Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 267

19222.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
19223.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Dr. Czeke Marianne - Dr. H. Révész Margit: Gróf Brunsvik Teréz élet- és jellemrajza. Ford.: Dr. Petrich Béla. Bp., 1926, ,,Kisdednevelés, 1 t.+108 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és fűzéssel, helyenként kissé sérült lapszélekkel, ázásnyomokkal. A címlapon ajándékozási bejegyzéssel, a M. Kir. Állami Gróf Brunszvik Teréz Kisdedóvónőképző-Intézet bélyegzőjével és igazgatójának aláírásával.
19224.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Zsoldos Jenő: Adalékok proletár szavunk történetéhez. (Különlenyomat a Magyar Nyelvőr LXXXIII. évfolyamából). Bp., 1959, Akadémiai Kiadó, 19+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés. A szerző, Zsoldos Jenő (szül. Stern) (1896-1972) irodalomtörténész, gimnáziumi igazgató-tanár által DEDIKÁLT példány.
19225.

Zsoldos Jenő: Adalékok 'proletár' szavunk történetéhez. (Különlenyomat a Magyar Nyelvőr LXXXIII. évfolyamából). Bp., 1959, Akadémiai Kiadó, 19+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés. A szerző, Zsoldos Jenő (szül. Stern) (1896-1972) irodalomtörténész, gimnáziumi igazgató-tanár által DEDIKÁLT példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
19226.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
19227.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
[Áldor Imre]: A közelmult titkaiból. (A muszka intervencziótól a Dunai konfoederáczióig.) II. füzet. Bp., 1879, Légrády, 158 p. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, szétvált kötéssel, hiányos gerinccel.
19228.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Jósika Miklós: Jő a tatár. I-IV. (Két kötetben.) Pest, 1862, Heckenast Gusztáv. Második kiadás. Korabeli átkötött félvászonkötés, kopott borítóval, a gerinceken kis sérüléssel.
19229.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Emlékül Gyulai Pálnak - Születésének nyolczvanadik évfordulója alkalmából. (Versek). Bp., 1906, Franklin-Társulat, 43 p. + 5 t. Kiadói, kissé viseltes, foltos egészbőr-kötésben, kissé sérült lapszélekkel, tulajdonosi bélyegzővel, ajándékozási bejegyzéssel, egy képtáblánál hiányzó hártyapapírral.
19230.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
19231.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Dutka Ákos: Vallomások könyve. Nagyvárad, 1904, Sebő Imre,108 p. A szerző, első nyomtatásban megjelent művének első kiadása. Átkötött modern félvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót az elülső szennylapra ragasztották, az első 3 lapon kis hiánnyal, sérüléssel, foltos lapokkal. Ritka!
19232.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
-  Mécs László: Élőket nézek! Versek. Bp., [1938], Magyar Katolikus Írók, 146+(1) p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kopottas gerinccel. A belső kötéstáblán Bajor Ágost ex libris-ével, Mécs László (1895-1978) saját kezű aláírásával. Számozott (8690.) példány.
19233.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft