Könyvek: Történelem

Tételek száma: 257

Csorba Csaba:  Pósta Béla kolozsvári régészeti iskolája és a "Dolgozatok". (Dedikált.) Debrecen, 1972. (Alföldi Nyomda, Debrecen). 117-146 p. + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen önálló kiadás. Dedikált: "Bodor Imrének Csorba Csaba." Csorba Csaba (sz. 1946) történész tudománytörténeti összefoglalója a Pósta Béla (1862-1919) kolozsvári régész professzor által alapított erdélyi régészeti iskola ásatásairól és eredményeiről. A kihajtható térképen a régész professzor tanítványainak ásatási helyszínei. (Különlenyomat a Debreceni Déri Múzeum 1969-70. évi évkönyvéből.) Prov.: Dr. Bodor Imre régész, történész. Fűzve, enyhén elszíneződött kiadói borítóban, jó példány.
19459.

Csorba Csaba: Pósta Béla kolozsvári régészeti iskolája és a "Dolgozatok". (Dedikált.)
Debrecen, 1972. (Alföldi Nyomda, Debrecen). 117-146 p. + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen önálló kiadás.
Dedikált: "Bodor Imrének Csorba Csaba."
Csorba Csaba (sz. 1946) történész tudománytörténeti összefoglalója a Pósta Béla (1862-1919) kolozsvári régész professzor által alapított erdélyi régészeti iskola ásatásairól és eredményeiről. A kihajtható térképen a régész professzor tanítványainak ásatási helyszínei.
(Különlenyomat a Debreceni Déri Múzeum 1969-70. évi évkönyvéből.)
Prov.: Dr. Bodor Imre régész, történész.
Fűzve, enyhén elszíneződött kiadói borítóban, jó példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Temesváry Ferenc:  Büntető eszközök a régi Magyarországon. Szombathely, 1970. Savaria Múzeum (Franklin Nyomda). 63 + [1] p. + 4 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belüli szövegközti ábrákkal kísért művelődéstörténeti tanulmány. (A Jánosházai Múzeum közleményei. 1. szám.) Fűzve, kiadói borítóban.
19460.

Temesváry Ferenc: Büntető eszközök a régi Magyarországon.
Szombathely, 1970. Savaria Múzeum (Franklin Nyomda). 63 + [1] p. + 4 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás.
Oldalszámozáson belüli szövegközti ábrákkal kísért művelődéstörténeti tanulmány.
(A Jánosházai Múzeum közleményei. 1. szám.)
Fűzve, kiadói borítóban.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Gregorich Izidor:  Társadalom és művelődés Nagy Lajos életrajzaiban. Kolozsvár, 1915. Nyomatott Stief Jenő és Társa könyvnyomdájában. IV + 67 + [1] p. Egyetlen kiadás. Gregorich Izidor tanulmánya a Nagy Lajos életét megőrző latin krónikákból von le emlékezetes társadalomtörténeti és művelődéstörténeti következtetéseket. A szerző a krónikaszöveg nyomán a királyi udvar részletes rajzát adja, vázolja az udvari méltóságok jogköreit, az udvartartás költségeit, a koronázás menetét, az egyházi és a nemesi rend jellemrajzát, majd a törvénykezés, az erkölcsi élet és a szellemi művelődés részleteit közli. Kuriózum gyanánt az egyik Lajos-krónikába beékelt magyar nyelvű szövegemléket is leírja, valamint az első fennmaradt magyar szitkozódás szövegét is - betűhíven. (Kolozsvári értekezések a magyar művelődéstörténelem köréből. 7. szám.) Fűzve, sérült gerincű kiadói borítóban, jó példány.
19461.

Gregorich Izidor: Társadalom és művelődés Nagy Lajos életrajzaiban.
Kolozsvár, 1915. Nyomatott Stief Jenő és Társa könyvnyomdájában. IV + 67 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Gregorich Izidor tanulmánya a Nagy Lajos életét megőrző latin krónikákból von le emlékezetes társadalomtörténeti és művelődéstörténeti következtetéseket. A szerző a krónikaszöveg nyomán a királyi udvar részletes rajzát adja, vázolja az udvari méltóságok jogköreit, az udvartartás költségeit, a koronázás menetét, az egyházi és a nemesi rend jellemrajzát, majd a törvénykezés, az erkölcsi élet és a szellemi művelődés részleteit közli. Kuriózum gyanánt az egyik Lajos-krónikába beékelt magyar nyelvű szövegemléket is leírja, valamint az első fennmaradt magyar szitkozódás szövegét is - betűhíven.
(Kolozsvári értekezések a magyar művelődéstörténelem köréből. 7. szám.)
Fűzve, sérült gerincű kiadói borítóban, jó példány.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Henry Ford: A nemzetközi zsidó. Ford.: Kiss P. Zoltán. Bp., 1998., 200 p. Kiadói papírkötés.
19462.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Treutler, Julius: Vollständiges Namen- und Sach-Register zu Schlossers Weltgeschichte für das deutsche Volk. Fr[iedrich] Chr[istoph] Schlosser's Weltgeschichte für das Deutsche Volk. XIX. Band. Berlin, 1876, Oswald Seehagen, 351 p. Zweite Ausgabe. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, a gerincen kis javítással.
19463.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Fitz Jenő (szerk.) Die aktuellen Fragen der Bandkeramik. Vonaldíszes kerámia időszerű kérdései. Akten der Pannonia Konferenzen I. Az I. Pannonia konferencia aktái. Az István Király Múzeum Közleményei 18. Székesfehérvár, 1972, Fejér Megyei Múzeumok Igazgatósága, 235 p. Német, angol és magyar nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példány.
19464.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Spira György 2 műve:  Spira György: Széchenyi a negyvennyolcas forradalomban Korunk Tudománya. Bp., 1979, Akadémiai, 266+4 p. Kiadói papírkötés, a könyvtest szétvált, és az egyik része elvált a borítótól.;  Spira György: Kossuth és alkotmányterve. Debrecen, 1989., Csokonai, 89+2 p. Kiadói papírkötés.;
19465.

Spira György 2 műve:

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Marosán György: Hogyan készül a történelem? A kommunizmus mint lehetséges evolúciós adaptáció. DEDIKÁLT! Bp., 2006., Money-Plan. Kiadói papírkötés.
19466.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

2 db könyv - Emlékiratok és valóság Magyarország második világháborús szerepéről. 1964, Kossuth. + Andrássy Gyula gróf: Diplomácia és világháború. 1990, Göncöl-Primusz. Kiadói félvászon és papír kötés, jó állapotban. Reprint kiadás!
19467.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

19468.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Bálint Csanád: Kelet, a korai avarok és Bizánc kapcsolatai (Régészeti tanulmányok). Magyar Őstörténeti Könyvtár 8. Szeged, 1995, JATE Magyar Őstörténeti Kutatócsoport, 348 p.+32 (képtáblák) t. Kiadói papírkötés
19469.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,38
13,13

Révay József: Gömbös Gyula élete és politikája. Herczeg Ferenc előszavával. Bp., 1934., Franklin, XVI+440 p. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Első kiadás. Igényesen átkötött modern egészbőr-kötés, körbevágott, kissé foxing foltos lapokkal.
19470.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft