Könyvek: Történelem

Tételek száma: 370

Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. Bp., 1925, Enciklopédia Rt., VIII+324+4 p. Negyedik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, kikijáró és sérült előzéklapon valamint egy további oldalon ceruzás firkával. +
19524.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Finn kék-fehér könyv. A Szovjetunió viszonya Finnországhoz a moszkvai béke után. A német kiadásból ford.: Dr. Korbuly György. Bp., [1942], Magyar-Finn Társaság (Ábrahám József-ny.), 46+(2) p. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült, foltos borítóval, belül jó állapotban. + A Magyar-Finn Társaság a könyvhöz mellékelt kísérőlevele és befizetési lapja
19525.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Fóthy János: Horthyliget, - a magyar Ördögsziget. (Magyar Golgota.) Bp.,(1945), Müller Károly,(Légrády-ny.), 89+5 p. Kiadói papírkötés, foltos, kissé kopott borítóval, a könyvtest kissé elvált a borítótól, a gerincen apró szakadással, foltos lapokkal.
19526.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Makkay János: A tiszaszőlősi kincs. A szerző, Makkay János (1933- 2023) régész, címzetes egyetemi tanár által DEDIKÁLT! Bp., 1985, Gondolat. Kiadói papírkötés.
19527.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Karol Mórawski: Józef Bem. Biblioteczka historyczna. Warszawa, 1975, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Lengyel nyelven. Kiadói tűzött papírkötés. / In Polish language. Paperback.
19528.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Tatai Molnár Magdolna: A jászok és kúnok története. Kolozsvári-szegedi értekezések a magyar művelődéstörténet köréből 36. sz. Szeged, 1937, Árpád-ny. Reprint kiadás! Kiadói tűzött papírkötés.
19529.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Szelényi Imre: Szumér-magyar rokonság. Őstörténeti, nyelvészeti, archeológiai és irodalmi tanulmány. München, 1961, Hídfő, 47 p. Emigráns kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, ceruzás aláhúzásokkal.
19530.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

19531.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

V[ilmos] Voigt: Glaube und inhalt. Drei Studien zur Volksüberlieferung. [Hit és tartalom. Három tanulmány a néphagyományról.] ELTE Ókor Történeti Tanszékeinek kiadványai 15. Bp., 1976., ELTE, 120 p. Német nyelven. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus autográf jegyzeteivel papírlapokon. Kiadói papírkötés, foltos. Megjelent 200 példányban.
19532.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Szekeres József: Ganz Ábrahám élete. Bp., 1967, Ganz Villamossági Művek Házinyomda. Félműbőr kötésben, borítón apró kopásnyomokkal, jó állapotban.
19533.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Előadások Padányi Viktorról. Szerk.: Bognár József. A szerkesztő, Bognár József által Kútvölgyi Mihály (1944-?) fotóművész részére DEDIKÁLT példány! hn., én., Veltelini Kft. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
19534.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

19535.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft