Könyvek: Történelem

Tételek száma: 257

Ijjas Antal: Pázmány a nemzetpolitikus. Nemzeti Könyvtár 111-112. Bp., 1944, Stádium, 112 p. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
19495.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

"Világ világa, virágnak virága..." [Ómagyar Mária-siralom]. Bemutatja Vizkelety András. Bp., 1986, Európa. Kiadói papírkötés, kissé koszos borítóval. Mellékletként az eredeti kézirat hasonmásával.
19496.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Kossuth Lajos: Magyarországért. Részletek Kossuth Lajos ,,Irataim az emigráczióból" c. munkájából. Nemzeti Könyvtár 103-104. sz. Bp., 1943, Stádium, 124+(2) p. Átkötött egészvászon-kötésben.
19497.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

A 2. magyar hadsereg megsemmisülése a Donnál. Összeáll. és a bevezető tanulmányt írta: Dr. Horváth Miklós. Dr. Münnich Ferenc előszavával. Bp., 1959, Zrinyi, 387+1 p. 2., bővített kiadás. Kiadói félvászon-kötés,
19498.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

19499.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Szilágyi Ákos: A negyedik Oroszország. Az orosz nacionalizmus családfája. [Bp.], 1989, Szabad Tér. Kiadói papírkötés.
19500.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

P. Fischl Klára: Középső bronzkori leletek Szelevényről. Adatok a Tiszazug középső bronzkorának kronológiai és terminológiai kérdéseihez. Studia Archaeologica III. Szeged, 1997, Móra Ferenc Múzeum, 7-37 p. Különlenyomat. Kiadói papírkötés.
19501.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Benda Kálmán: Bocskai István. Bp., 1993., Századvég. 2. kiadás. Kiadói papírkötés, karcos borítóval.
19502.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Lázár Gyula: Washington. Élet- és jellemrajz. Irving, Bancroft és mások nyomán. Történelmi könyvtár az ifjúság számára 2. Pest, 1872., Heckenast Gusztáv, 118+2 p. Hozzákötve: Áldor Imre: A nagy Napoleon császár története. Történelmi Könyvtár 4. füzet. Bp., 1874, Franklin, 120 p. Átkötött félvászon-kötés, az 1. munka eredeti színes, illusztrált borítóját az elülső borítóra kasírozták, a 2. munka elülső színes, illusztrált borítóját bekötötték, kopott, foltos borítóval, az első táblán sérüléssel, néhány bejegyzéssel, kissé foltos lapokkal.
19503.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

19504.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Ezernyolcszáznegyvennyolc, te csillag. Az Országos Széchényi Könyvtár és a Hadtörténeti Múzeum kiállítása az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 150. évfordulójára. 1848-1998. Szerk.: Várady Géza. Facsimile dokumentumokkal, képtáblákkal. Kiadói papírmappában.
19505.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

19506.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft