Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 267

Vörösmarty Mihál(y): Árpád ébredése. Előjáték a Pesti Magyar Színház megnyitásának ünnepére. Pest, 1837. Trattner-Károlyi ny. 27p. Első kiadás. A Nemzeti őse, az első állandó fővárosi magyar kőszínház létrejöttére írt darab, melyet a bemutatón már árusítottak. Korhű kartonálásban
19150.

Vörösmarty Mihál(y): Árpád' ébredése. Előjáték a' Pesti Magyar Színház' megnyitásának ünnepére. Pest, 1837. Trattner-Károlyi ny. 27p. Első kiadás. A Nemzeti őse, az első állandó fővárosi magyar kőszínház létrejöttére írt darab, melyet a bemutatón már árusítottak. Korhű kartonálásban

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Móricz Zsigmond: Vidéki hírek és más elbeszélések. Bp., 1917, Táltos. Első kiadás, a Bor szerelem bánat papírborítójába kötve, (Jeges Ernő borítóterve) Benne kijáró előzéklap Móricz Zsigmond által ALÁÍRT. Lap teteje hiányzik, Restaurált papírkötésben
19151.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
Babits Mihály kisebb műfordításai. Babits Mihály összegyűjtött munkái IX. [Bp.,1939],Athenaeum, 4+387 p. Kiadói félbőr-kötés, műanyag védőborítóban, kopott borítóban, szakadt elülső előzéklappal.   Ebből a könyvből kétszáz számozott amatőr példány készült az író kézjegyével. Számozott (47./200), a szerző, Babits Mihály (1883-1941) író, költő, szerkesztő által ALÁÍRT példány.
19152.

Babits Mihály kisebb műfordításai. Babits Mihály összegyűjtött munkái IX. [Bp.,1939],Athenaeum, 4+387 p. Kiadói félbőr-kötés, műanyag védőborítóban, kopott borítóban, szakadt elülső előzéklappal. "Ebből a könyvből kétszáz számozott amatőr példány készült az író kézjegyével." Számozott (47./200), a szerző, Babits Mihály (1883-1941) író, költő, szerkesztő által ALÁÍRT példány.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
17
[Pápai Páriz Ferenc-Bod Péter]: Franciscus Páriz Pápai - Petri Bod: Dictionarium Latino-Hungaricum.; külön kötetben: Dictionarium Hungaricum-Latino. Cibinii(Nagyszeben),1767-1782,Samuelis Sárdi-Martin Hochmeister, 1t (rézm. címkép ) 16+648; 1t kih. ; rézm. címkép +2+404 p. Korabeli dúsan aranyozott bordás félbőr kötésben
19153.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
Szalai János, almási: Szülék kézi-könyve, avagy a gyermek nevelésre út-mutató tíz prédikátziók, ...Most pedig tsak ugyan a Gyermekek értelmének, és szívének formáltatására használható, más két Prédikátziókkal együtt a maga költségén... Kassa, (1794).Ellinger János. 12 sztl. 291 l. 1 sztl. Korabeli, javított karton kötésben. utolsó lap másolattal igényesen pótolva
19154.

Szalai János, almási: Szülék' kézi-könyve, avagy a' gyermek nevelésre út-mutató tíz prédikátziók, ...Most pedig tsak ugyan a' Gyermekek' értelmének, és szívének formáltatására használható, más két Prédikátziókkal együtt a' maga költségén... Kassa, (1794).Ellinger János. 12 sztl. 291 l. 1 sztl. Korabeli, javított karton kötésben. utolsó lap másolattal igényesen pótolva

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Ovidius Naso, P[ublius]: - - Pontusi levelei, Íbise, Diofa keserve, és Ortza orvossága. Ugyanannyi kettős versekben magyarázva: irmesi Homonnay Imre által. Budán, 1827. A Magyar Királyi Universitás betűivel. VIII, [4], 240, [18] p. Igényes modern félbőr kötésben
19155.

Ovidius Naso', P[ublius]: - - Pontusi levelei, Íbise, Diofa keserve, és Ortza orvossága. Ugyanannyi kettős versekben magyarázva: irmesi Homonnay Imre által. Budán, 1827. A' Magyar Királyi Universitás' betűivel. VIII, [4], 240, [18] p. Igényes modern félbőr kötésben

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Csery József: Prosa versuum, vagy a nevek nemeiről és hajlításáról... II. Latin Oskolára ~ által Pesten, 1844. Trattner-Károlyi ny. 111+(1)p. Kiadói vászonkötésben. Nyelvészet
19156.

Csery József: Prosa versuum, vagy a' nevek nemeiről és hajlításáról... II. Latin Oskolára ~ által Pesten, 1844. Trattner-Károlyi ny. 111+(1)p. Kiadói vászonkötésben. Nyelvészet

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Gautruche, P[ierre]: Historia poetica ad faciliorem poetarum et veterum auctorum intelligentiam - - soc Jesu gallice conscripta. Post septimam editionem. In gratiam Poetices Candidatorum. Tyrnavie, Nagyszombat, 1742, Typ Academici. Klobusiczky Antal (zettényi gróf),.zempléni főispán autográf névbejegyzésével. Korabeli sérült gerincű papírkötésben 170 p. + 14 sztl. lev.
19157.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Rumy Károly György: Monumenta Hungarica, az-az: magyar emlékezetes írások. I. kötet. Öszveszedte s kiadta: - -, ... Második megjobbított és Kazinczy Ferencz úrnak előbeszédjével megbővített kiadás. Pesten, 1817, Trattner János Tamás, 4+423+3 p. Kiadói félbőr-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, néhány lapon bejelölésekkel, possessori bejegyzésekkel.
19158.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
19159.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,27
76,47
Gotthold Ephraim Lessings: Nathan der Weise. Ein dramatisches Gedicht. hn., 1779, nyn., 255 p. Német nyelven. Utánnyomás az első kiadásról, az első kiadás évéből. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval.  Gotthold Ephraim Lessing (1729-1781) német drámaíró, kritikus, esztéta, dramaturg, a felvilágosodás egyik kiemelkedő alakjának utolsó, jelentős műve.
19160.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Shakspere [Shakespeare] színművei I.-IV. kötet. Fordították többen. Javított kiadása. Közel 600 illustrrátióval. Bp.,[1886-1891]. Ráth Mór, Franklin-Társulat.Kiadói aranyozott félbőr kötésben Kisebb kopásokkal a borítón, a 2. kötet gerince sérült  Hozzá:  Concha Győző (1846-1933) jogtudós, egyetemi tanár autográf levelével, amelyet az ajándékba vett könyvsorozathoz mellékelt
19161.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft