Herendi: Karneváli hölgy.
Kézzel festett porcelán. Tervező: Schrammel Imre (1933- ) Jelzett. Hibátlan. m: 38 cm /
Herend fine china Carnival Lady Figurine - Herend Butterfly design.
Height 38 cm, marked: Herend stamp and serial number: 15006-0-00 PAP (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL/ONLY PERSONAL COLLECTION)
Zsolnay fali dísztál. Korának megfelelő kopásokkal, egy apró gyári tűzrepedéssel valamint csorbával. Színesen festett és aranyozott, alap- és kobaltkék mázas porcelánfajansz áttört és szív alakú osztásokkal, illetve festett virágmintás és krizantémos díszítéssel. Jelzett: 1880-1890 körüli, masszába nyomott Zsolnay Pécs, mázalatti kékkel halványan látszódó családi pecsét és Made in Austria-Hungaria jelzés, valamint 3554-es, 36-os és 50-es formaszámok. d: 30 cm. (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL/ONLY PERSONAL COLLECTION)
Zsolnay kínálótál.
Porcelánfajansz, kívül- belül színesen festett virágmintás, külső részén duplafalú áttört díszítéssel.
Jelzett: máz alatt kékkel, Made is Austria-Hungary és benyomott ZSOLNAY PÉCS.
Fazonszám: 1334. (50)
1880 körül. (Restaurált)
Méret: 14x19x19 cm
Régi német 12 személyes étkészlet, 12 db leveses tányér, 12+2 előételes tányér, 12+2 főételes tányér, 3 db nagy ovális tál, 1 db nagy kerek tál, 1 leveses tál fedő nélkül, 1 db szószos, 1 db porcelán kanál, kézzel festett, jelzett: KPM (Königliche Porzellan-Manufaktur Berlin - berlini királyi porcelángyár) , kopásnyomokkal