Benedek István: Az ösztönök világa. Öröklés - ösztön - sors. Első kiadás. Bp., 1948, Új Idők Irod. Int. 286 p. 8 t. Számos szövegközti ábrával. Kiadói félvászonkötésben.
Dr. Sós József: A gyakorló orvos laboratóriuma. Budapest, 1941, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói picit sérült egészvászon kötés, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Insel Bücherei sorozat két kötete (Nr. 213.,351.):
Das kleine Buch der Tropenwunder.
Das kleine Buch Schmetterlingsbuch.
Leipzig, é.n., Insel-Verlag. Kiadói kartonált papírkötés, színes egészoldalas illusztrációkkal, német nyelven./
Two books from the series of Insel Bücherei.(Nr. 213.,351.) Paperbinding, with colourfull illustrations, in German language.
Insel Bücherei sorozat három kötete (Nr. 269., 281., 316.):
Das kleine Blumenbuch., Das Kleine Baumbuch., Das Kräterbuch. Leipzig, é.n., Insel-Verlag. Kiadói kartonált papírkötés, színes egészoldalas illusztrációkkal, német nyelven./
Three books from the series of Insel Bücherei.(Nr. 269., 281., 316.) Paperbinding, with colourfull illustrations, in German language.
Fülöp Zsigmond dr. (szerk.):Természettudományi műszótár. Budapest, 1923, Dick Manó. Modern egészvászon kötésben, kissé laza fűzéssel, a címlapon Padányi Gulyás Gábor ex libris pecsétjével és Padányi Gulyás Gyula tulajdonosi névbejegyzésével, dátumozással.
Dr. Jakab László: Elektrokardiographia. Gyakorló orvosok számára. Bp., 1941, Novák Rudolf és Társa. Számos ábrával. Kiadói vászonkötésben. Tulajdonosi bejegyzésekkel. Számos helyen aláhúzások.
Bommeli, R.: Die Geschichte der Erde I. Wie Berg und Tal entstehen. Kurzer Abriß der dynamischen Geologie. Stuttgart, 1911, I. H. W. Dietz (Kleine Bibliothek 15.). Díszes vászonkötésben, jó állapotban.