Barna Jónás: Rákóczi árvái. A hazáért és a szabadságért. Történetek a kuruc-labanc világból. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny Hirlap- és Könyvkiadóvállalat. Kiadói illusztrált félvászon kötés, kopottas és kissé foltos borítóval, kissé laza fűzéssel.
Madárka. 102 magyar népdal. Közreadja Kerényi György.
Bp. (1942.) Magyar Kórus. 112 l. A címlap és a népi rajzok Laczkovich Piroska kezevonása. Papírkötésben
Szilágyi István: Régi boltok krónikája. A pest-budai kereskedelem történetéből. Bp., 1986, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói egészvászonkötésben, régi üzletreklámokkal gazdagon díszített kissé szakadozott papír védőborítóval.
Kapi Béla: Olthatatlan fákyla. Bornemisza Péter élete. Győr, 1942, Baross-nyomda. Uzsaly és Koncz (Harangszó nyomdája). Kiadói kissé kopottas illusztrált papírkötés.
H. Sienkiewicz: Volodijovszki úr. (A kis lovag). Történeti regény. Fordította Szekrényi Lajos. Bp., é.n., Szent-István Társulat. Második kiadás. Kiadói illusztrált egészvászon kötés, kissé kopottas borítóval, kopottas gerinccel, kissé laza fűzéssel.