28 000 Ft
Acsády Ignácz: A Magyar Birodalom története. I.-II. kötet.
Bp. 1903-1904, Athenaeum. 792 p., 36 t. (részben színes fényképek, képek, fakszimilék (egyik szakadt), 4 t. színes térkép); 828p., 31 t. (fényképek, képek, fakszimilék, 4 t. színes térkép). Számos szövegközti és egész oldalas fényképpel, képpel, fakszimilével illusztrálva. Kiadói, színes, illusztrált, kopott, dúsan aranyozott, kopottas félbőr kötésben, lapjai helyenként foltosak.