Könyvek: Történelem

Tételek száma: 257

Századok. A Magyar Történelmi Társulat közlönye. Szerk.: Domanovszky Sándor. 1942. évi (LXXVI.) évf. 1-10. sz. (Teljes évfolyam). Bp., 1942, Magyar Történelmi Társulat (Athenaeum-ny.) +Korabeli vászonkötésben
19508.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Kiszely Gábor: ÁVH. Egy terrorszervezet története. Bp., 2000, Korona. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19509.

Kikiáltási ár:
800 Ft

Stegena Lajos: Térképtörténet. Bp., 1981., Tankönyvkiadó,199 p. Kiadói kartonált papírkötésben
19510.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Svéd László szerk.: Megforgatott világmegforgatók. Bevezetőt írta: Göncz Árpád. 1994, Politikatörténeti Alapítvány, papírkötés, sarokhajlással.
19511.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Zimmermann, Wilhelm: Geschichte der Hohenstaufen. Stuttgart, 1865. Rieger. 920p. + 4 t (rézmetszetű táblák) Korabeli, aranyozott kissé kopott félbőr kötésben.
19512.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Klement Judit: Gőzmalmok a Duna partján. A budapesti malomipar a 19-20. században. Iparkodó Budapest. Bp., 2010, Holnap Kiadó, 163+(1) p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
19514.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Eckhart Ferenc: Magyarország története. Bp., 1933, Káldor. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
19515.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Dr. Fodor Ferenc: Magyar nép, magyar föld, magyar sors. Bp., 1925, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19516.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

A Mátyás-graduale. Bev. Soltész Zoltánné. Bp., 1980, Magyar Helikon - Corvina. 2244. számú sorszámozott példány, készült 5200 példányban. Műbőr kötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
19517.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

[Folyóirat] Huszonegyedik Század. Társadalomtudományi és szociálpolitikai röpiratok. Szerkeszti Aradi Victor. Megjelenik havonta egyszer. II. évfolyam, 12. szám. (1927. október hó) [Bukarest], Bucuresti, 1927. Tipografia Bica. 329-344 p. Aradi Viktor (1883-1937) geológus, szociológus, erdélyi közíró. A század elején Jászi Oszkár polgári radikális köreihez tartozott, a mindenkori kisebbségek jogait védte. Az első világháború előtt a román nemzetiségi törekvések történetét vizsgálta, később a torockói székelyek jogi küzdelmeiről írt. A kommunista szimpátiákkal bíró baloldali közírót számos alkalommal állították bíróság elé. A Jövő Társadalma címen 1926-ban indult társadalomelméleti lapját 1927-ben betiltotta a román ügyészség, lapját - a lapszámozás megtartása mellett - Huszonegyedik század címen indította újra. A lapszámok cikkeinek többségét különféle álnevek alatt maga a szerkesztő írta, ennek megfelelően a Huszonegyedik Század az egyszemélyes folyóiratok számát gyarapítja. A tartalomból: K. A. Wittfogel: Mi történik Kínában? -- Trnowsky Sándor: Páneurópai útlevél -- Erdélyi Viktor: Politikai pörök. Széljegyzetek: Gazdasági problémáink. A történelmi materializmus. Fűzve, enyhén elszíneződött kiadói borítóban. Jó példány.
19518.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

A lengyel Nemzeti Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Múzeum (Szreniawa) 4 db kiadványa. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Lengyel és angol nyelven. Kiadói papírkötés. / 4 publications of the Polish National Museum of Agriculture in Szreniawa (Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie). In Polish and English language. Paperback.
19519.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Mint nemzet a nemzettel... Tudományos tanácskozás a magyar-horvát kiegyezés 140. évfordulója emlékére. / Kao narod s narodom... Konferencija u spomen 140. obljetnici Hrvatsko-ugarske Nagodbe. Szerk.: Sokcsevits Dénes. Bp., 2011, Croatica, 213+(3) p. Magyar és horvát nyelven. Kiadói papírkötés.
19521.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft