Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 539

Kollányi Ferenc: A Magyar Nemzeti Múzeum Széchényi Országos Könyvtára 1802-1902. A könyvtár megalapításától gróf Széchényi Ferencz haláláig. I. Kötet. [Unicus, nem jelent meg több kötet.] Budapest, 1905. M. N. Múzeum Széchényi Országos Könyvtára (Athenaeum rt. ny.) 1 t. (hártyapapírral védett címképen a könyvtáralapító portréja) + [4] + 485 + [1] p. + 6 t. (egy dupla oldalas) + 3 hasonmás (két kétleveles, egy kihajtható). Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül számos szövegközti és egész oldalas fényképpel, hasonmással illusztrált ismeretterjesztő munka. A szerző Kollányi Ferenc (1863-1933) jáki apát, egyháztörténész, levéltáros, MTA-tag számos közgyűjtemény 19. századi történetét kutatta. E munkája a könyvtári közgyűjtemény alapításának és fejlesztésének nehézségekkel, kitérőkkel tarkított történetét dolgozza fel, azt a folyamatot, ahogyan a magyar nyelv jogait visszaadó 1790. évi törvénycikk okozta hazafias felbuzdulástól kezdve megszületik a honi művelődést szolgáló közintézménynek előbb gondolata, majd valóságos állománya is. Az első borítón a Könyvtár ,,Tiszteletpéldány feliratú bélyegzése. Példányunk fűzése laza. Fűzve, sérült kiadói borítóban. Felvágatlan példány.
20619.

Kollányi Ferenc: A Magyar Nemzeti Múzeum Széchényi Országos Könyvtára 1802-1902. A könyvtár megalapításától gróf Széchényi Ferencz haláláig. I. Kötet. [Unicus, nem jelent meg több kötet.] Budapest, 1905. M. N. Múzeum Széchényi Országos Könyvtára (Athenaeum rt. ny.) 1 t. (hártyapapírral védett címképen a könyvtáralapító portréja) + [4] + 485 + [1] p. + 6 t. (egy dupla oldalas) + 3 hasonmás (két kétleveles, egy kihajtható). Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül számos szövegközti és egész oldalas fényképpel, hasonmással illusztrált ismeretterjesztő munka. A szerző Kollányi Ferenc (1863-1933) jáki apát, egyháztörténész, levéltáros, MTA-tag számos közgyűjtemény 19. századi történetét kutatta. E munkája a könyvtári közgyűjtemény alapításának és fejlesztésének nehézségekkel, kitérőkkel tarkított történetét dolgozza fel, azt a folyamatot, ahogyan a magyar nyelv jogait visszaadó 1790. évi törvénycikk okozta hazafias felbuzdulástól kezdve megszületik a honi művelődést szolgáló közintézménynek előbb gondolata, majd valóságos állománya is. Az első borítón a Könyvtár ,,Tiszteletpéldány" feliratú bélyegzése. Példányunk fűzése laza. Fűzve, sérült kiadói borítóban. Felvágatlan példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Kovács Lajos: Pest szabad királyi város vezetői (bírái és polgármesterei) 1687-től 1790-ig. Budapest, 1944. Budapest székesfőváros házinyomdája. 67 + [1] p. Egyetlen kiadás. Pest városa egy jelentős időszakának politikatörténeti áttekintése főként a szabad bíróválasztás joga körüli küzdelmekről számol be, melyben az önkormányzati és a központi, kamarai érdek ütközött. (Tanulmányok Budapest múltjából X. különlenyomat) Fűzve, kiadói borítóban. Felvágatlan, jó példány.
20620.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
A Bölcs Esopusnak és másoknak fabulái és oktató beszédei, valamint azoknak értelme melly fabulákat egybeszerzette és Kolosvárott anno MDLXVI. kiadta Heltai Gáspár, most pedig a mai kegyes olvasónak átírta és átnyujtja Keleti Arthur. Tevan amatőr-sorozat 13. Békéscsaba, 1943, Tevan Nyomda, 155+5 p. Korda Géza fametszeteivel illusztrált. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, kiadói foltos, kissé szakadt papír védőborítóban. Számozott (1028./1200) példány.
20621.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Endrődi Sándor: Petőfi napjai a magyar irodalomban. 1842-1849. Egykoru nyomtatványok másolataival. Petőfi Könyvtár XXIX-XXX. füz. Bp., 1911, Kunossy, Szilágyi és Társa, 543+1 p.+ XI t. Kiadói szecessziós aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. + Illyés Gyula: Petőfi Sándor. Bp.,1971,Szépirodalmi. Borsos Miklós rajzaival. Kiadói egészvászon-kötés.
20622.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
20623.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Magyar Remekírók sorozat 4 kötete:  Vörösmarty Mihály munkái I-III. köt. Gyulai Pál bevezetésével.; Berzsenyi Dániel. Sajtó alá rendezte: Bánóczi József. Váczy János bevezetésével. Bp., 1906 - 1903, Lampel R. (Wodianer F. és Társai.) Korabeli szecessziós dúsan aranyozott félvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal.
20624.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Pintér Jenő: - - magyar irodalomtörténete. Képes kiadás. I-II. kötet. I.: A magyar irodalom a XX. századig. II.: A magyar irodalom a XX. században. Bp., 1928, Franklin. Egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, az I. kötet gerincén kis sérüléssel, megerősített kötéssel, beragasztott plusz egy lappal az első kötetben rajta a szerző, Pintér Jenő (1881-1940) irodalomtörténész által Zlinszky Aladár (1864-1941) irodalomtörténésznek szóló DEDIKÁCIÓVAL!
20625.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
20626.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
20627.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Jussi Valtonen: Nem tudják mit cselekszenek. A szerző, Valtonen, Jussi (1974-) finn pszichológus, író által DEDIKÁLT példány. Bp., 2017, Cser Kiadó. Kiadói papírkötés, angol nyelvű ajándékozási sorokkal.
20628.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
20629.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Nagy László: Tűnj el fájás. Versek. (Budapest), 1949. Hungária Könyvkiadó N. V. (Hungária Hírlapnyomda). 46 + [2] p. Egyetlen kiadás. Nagy László bemutatkozó kötete, a költő pályája elején köteteit még F. Nagy László néven jegyezte. A lírai darabok közt korjellemző módon néhány agitációs költemény is föltűnik, ezek később teljesen kikopnak az életműből. Tezla 4466. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
20630.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft