Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 539

Szkárosi Endre: Ismeretlen monológok. (Dedikált.) Budapest, (1981). Szépirodalmi Könyvkiadó (Szegedi Nyomda). 107 + [3] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Németh Andor úrnak ajánlja nagyrabecsüléssel 2003. március 12-én Szkárosi Endre. Illusztrált kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20703.

Szkárosi Endre: Ismeretlen monológok. (Dedikált.) Budapest, (1981). Szépirodalmi Könyvkiadó (Szegedi Nyomda). 107 + [3] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Németh Andor úrnak ajánlja nagyrabecsüléssel 2003. március 12-én Szkárosi Endre". Illusztrált kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Fehér Ferenc: Szeptemberi útravaló. Második, bővített kiadás. Újvidék, 1983. Forum Könyvkiadó (ny.) 144 + [8] p. Dedikált: ,,Molnár János drága barátomnak és Erzsinek, újabb útravalóként - remélt utainkhoz... Szeretettel: Fehér Ferenc. Kecskemét, 1984. máj. 24. A kötet valamennyi oldala illusztrált. Prov.: Molnár János. [Molnár János kecskeméti népművészeti gyűjtő, a kecskeméti Katona József Társaság vezetőségi tagja, számos író és költő erdélyi útikalauza.] Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány. Hozzá tartozik: [Alkalmi nyomtatvány] Meghívó az 1984. évi Ünnepi Könyvhét alkalmából rendezett irodalmi délutánra, Czine Mihály irodalomtörténész, Dobos László pozsonyi író, Fehér Ferenc újvidéki költő és Gion Nándor újvidéki író és Faragó Laura népdalénekes saját kezű aláírásával. Kelt: Budapest, 1984. május. Egyetlen levél, hajtogatva, mérete: 105x300 mm, 29 nyomtatott sor. A könyvvásárral és dedikálással egybekötött irodalmi délutánt a Danuvia Gorkij Művelődési Központ Brigádklubja, a TIT Budapesti Szervezete és az Állami Könyvterjesztő Vállalat szervezte 1984. május 30-én, 14.30 órától. Házigazda: a Labor Komplex szocialista brigád. Tökéletes állapotú lap.
20704.

Fehér Ferenc: Szeptemberi útravaló. Második, bővített kiadás. Újvidék, 1983. Forum Könyvkiadó (ny.) 144 + [8] p. Dedikált: ,,Molnár János drága barátomnak és Erzsinek, újabb útravalóként - remélt utainkhoz... Szeretettel: Fehér Ferenc. Kecskemét, 1984. máj. 24." A kötet valamennyi oldala illusztrált. Prov.: Molnár János. [Molnár János kecskeméti népművészeti gyűjtő, a kecskeméti Katona József Társaság vezetőségi tagja, számos író és költő erdélyi útikalauza.] Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány. Hozzá tartozik: [Alkalmi nyomtatvány] Meghívó az 1984. évi Ünnepi Könyvhét alkalmából rendezett irodalmi délutánra, Czine Mihály irodalomtörténész, Dobos László pozsonyi író, Fehér Ferenc újvidéki költő és Gion Nándor újvidéki író és Faragó Laura népdalénekes saját kezű aláírásával. Kelt: Budapest, 1984. május. Egyetlen levél, hajtogatva, mérete: 105x300 mm, 29 nyomtatott sor. A könyvvásárral és dedikálással egybekötött irodalmi délutánt a Danuvia Gorkij Művelődési Központ Brigádklubja, a TIT Budapesti Szervezete és az Állami Könyvterjesztő Vállalat szervezte 1984. május 30-én, 14.30 órától. Házigazda: a Labor Komplex szocialista brigád. Tökéletes állapotú lap.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Soós Zoltán: Gorombakovácsok. [Eposz.] Budapest, 1966. Magvető Kiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 112 + [4] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Szeretettel és tisztelettel: Soós Zoltán 970. jun. 9. Prov.: Fodor Istvánné Márta. [Fodor Istvánné Márta tanárnő, a Magyar Írószövetség titkárnője.] Kiadói egészvászon kötésben, vörös festésű lapszélekkel, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
20705.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Lengyel József: Tükrök. [Interjúk, cikkek és tárcák.] (Dedikált.) Budapest, 1967. Szépirodalmi Könyvkiadó [Nyomdaipari Tanulóintézet ny.] 306 + [4] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Emődy Attiláéknak barátsággal Lengyel József. 1968 Újév. Lengyel József irodalmi és közéleti tárcakötetét filmtörténeti interjúja vezeti be; a hosszú éveken át dramaturgként dolgozó Lengyel József novellája kapcsán, mely novellából ,,Oldás és kötés címen Jancsó Miklós forgatott filmet. Példányunk kolofonoldala hiányzik. Aranyozott kiadói vászonkötésben. Jó példány.
20706.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Villani Lajos, báró: A renaissance úttörői. Gerevich Tibor előszavával. (Dedikált.) Budapest, [1939]. Franklin-Társulat (ny.) 140 + [2] p. Dedikált: ,,Hivatalon készülő munkám gyümölcsét, mely, remélem, nem hoz szégyent a magyar külügyminisztériumra, szeretettel ajánlom fel Csengey Tibor barátomnak. IV 21. Villani Lajos. A rövid művelődéstörténeti bevezető első kiadása először 1938-ban jelent meg, a MEFHESZ gondozásában, már akkor is Gerevich Tibor művészettörténész bevezetésével. (Kultúra és tudomány.) Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20707.

Villani Lajos, báró: A renaissance úttörői. Gerevich Tibor előszavával. (Dedikált.) Budapest, [1939]. Franklin-Társulat (ny.) 140 + [2] p. Dedikált: ,,Hivatalon készülő munkám gyümölcsét, mely, remélem, nem hoz szégyent a magyar külügyminisztériumra, szeretettel ajánlom fel Csengey Tibor barátomnak. IV 21. Villani Lajos". A rövid művelődéstörténeti bevezető első kiadása először 1938-ban jelent meg, a MEFHESZ gondozásában, már akkor is Gerevich Tibor művészettörténész bevezetésével. (Kultúra és tudomány.) Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Tollas Tibor:  Eszterlánc. [Versek.] (Dedikált.)  München, 1969. Nemzetőr (Danubia nyomda). 109 + [3] p. Egyetlen kiadás.  Dedikált: ,,v[itéz] Kiss Kálmánnénak, szeretettel: Tollas Tibor. 1970. nov. 15. Tollas Tibor egykori katonatiszt, a második világháború után a népbíróság halálra elítélte. Kilenc évig raboskodott, 1956-ban nyugatra távozott, egykori rabtársaival együtt alapították a müncheni Nemzetőr folyóiratot. Tollas Tibor az emigrációs magyarság fontos kulturális szervezője, szerkesztésében jelentek meg az 1956-os szabadságharcnak emléket állító verseskötetek. Eszterlánc című munkája a költő harmadik verseskötete.  Kovács Kálmán által tervezett, illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20708.

Tollas Tibor: Eszterlánc. [Versek.] (Dedikált.) München, 1969. Nemzetőr (Danubia nyomda). 109 + [3] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,v[itéz] Kiss Kálmánnénak, szeretettel: Tollas Tibor. 1970. nov. 15". Tollas Tibor egykori katonatiszt, a második világháború után a népbíróság halálra elítélte. Kilenc évig raboskodott, 1956-ban nyugatra távozott, egykori rabtársaival együtt alapították a müncheni Nemzetőr folyóiratot. Tollas Tibor az emigrációs magyarság fontos kulturális szervezője, szerkesztésében jelentek meg az 1956-os szabadságharcnak emléket állító verseskötetek. Eszterlánc című munkája a költő harmadik verseskötete. Kovács Kálmán által tervezett, illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Gergely Ágnes Carmen lugubre. Versek 1963-2003. (Számozott.) (Budapest, 2005). Múlt és Jövő Kiadó (Portomark Kft. ny.) 89 + [3] p. Egyetlen kiadás. Készült 300 számozott példányban, példányunk sorszáma: 8. A címoldalon utólagos bélyegzés: ,,Megjelent József Attila születésének 100. évfordulójára.  Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
20709.

Gergely Ágnes Carmen lugubre. Versek 1963-2003. (Számozott.) (Budapest, 2005). Múlt és Jövő Kiadó (Portomark Kft. ny.) 89 + [3] p. Egyetlen kiadás. Készült 300 számozott példányban, példányunk sorszáma: 8. A címoldalon utólagos bélyegzés: ,,Megjelent József Attila születésének 100. évfordulójára." Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Koós Hutás Gergely: Örökség. Regény. I-II. kötet. [Egybekötve, teljes.] (Aláírt.) Budapest, 1943. Koós H. G. Könyv- és Lapkiadó (Athenaeum ny.) 512 p. Az első címoldalon a szerző aláírása: ,,Koós Hutás Gergely 1943. VI. 2. Példányunk a regionális (palócföldi témájú) regény kilencedik újranyomásából származik, valamennyi újrakiadás 1943-ban készült. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20710.

Koós Hutás Gergely: Örökség. Regény. I-II. kötet. [Egybekötve, teljes.] (Aláírt.) Budapest, 1943. Koós H. G. Könyv- és Lapkiadó (Athenaeum ny.) 512 p. Az első címoldalon a szerző aláírása: ,,Koós Hutás Gergely 1943. VI. 2". Példányunk a regionális (palócföldi témájú) regény kilencedik újranyomásából származik, valamennyi újrakiadás 1943-ban készült. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Fehér Ottó László: Az én lantom. Versek. [Számozott, aláírt.] Budapest, [é. n.]. Szerző - szerzői sokszorosítás. 11 + [1] p. Egyetlen kiadás. Összesen száz példányban megjelent kötet aláírt, számozott példánya, sorszáma: 28. A könyvészetileg ismeretlen kiadvány 1950 között készülhetett a szerző írógépén, erre utal a füzet elején olvasható, forintban meghatározott fogyasztói ár. Fűzve, kiadói borítóban. Nagyon ritka.
20711.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Keresztury Dezső:  Önarcképek 1904-1991. Major Ottó előszavával. (Számozott.)  [Budapest], 1991. Magyar Bibliofil Társaság - Zalai Nyomda. 1 t. (címkép) + 36 + [4] p. Egyetlen kiadás.  Összesen 1300 példányban megjelent kötet számozott példánya. Sorszáma: 457. A kötet Zalaegerszeg díszpolgárának, Keresztury Dezső költő-író, esszéistának válogatott verseit tartalmazza., a könyvet Szántó Tibor tervezte.  Zsinórral fűzött, feliratozott kiadói mappában. Jó példány.
20712.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
20713.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Lessing, Gotthold Ephraim: Bölcs Náthán. Drámai költemény öt felvonásban. Fordította Lator László. (Számozott.) [Budapest], 1979. (Európa Könyvkiadó Magyar Helikon osztálya (Zrínyi ny.) 165 + [3] p. + 8 t. (színes, duplaoldalas). Számozott példány, sorszáma: 8. A borító, a kötésterv és a tipográfia Ginács László munkája, illusztrálta Kovács Tamás. (Magyar Helikon.) Aranyozott, kiadói nyl-kötésben, Kovács Tamás grafikájával illusztrált kiadói védőborítóban. Szép példány.
20714.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft