Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 229

A Kuun-kódex. I-II. köt. Sajtó alá rendezte, az előszót írta és a jegyzeteket összeállította: Varga Imre. Bibliotheca Historica. Bp., 1979, Magyar Helikon. Hasonmás kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói kartontokban, jó állapotban.
18791.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

18792.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Vegyes Erdélyi Szépmíves Céh által kiadott könyv, 13 kötet, közte: Nyírő: Mádéfalvi veszedelem, A sibói bölény, Isten igájában, Reményik Sándor: Romon virág, Tamási Áronm: Szűzmáriás királyfi, Jégtörő Mátyás...stb. Kolozsvár,Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötésben, változó állapotban, közte kopott, foltos borítóval, közte sérült gerincekkel is.
18793.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,47
14,38

18794.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Vegyes könyvtétel,9 db:   [Scott, Robert Falcon (1868-1912)] Scott utolsó útja. Scott naplója és útitársainak feljegyzései. Fordította Halász Gyula. Negyven képpel és egy térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1923, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 404 p.+ 1 (kétoldalas térkép) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal. Kiadói illusztrált félvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen sérülésnyommal.;  Tolnay Lajos: Gradus ad parnassum. Drámai költemény. Bp., 1923., (Globus-ny.) Korabeli kopott félbőr-kötésben, bekötött elülső papírborítóval.;  O. D. Chwolson: Lehrbuch der Physik. Erster Band. Braunschweig, 1902., Friedrich Vieweg und Sohn, XX+791 p. +1 t. Német nyelven. Szövegközti illusztrációkkal. Korabeli félbőr-kötésben, márványozott lapélekkel, opott borítóval és gerinccel, a gerincen sérülésnyommal, intézményi bélyegzőkkel, néhány lapon ceruzás jegyzettel.;   Kant,[Immanuel]: A tiszta ész kritikája. Ford. és magyarázták: Alexander Bernát és Bánóczi József. Bp., 1913., Franklin, XVI+731 p. Második, átdolgozott kiadás. Átkötött félvászon-kötés, egy-két ceruzás bejelöléssel.;   Földes Béla: A társadalmi gazdaságtan alkalmazott és egyéb tanai. Társadalmi gazdaságtan II. köt. Bp., 1894., Eggerberger (Hoffmann és Molnár. XII+474 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, ceruzás aláhúzásokkal.;   Hermann Adalbert Daniel: Kleineres Handbuch der Geographie. Auszug aus des Verfassers vierbändigem Werke. Leipzig, 1874., Fues's Verlag. Zweite Auflage. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, a gerincen sérülésnyommal.;   Tischler János: Kozmetika I. Magyar Drogista Szakkönyvek III. köt. Bp.,(1935.),Drogista Közlöny. Kopott aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen címkével.;   Hidegkuti Nándor: Óbudától Firenzéig. Színes Sportkönyvtár. Bp., 1962., Sport. Második bővített kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, intézményi bélyegzővel, tollas firkával, a possessori szíecskés bejegyzéssel, ami nem Hidegkútié.;  Dezső Lipót: Magyar hazám. Három cserkész barangolása Magyarországon. A. Szabó Károly rajzaival. Szombathely-Bp., [1933], Martineum - Globus-ny., 84 p.+40 t. I Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Első kiadás. Átkötött kopott félvászon-kötés, két tábla kijár, szakadozott, két lapon sérült, laza fűzéssel, meglazult lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal.;
18795.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Sz. Kuncze Magdolna (szerk.): 40+10. Kuncze Gábor (1950-) politikus, volt belügyminiszter által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész részére DEDIKÁLT! Bp., 2014, Krónika Nova. Számozott (261./300) példány! Fekete-fehér képekkel, többek közt Sajdik Ferenc, Kaján Tibor, Lehoczki Károly karikatúráival illusztrált. Kiadói papír kötésben.
18796.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

Csokonai album. Szerk. és kiadja: kulini Nagy Benő. Debrecen, 1861, Városi-ny., 1 (címkép, acélmetszet) t. + 317+(3) p. Egyetlen kiadás. Átkötött, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kopott borítóval, helyenként kissé sérült foltos lapokkal, ceruzás firkákkal, az utolsó lap hiányos, javított.
18797.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15

Bényi Gergely: Elfeledett betűk. Deutsch Zoltán rajzaival. Bp., 1993, Belvárosi Könyvkiadó, 56+(2) p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Az illusztrátor, Deutsch Zoltán (1975- ) által DEDIKÁLT példány.
18798.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Balázs Imre József: Vidrakönyv. Kolozsvár, 2006, Koinónia. Kiadói papírkötés. A szerző által Gerevich András (1976- ) költő részére DEDIKÁLT példány.
18799.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Lóránth László: A gépmadár dala. [Versek.] (Bp.), 1935. Fővárosi Könyvkiadó Rt. [2] + 46 + [2] p. Egyetlen kiadás.Javított kiadói papírborítóval DEDIKÁLT
18800.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Vörösmarty, Michael: Zalans Flucht. Halle, Otto Hendel. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
18801.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. V. köt. Thesaurus Anecdoton Hungarorum. Gyűjtötte és magyarázza: - - . Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é.n. (cca 1900), Singer és Wolfner, 375 p. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopottas borítóval, néhány kissé sérült lappal, egy lap kijár.
18802.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft