Könyvek: Történelem

Tételek száma: 257

Banner János:  Az ószentiváni bronzkori telep és temető. 1928. évi ásatás. (Második közlemény.) Szeged, 1929. Szeged Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt. 32 p. Egyetlen önálló kiadás. Banner János (1888-1971) szegedi régész, néprajztudós, egyetemi tanár. Főként az Alföld ősrégészetével foglalkozott. Szövegközti felvételekkel kísért beszámolójában az 1928. augusztusi ásatás eredményeit teszi közzé. Könyvtári duplum. (A Szegedi Alföldkutató Bizottság könyvtára. 4. szám.) Fűzve, kiadói borítóban, jó példány.
19560.

Banner János: Az ószentiváni bronzkori telep és temető. 1928. évi ásatás. (Második közlemény.)
Szeged, 1929. Szeged Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt. 32 p. Egyetlen önálló kiadás.
Banner János (1888-1971) szegedi régész, néprajztudós, egyetemi tanár. Főként az Alföld ősrégészetével foglalkozott. Szövegközti felvételekkel kísért beszámolójában az 1928. augusztusi ásatás eredményeit teszi közzé.
Könyvtári duplum.
(A Szegedi Alföldkutató Bizottság könyvtára. 4. szám.)
Fűzve, kiadói borítóban, jó példány.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Paulovics István:  Római kisplasztikai műhely Pannoniában. Pécs, 1935. (A szerző kiadása - Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt.) 9 + [1] p. + 5 t. Egyetlen kiadás. Paulovics István (1892-1952) római kori régész, ókortudós rövid tanulmánya egy, a pannóniai Brigetio-ban (Szőnyben) előkerült, rejtélyes, római kori mitológiai leletcsoport motívumkincsét magyarázza. (Pannonia-könyvtár, 2. füzet.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19561.

Paulovics István: Római kisplasztikai műhely Pannoniában.
Pécs, 1935. (A szerző kiadása - Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt.) 9 + [1] p. + 5 t. Egyetlen kiadás.
Paulovics István (1892-1952) római kori régész, ókortudós rövid tanulmánya egy, a pannóniai Brigetio-ban (Szőnyben) előkerült, rejtélyes, római kori mitológiai leletcsoport motívumkincsét magyarázza.
(Pannonia-könyvtár, 2. füzet.)
Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

19562.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Felszabadult Hazánk Bp., 1955. Zrínyi katonai kiadó. Kiadói egészvászon kötésben bronz plakettel. 293p.
19563.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

19564.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Ferdinand Gregorovius: Hadrián császár. A görög-római világ Hadrián korabeli rajza. Fordította: Pászthory János. Bp., 1897, MTA. 482 + (4) p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés. Ex librissel
19565.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Szalay László: Magyarország története. I. köt. Anemzetnek Európába érkezésétől az Arany [Egybekötve]. Pest, 1861-1862, Lauffer és Stolp (Beimel J. és Kozma Vazul-ny.), XIV+322 p.; XVI+439 p. Második kiadás.Kissé kopott vászonkötésben javított címlappal.
19566.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05

Gaal Mózes: Ezeréves multunkból. Történetek, jelemképek és rajzok a magyar ifjúságnak. I-III. füzet. [Egybekötve.] Pozsony-Bp., én., Stampfel Károly, 47+1;+48;+48 p. Egészoldalas illusztrációkkal. Korabeli átkötött egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kijáró, foltos lapokkal, néhány lapon bejelöléssel.
19567.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

19568.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88

19569.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

19570.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Sebestyén Gyula: A magyar nemzet története. Polgári fiuiskolák számára. Bp., 1890., Méhner Vilmos, 146 p. Átkötött egészműbőr-kötés, bekötött hiányos elülső borítóval, szakadozott lapszélekkel, néhány foltos lappal.
19571.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft