Verne Gyula: Utazás a Föld központja felé. Fordította Beőthy Leo. Budapest, 1897, Franklin-Társulat, 336 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon kötés, egész oldalas fekete-fehér illusztrációkkal, a gerince kissé kopottas, a borítója kissé kopottas, kissé foltos.
Verne Gyula: Utazás a tenger alatt. Átdolgozta: Szász Károly. Bp., 1898, Franklin-Társulat. Harmadik kiadás. Számos szövegközti metszett képpel, gazdagon illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon-kötésben, foltos, kopottas borítóval.
Verne Gyula: Az uszó város. Az ostrom-záron keresztül! Férat eredeti rajzaival. Fordította Zigány Árpád. Budapest, é.n., Franklin-Társulat. Egyedül jogosított magyar képes kiadás. Kiadói illusztrált, festett, aranyozott egészvászon sorozatkötésben, egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal, szakadt címoldallal, kissé kopottas, foltos borítóval.
Verne Gyula: Utazás a Föld körül nyolczvan nap alatt. Átdolgozta: Szász Károly. Bp., 1898, Franklin-Társulat, 333 p. Harmadik kiadás. Számos szövegközti metszett képpel, gazdagon illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon-kötésben, kissé kopottas, foltos borítóval.
Verne Gyula: A Robinsonok iskolája. Fordította Visi Imre. Bp., 1896, Franklin-Társulat. Második kiadás. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon kötés, egész oldalas fekete-fehér illusztrációkkal, némileg foltos, kissé kopottas borítóval, a gerince javított.
Verne Gyula: A bundák hazája. Fordította Gaal Mózes. Budapest, 1899, Franklin-Társulat. Egyedül jogosított magyar képes kiadás. Kiadói illusztrált, festett, aranyozott egészvászon sorozatkötésben, egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal, kissé kopottas, foltos borítóval, kissé sérült, kissé hiányos gerinccel.