Könyvek: Történelem

Tételek száma: 257

Builders of the Ancient World. Marvels of Engineering. Washington, D. C., én., National Geographic Society. Gazdag képanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19522.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Statistischer Überblick über die Niederösterreichischen Güter des Prinzen Philipp v. Sachsen-Coburg-Gotha 1898. Wien, 1898., Verleger Prinz Philipp vo Sachsen-Coburg-Gotha'sche Güterdirection, 16 p. Kiadói papírkötés, régi bélyegzésekkel, az utolsó lapon és a hátsó borítón kis sérüléssel.
19523.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

2001 Kard és Koszorú. Ezer esztendő katonai jelképeiből. Kiállításvezető. Bp., 2001,Hadtörténeti Múzeum, 8 sztl. lev. + Adalékok a történelmi zászlósorhoz, 2 sztl. lev. + 16 (képtáblák) t. Kiadói papírmappában.
19524.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Borsányi György: Kun Béla. Politikai életrajz. Bp., 1979, Kossuth, 425+(3) p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes kiadói papír védőborítóban, a könyv végén kissé hullámos lapokkal.
19525.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Tarr László: A kocsi története. Bp., 1978, Corvina, 279+1 p. 2., bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
19526.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Erdély történetét bemutató össz. 4 kötet: Erdély történeteI-III. kötet. Szerk.: Köpeczi Béla. Bp., 1986, Akadémiai Kiadó. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. + Szamosközy István: Erdély története. (1598-1599, 1603). Bp., 1977, Magyar Helikon. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítón apró gyűrődésekkel, jó állapotban.
19527.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Filep Antal: Baromudvaros telekelrendezés a Délkelet-Alföldön a XVIII-XIX. században. (Dedikált.) Budapest, 1973. (Akadémiai Nyomda). [483]-506 p. Egyetlen kötetkiadás. Dedikált: "Major Jenőnek meleg baráti szeretettel: Tóni". Filep Antal (sz. 1936) néprajztudós népi építészeti tanulmányában szülővárosa, Szentes néhány XIX. század elején épített épületének példáján vizsgálja a baromudvaros telek-elrendezés tiszántúli gyakorlatát. (A baromudvaros telekelrendezés lényege, hogy a telek épületei - egyes gazdasági épületek kivételével - az utcafronttól távolabb helyezkednek el). Oldalszámozáson belül néhány archív alaprajzzal illusztrált. Az első borítón és a belív néhány oldalán ismeretlen kéztől (a possessortól?) származó korrektúrázások. (Különlenyomat az Ethnographia 1972. évi 4. számából.) Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
19528.

Kikiáltási ár:
600 Ft
1,63
1,88

Anna Maria Liberati - Fabio Bourbon: Az ókori Róma. Birodalom, mely egykor a világ ura volt. Ford.: Varga Edith. [Bp.], én., Officina '96. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19529.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Szemelvények Thukydidesből. Ford.: Szilasi Móric. Középiskolai Könyvek Tára III. köt. Bp., 1891, Grill, kihajtható melléklettel, foltos és sérült egészvászon kötés.
19532.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

19533.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

19534.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Michele Brown: Prince Charles & Lady Diana: An Illustrated Biography. London, é.n., Eyre Metheun. 186 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
19535.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft