Székely Tibor: Mátyás-tér-Rózsadomb. Budapest, 1932, Singer és Wolfner, 240 p. Kiadói félvászon kötés. A szerző által dedikált! A borítója némileg kopott, foltos. A szennylapon névbejegyzésekkel.
Vinogradov, [Anatolij]: Paganini. Bp., 1955, Új Magyar Könyvkiadó. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kicsit kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Vas Zoltán: Tizenhat év fegyházban. Budapest, 1944, Kommunisták Magyarországi Pártja, 167 p. Kiadói félvászon kötés. A borítója foltos, kopottas. A kötése laza. Első kiadás. A könyvet valószínűleg nem itthon, hanem Moszkvában adták ki. Ritka!
Pap Zoltán: Muzsikaszó. Regény dalban. Dedikált példány!
Bp., 1910. Petőfi-Társaság. Számos szövegközti, színes, beragasztott képpel, illetve heliogravürrel illusztrált, többek között Benczúr Gyula, Margitay Tihamér, Olgyay Viktor, Glatz Oszkár, Nyilassy Sándor, Nádler Róbert munkáiból. A szecessziós kötéstáblát, előzéklapot és a könyvdíszeket Basch Árpád készítette. Kiadói, színes, festett, dombornyomású vászonkötésben Gottermayer Nándor könyvkötészetéből. Belül hibátlan, kötésében kissé piszkos de nem sérült állapotban