Könyvek: Történelem

Tételek száma: 257

Schulek János:  Visegrád problémái és feladatai. (Budapest), 1936. Visegrádi Várbizottság (Mérnökök nyomdája). 1 t. (címkép) + 56 p. Egyetlen kiadás. Schulek János (1872-1948) építész, 1934-től a visegrádi királyi palota ásatásainak vezetője. Kiadványában a visegrádi romok védelmét, feltárását, illetve a feltárt anyag méltó bemutatását szolgáló Visegrádi Múzeum létrehozását javasolja. A kötet végén a Várbizottság szabályzata és pénzügyi beszámolója. A visegrádi ásatások szövegközti térképvázlatával. (A Visegrádi Várbizottság kiadványai. I. füzet.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19471.

Schulek János: Visegrád problémái és feladatai. (Budapest), 1936. Visegrádi Várbizottság (Mérnökök nyomdája). 1 t. (címkép) + 56 p. Egyetlen kiadás.
Schulek János (1872-1948) építész, 1934-től a visegrádi királyi palota ásatásainak vezetője. Kiadványában a visegrádi romok védelmét, feltárását, illetve a feltárt anyag méltó bemutatását szolgáló Visegrádi Múzeum létrehozását javasolja. A kötet végén a Várbizottság szabályzata és pénzügyi beszámolója. A visegrádi ásatások szövegközti térképvázlatával.
(A Visegrádi Várbizottság kiadványai. I. füzet.)
Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

A Magyar Október 23 Mozgalom Programmja. Sulyok Dezső kommentárjaival. A Mozgalom 2. számu önálló kiadványa. (Kézirat gyanánt). New York, 1962, Hungarian October 23rd Movement, 43 p. Emigráns kiadvány. Papírkötésben, néhány kissé foltos lappal, a címlapon kisebb sarokhiánnyal, helyenként kisebb lapszéli sérülésekkel, foltokkal. + 1966 A Magyar Október 23 Mozgalom Inc. és a Magyar Szabadságharcos Nemzetőr Világszövetség összevont központi bizottsága gyűjtőíve, kitöltetlen, 2 sztl. lev.
19472.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

19473.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Leopold von Ranke: Geschichte des Römischen Weltreiches von der Regierung des Kaisers Augustus bis zu Konstantin dem Grossen. Bern-Stuttgart, 1939, Verlag Hallwag. Német nyelvű kötet a Római Birodalom történetéről, 52 fekete-fehér egészoldalas illusztrációval. Kiadói félvászon-kötésben.
19474.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharcz története II. köt. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 (színes kőnyomatú címkép) t. + [10] + 439 + [1] p. + 2 melléklet (hasonmások) t. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált zöld egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, laza fűzéssel, kijáró lapokkal.
19475.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Jancsó Benedek emlékkönyv. Szerk.: Asztalos Miklós. Bp., 1931, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 1 t.+413+1 p. + 1 t. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopott borítóval.
19476.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

19477.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

19478.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

19479.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

19480.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

19481.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

3 db könyv - Engel Pál: Beilleszkedés Európába a kezdetektől 1440-ig. Magyarok Európában I. Bp., Háttér. + Thuróczy János: A magyarok krónikája. Bp., 1980, Európa. + Ruffy Péter: Magyar ereklyék, magyar jelképek. 1988, Kossuth. Kötetenként változó kötésben és állapotban.
19482.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft