Gaal József: Gróf Benyovszky Móricz élete és viszontagságai. 10 képpel.
Pest, 1857. Heckenast 110 p. + Hozzá kötve: Gaal József: Rontó Pál viszontagságai 12 képpel. Pest 1857 Heckenast. 112p. + hozzákötve
Szegfi Mór M.: A világ csudái. 19 képpel. Pest, 1857. Heckenast 112 p.
Aranyozott gerincű, vaknyomásos, korabeli vászonkötésben
Acsády Ignácz: A Magyar Birodalom története. I.-II. kötet.
Bp. 1903-1904, Athenaeum. 792 p., 36 t. (részben színes fényképek, képek, fakszimilék (egyik szakadt), 4 t. színes térkép); 828p., 31 t. (fényképek, képek, fakszimilék, 4 t. színes térkép). Számos szövegközti és egész oldalas fényképpel, képpel, fakszimilével illusztrálva. Kiadói, színes, illusztrált, kopott, dúsan aranyozott, kopottas félbőr kötésben, lapjai helyenként foltosak.
Held, Friedrich Wilhelm Alexander - Corvin, Otto von: Illustrierte Weltgeschichte. Ein Buch für's Volk von Held und Corvin. I-IV. (in 6 Bde.: Alterthum, Mittelalter, Neuzeit 1-2., Gegenwart 1-2.) Neue Ausgabe. Mit Tabellen und Karten. Leipzig, 1864, Johann Friedrich Hartknoch. Korabeli félbőr kötésben, márványozott lapszélekkel, a táblázatok és térképmellékletek mellett számos fametszettel illusztrált, fametszetű címlapokkal és könyvdíszekkel dekorált, kissé kopottas állapotú, a papír minősége változó, több lap kijár. Teljes kiadás (!) /
Half-leather binding, colored edges, woodcut frontispieces, vignettes and text illustrations, besides tables and maps, somewhat worn condition, some leaves are loose. Complete edition (!)