drew the pictures. (Aláírt.) (London, 1965). Andre Deutsch Limited (Printed by Tonbridge Printers Limited, Tonbridge). 88 p. Az angol élet furcsaságairól írt Mikes-humoreszkeket az 1946. évi első kiadástól Nicolas Bentley egész oldalas és szövegközti karikatúrái kísérik. Példányunk a mű harminckettedik nyomásából származik. Magyar változata ,,Anglia papucsban címmel jelent meg, 1947-ben, a koalíciós idők után egészen az 1980-as évek közepéig nem jelent meg Magyarországon kötete a nem mellékesen a Szabad Európa Rádió munkatársaként is működő humoristának. A címoldalon a szerző saját kezű aláírása. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, Nicolas Bentley rajzával illusztrált színes kiadói védőborítóban. Jó példány.
20570.

Mikes, [György] George: How to be an Alien. A Handbook for Beginners and More Advenced Pupils. Nicolas Bentley drew the pictures. (Aláírt.) (London, 1965). Andre Deutsch Limited (Printed by Tonbridge Printers Limited, Tonbridge). 88 p. Az angol élet furcsaságairól írt Mikes-humoreszkeket az 1946. évi első kiadástól Nicolas Bentley egész oldalas és szövegközti karikatúrái kísérik. Példányunk a mű harminckettedik nyomásából származik. Magyar változata ,,Anglia papucsban" címmel jelent meg, 1947-ben, a koalíciós idők után egészen az 1980-as évek közepéig nem jelent meg Magyarországon kötete a nem mellékesen a Szabad Európa Rádió munkatársaként is működő humoristának. A címoldalon a szerző saját kezű aláírása. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, Nicolas Bentley rajzával illusztrált színes kiadói védőborítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft