Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 267

Amadinda - Presser Gábor: Szilveszteri emlékkönyv. Unisono, 2016, kartonált papírkötés, CD melléklettel. Presser Gábor által dedikált.
19186.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15
Borisz Polevoj: Egy igaz ember. A szerző, Borisz Polevoj (1908-1981) által Jávori Béla (1931-2008) újságíró, főszerkesztő, fotóművész részére DEDIKÁLT példány! Ford.: Madarász Emil. Európa Zsebkönyvek. Bp., 1973, Európa. Kiadói papírkötés.
19187.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Pozsgay Imre: Koronatanú és tettestárs. Bp., 1998, Korona. Első kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző, Pozsgay Imre (1933-2016) szocialista politikus, országgyűlési képviselő által Bányai János részére DEDIKÁLT példány.
19188.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Szabó Dezső: Erdély alkalmából. A szerző, Szabó Dezső (1879-1945) író, kritikus, publicista által DEDIKÁLT példány. Szabó Dezső Ujabb Művei 1940. július - november. 60. sz. Bp., 1940, Ludas Mátyás,(Bethania-ny.), 88 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
19189.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Csoóri Sándor: Breviárium. Vál., szerk., a pályaképet és a bibliográfiát készítette: Vasy Géza. Bp., 1988, Eötvös. Kiadói papírkötés, benne Csoóri Sándor ex libris-szével és beragasztott aláírásával.
19190.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Sőtér István: Fellegjárás. Regény. A szerző, Sőtér István (1913-1988) Kossuth-díjas író, irodalomtörténész által DEDIKÁLT példány. Bp., 1939., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos lapokkal.
19191.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Ferenczi Zoltán: A könyvtártan alapvonalai. Bp., 1903, Athenaeum, XII+240+5 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
19192.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Nádas Péter: Évkönyv. Ezerkilencszáznyolcvanhét. Ezerkilencszáznyolcvannyolc. Bp., 1989, Szépirodalmi. A szerző fekete-fehér fotóival illusztrált. (A fényképek csak ebben a kiadásban szerepelnek!) Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban
19193.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
V. Ecsedy Judit: A könyvnyomtatás Magyarországon a kézisajtó korában. 1473-1800. Bp., 1999, Balassi. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Benne az összes magyarországi nyomdahely 1800-ig. Alapos és pontos szakmunka.
19194.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
19195.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Gárdonyi Géza versei. A verseket vál. és az előszót írta: Bóka László. Kis Magyar Múzeum 4. köt. Bp., 1958, Magyar Helikon. Kiadói félvászon-kötés, foltos borítóval. Megjelent 3200 példányban. Számozatlan példány.
19196.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
19197.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft