Könyvek: Konyha és kert

Tételek száma: 33

A[lexis] Soyer: The Gastronomic Regenerator : a simplified and entirely new system of cookery with nearly two thousand practical receipts suited to the income of all classes. Illustrated with numerous engravings. London, 1847, Simpkin, Marshall & Co., XL+720+18+24+2 p. + 1 (kihajtható tábla: The members of the Reform Club) t. +14+1 (egészoldalas metszetek, közte 2 kihajtható.) t. Fourth edition. Angol nyelven. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal. Korabeli egészvászon-kötésben, rossz, széteső állapotban, hiányzó címképpel, benne más könyvből származó lapokkal, közte 3 receptlap, 1 reklámlap (Jaimaica dried turtle), és 4 metszet. /   A[lexis] Soyer: The Gastronomic Regenerator : a simplified and entirely new system of cookery with nearly two thousand practical receipts suited to the income of all classes. Illustrated with numerous engravings. London, 1847, Simpkin, Marshall & Co., XL+720+18+24+2 p. + 1 (The members of the Reform Club) t. +14+1 (engravings, with 2 openable) t. Fourth edition. With illustrations. With other book pages (3+1 sheet) and engravings (4 pc.) in it. Linen-binding, in poor condition and falling apart, the title image lost.
17025.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1907-1908 Gyümölcskertész XVII-XVIII. évf. (Két évfolyam egybekötve). Szerk.: Rudinai Molnár István. Bp., 1907-1908, Földmívelésügyi Magyar Kir. Minister (Schmidl Sándor-ny.), VII+(1)+368 p., VII+(1)+392 p. Szövegközi fekete-fehér illusztrációkkal, korabeli hirdetésekkel. Félvászon-kötésben, kissé kopott, sérült borítóval és gerinccel, helyenként foltos, sérült lapokkal.
17026.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
A M. Kir. Központi Szőlészeti Kisérleti Állomás és Ampelologiai Intézet Közleményei. III. köt. Szerk.: Csik-Mádéfalvi Istvánffi Gyula Dr. Bp., 1903., Pallas-ny., (2)+355 p.+ XXI t. (kétoldalas, színes és fekete-fehér táblák). Aranyozott gerincű félvászon-kötésben.
17027.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
A M. Kir. Központi Szőlészeti Kisérleti Állomás és Ampelologiai Intézet Közleményei. IV. köt. Szerk.: Csik-Mádéfalvi Istvánffi Gyula Dr. Bp., 1913., Hornyánszky Viktor-ny., (2)+143 p.+ IX t. (kétoldalas, színes és fekete-fehér táblák). Aranyozott gerincű félvászon-kötésben.
17028.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17029.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
17030.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
Keenan, Ruth: 2000 év lakomái. A történelem nagy pillanatai 20 évszázad legkiválóbb receptjeivel. Ford.: Bereczki Péter. Bp., 2001, Glória. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17031.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
17032.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Flavours of Scotland. Recipes. Compiled by Julia Skinner. Dinton,2012.,Francis Frith Collection. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
17033.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Országos Magyar Gazdasági Egyesület 3 kiadványa, egybekötve:  Winkler János: Baromfihizlalás és értékesítés.;  Winkler János: A mesterséges csibenevelés.;  Ujhelyi Imre: A tejgazdaság dióhéjban kizgazdák részére. Bp.,(1910)-1918-1912,Pátria, 63+1;81+7; 55+1 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Korabeli kartonált papírkötésben, kopott borítóval, hiányzó gerinccel, foxing foltos lapokkal, Falu Szövetség ex libris-szével.
17034.

Országos Magyar Gazdasági Egyesület 3 kiadványa, egybekötve: Winkler János: Baromfihizlalás és értékesítés.; Winkler János: A mesterséges csibenevelés.; Ujhelyi Imre: A tejgazdaság dióhéjban kizgazdák részére. Bp.,(1910)-1918-1912,"Pátria", 63+1;81+7; 55+1 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Korabeli kartonált papírkötésben, kopott borítóval, hiányzó gerinccel, foxing foltos lapokkal, "Falu Szövetség" ex libris-szével.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Malatinszky Fanny szakácskönyve. Sajtó alá rendezte az Orsz. Nőképző Egyesület. Bp., én., Légrády. Nyolcadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó gerinccel, pár lap kijár, az elülső szennylapon és a kötéstábla belsején ceruzás jegyzettel, a hátsó szennylapon hiánnyal, megviselt állapotban. Benne egyéb kb. 25 db nagyrészt kézzel írt, és kisebbe részben nyomtatott jegyzetlapokkal, rajta receptekkel.
17035.

Malatinszky Fanny szakácskönyve. Sajtó alá rendezte az "Orsz. Nőképző Egyesület." Bp., én., Légrády. Nyolcadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó gerinccel, pár lap kijár, az elülső szennylapon és a kötéstábla belsején ceruzás jegyzettel, a hátsó szennylapon hiánnyal, megviselt állapotban. Benne egyéb kb. 25 db nagyrészt kézzel írt, és kisebbe részben nyomtatott jegyzetlapokkal, rajta receptekkel.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
17036.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft