Könyvek: Történelem

Tételek száma: 55

Ábrai Károly: Történeti beszélyek. I.-II. kötet (egybekötve). Pest, 1859, Pfeifer Ferdinánd. 189 p., + 164 l., p. XIX. sz végi félvászon kötésben.
12859.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Gaal József: Gróf Benyovszky Móricz élete és viszontagságai. 10 képpel. Pest, 1857. Heckenast 110 p. + Hozzá kötve: Gaal József: Rontó Pál viszontagságai 12 képpel. Pest 1857 Heckenast. 112p. + hozzákötve Szegfi Mór M.: A világ csudái. 19 képpel. Pest, 1857. Heckenast 112 p. Aranyozott gerincű, vaknyomásos, korabeli vászonkötésben
12860.

Gaal József: Gróf Benyovszky Móricz élete és viszontagságai. 10 képpel.
Pest, 1857. Heckenast 110 p. + Hozzá kötve: Gaal József: Rontó Pál viszontagságai 12 képpel. Pest 1857 Heckenast. 112p. + hozzákötve
Szegfi Mór M.: A világ csudái. 19 képpel. Pest, 1857. Heckenast 112 p.
Aranyozott gerincű, vaknyomásos, korabeli vászonkötésben

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Weber Gyula: A pápaság története VI.-VIII. kötet egybekötve Lipcse, 1871. Köhler K. F. Későbbi félvászon kötésben. Ritka!
12861.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Weber Gyula: A pápaság története I.-II. kötet egybekötve Lipcse, 1871. Köhler K. F. Későbbi félvászon kötésben. Ritka!
12862.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Thierry Amadé: Elbeszélések a rómaiak történetéből az V-ik században. Bp., 1888 MTA. egészvászon sorozatkötésben. Kissé megvetemedve
12863.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
12864.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Kádár János: Válogatott beszédek és cikkek. Budapest 1974. Kossuth Könyvkiadó. Dedikált!
12865.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
20
Acsády Ignácz: A Magyar Birodalom története. I.-II. kötet. Bp. 1903-1904, Athenaeum. 792 p., 36 t. (részben színes fényképek, képek, fakszimilék (egyik szakadt), 4 t. színes térkép); 828p., 31 t. (fényképek, képek, fakszimilék, 4 t. színes térkép). Számos szövegközti és egész oldalas fényképpel, képpel, fakszimilével illusztrálva. Kiadói, színes, illusztrált, kopott, dúsan aranyozott, kopottas félbőr kötésben, lapjai helyenként foltosak.
12866.

Acsády Ignácz: A Magyar Birodalom története. I.-II. kötet.
Bp. 1903-1904, Athenaeum. 792 p., 36 t. (részben színes fényképek, képek, fakszimilék (egyik szakadt), 4 t. színes térkép); 828p., 31 t. (fényképek, képek, fakszimilék, 4 t. színes térkép). Számos szövegközti és egész oldalas fényképpel, képpel, fakszimilével illusztrálva. Kiadói, színes, illusztrált, kopott, dúsan aranyozott, kopottas félbőr kötésben, lapjai helyenként foltosak.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
Held, Friedrich Wilhelm Alexander - Corvin, Otto von: Illustrierte Weltgeschichte. Ein Buch fürs Volk von Held und Corvin. I-IV. (in 6 Bde.: Alterthum, Mittelalter, Neuzeit 1-2., Gegenwart 1-2.) Neue Ausgabe. Mit Tabellen und Karten. Leipzig, 1864, Johann Friedrich Hartknoch. Korabeli félbőr kötésben, márványozott lapszélekkel, a táblázatok és térképmellékletek mellett számos fametszettel illusztrált, fametszetű címlapokkal és könyvdíszekkel dekorált, kissé kopottas állapotú, a papír minősége változó, több lap kijár. Teljes kiadás (!) / Half-leather binding, colored edges, woodcut frontispieces, vignettes and text illustrations, besides tables and maps, somewhat worn condition, some leaves are loose. Complete edition (!)
12867.

Held, Friedrich Wilhelm Alexander - Corvin, Otto von: Illustrierte Weltgeschichte. Ein Buch für's Volk von Held und Corvin. I-IV. (in 6 Bde.: Alterthum, Mittelalter, Neuzeit 1-2., Gegenwart 1-2.) Neue Ausgabe. Mit Tabellen und Karten. Leipzig, 1864, Johann Friedrich Hartknoch. Korabeli félbőr kötésben, márványozott lapszélekkel, a táblázatok és térképmellékletek mellett számos fametszettel illusztrált, fametszetű címlapokkal és könyvdíszekkel dekorált, kissé kopottas állapotú, a papír minősége változó, több lap kijár. Teljes kiadás (!) /
Half-leather binding, colored edges, woodcut frontispieces, vignettes and text illustrations, besides tables and maps, somewhat worn condition, some leaves are loose. Complete edition (!)

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Kertész János: Horthy Miklós kormányzó lengyelországi útja Bp., 1938. Danubia 28p.
12868.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Kossuth Lajos kora és az erdélyi kérdés. Dedikált! Bp., 1928 Collegium Transilvanicum. kötés nélkül. Szétvált
12869.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
id. GÖrgey István: Görgey Arthur a száműzetésben. 1849-1867. Bp. 1918. MTA. Újrakötött, félvászon, jó állapotban.
12870.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft