Könyvek: Történelem

Tételek száma: 370

Bakos István - Csicsery-Rónay István: "Szobor vagyok, de fáj minden tagom!" Fehér könyv a Teleki szoborról. Bp., 2004, Occidental Press. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19584.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Árpád-kori és Anjou-kori levelek. XI-XIV. század. Sajtó alá rendezte: Makkai László és Mezey László. Nemzeti Könyvtár. Bp., 1960, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, foltos borítóval. Megjelent 3000 példányban.
19585.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Ürögdi György: Róma kenyere, Róma aranya. Bp., 1969, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötésben, szakadt, karcos kiadói papír védőborítóban.  "A mű szerzője ... a régi Róma gazdasági életét ismerteti. Nem törekszik az ókori római gazdálkodás valamilyen politikai gazdaságtani jellegű elemzésére, hanem a művelt olvasó érdeklődését igyekszik felkelteni a rómaiak kevésbé ismert gazdasági élete iránt. Összefoglalja az ókori gazdasági tevékenység egyes területeiről - mezőgazdaságról, iparról, bányászatról, kereskedelemről, közlekedésről, pénzügyről stb. - szóló ismereteket, s azokat megelevenítő erővel tárja az olvasó elé. Hézagpótlónak tekinthetjük a műben kiadásra kerülő összeállításokat az ókori pénzekről és mértékekről. A kötetet több magyarázó rajz, sok, Magyarországon eddig még meg nem jelent fénykép teszi színessé és érzékletessé. Az előadott anyagot anekdoták, ókori történetek, irodalmi idézetek fűszerezik." (moly.hu)
19586.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

19587.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Kovács Tibor: A bronzkor Magyarországon. Hereditas. Bp., 1977, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
19588.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Dienes István - László Gyula: Beszélgetések a magyarok elődeiről. Bp.,1960, Magyar Nemzeti Múzeum - Történeti Múzeum. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
19589.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Szigethy Gábor: Látlelet 1956-2006. Bp., 2007, Emlékszoba Bt. Kiadói papírkötés.
19590.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

19591.

Kikiáltási ár:
800 Ft

Szilágyi Sándor: Bethlen Gábor fehérvári síremléke és alapítványai. Bethlen Gábor fehérvári síremléke és alapítványai. Bp. 1884. MTA. 21 l.. korabeli félvászon kötésben, fűzésnél elvált.
19592.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Kincs István: Rajzok a kuruczvilágból. Bp. [1900] Szent-István-Társulat. 160 l., 1 lev. /Családi Regénytár 9./ Kiadói, kopottas vászonkötésben, lapjai minimálisan foltosak.
19593.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Surányi Miklós: Bethlen. Történetpolitikai tanulmányok. Bp., 1927, Singer és Wolfner, 238+(2) p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, belül jó állapotban.
19594.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Withausek Gyula: Történelmi jegyzetek a térképészet tárgyköréből. I. kötet: Ókor. A "Térképészeti Közlöny" 7. számú különfüzete. Bp., 1934, M. Kir. Állami Térképészet. Kiadói papírkötés, foltos, kissé sérült borítóval és foltos lapokkal.
19595.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft