A Modern Könyvtár sorozat 20 kötete: Benski, Drozd, Zieliński, Valton, Šćepanović, Gyllensten, stb. Kopott papírkötésben, példányonként változó, nagyrészt jó állapotban.
Eötvös Károly munkái sorozat 13 kötete (A nazarénusok, Aki örökké bujdosott és egyéb elbeszélések, Emlékezések, A két ördög vára, A nagy per I-III., Gróf Károlyi Gábor följegyzései I-II., Deák Ferenc I-II, Magyar Alakok, Utazás a Balaton körül I.) Bp., 1901-1905, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott szecesziós egészvászon kötés, Gottermayer N.-féle kötésben, festett lapélekkel, változó állapotban.
Moreck, Curt: Korunk erkölcsei. 1. köt.: Társadalmunk nemi élete és erotikája. Bp., é. n., Orbis Könyvkiadóvállalat. Erotikus, részben színes, részben fekete-fehér képanyaggal. Kicsit kopott, javított vászonkötésben.
Jókai Mór: Szélcsend alatt / Az életből ellesve. Bp., 1895, Révai (Jókai Mór összes művei, nemzeti kiadás 35.). Díszes, kissé kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Verne Gyula könyvek, 5 db:
Hatteras kapitány, Servadac Hector, Strogoff Mihály, Utazás a hold körül, A lángban álló szigettenger. Bp,1895-1899, Franklin-Társulat. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben, változó állapotban, többnyire eléggé kopottas, foltos borítókkal.