Porcelán

Tételek száma: 358

Rouen Faiance stílusú francia mázas kerámia kínáló "A pagodában" díszítéssel, cca 1800, jelzés nélkül, sérüléssel, restaurálással, 23x30 cm
12233.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Zsolnay búzavirág mintás 3 darab pohár, jelzett, hibátlan, m: 6,5 cm
12234.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Zsolnay plasztika - Ekével szántó paraszt. Terv.: Pásztor János (1881-1945). cca 1900-1920, selyemfényű eozin mázakkal bevont öntött finomfajansz. Kis kopással, az eke fogója és a jobb váll restaurált, 41x40 cm. Csak pár darabban megvalósult formaterv!  ///  Az eozin többféle mázazási és égetési technika gyűjtőneve. Már évszázadok óta ismert díszítő eljárás, a Zsolnay gyár számára a 19. század végén Zsolnay Vilmos, Wartha Vince és Petrik Lajos dolgozta ki. E technika során a készülő tárgyakat egyre csökkenő hőfokon többször festik és égetik egymás után, elérve ezzel egy szivárványszerű, részben egymást átfedő, részben egymásba olvadó mázazást, melyet sok esetben végül savmaratással tesznek még dekoratívabbá.  ///  Zsolnay sculpture - Peasant ploughing with a plough. Design: János Pásztor (1881?-1945). Circa 1900-1920, cast fine faience covered with silky-sheen eosin glazes. Minor wear; the handle of the plough and the shoulder has been restored. Dimensions: 41 × 40 cm. This design was realized in only a few examples.  ///  Eosin is a collective term for several glazing and firing techniques. It has been known as a decorative process for centuries; for the Zsolnay factory it was developed at the end of the 19th century by Vilmos Zsolnay, Vince Wartha, and Lajos Petrik. During this decorative process, the objects are painted and fired repeatedly at progressively lower temperatures, resulting in a rainbow-like glazing with layers that partly overlap and partly merge into one another. In many cases, the surface is finally enhanced by acid etching to make it even more decorative.
12235.

///

Az eozin többféle mázazási és égetési technika gyűjtőneve. Már évszázadok óta ismert díszítő eljárás, a Zsolnay gyár számára a 19. század végén Zsolnay Vilmos, Wartha Vince és Petrik Lajos dolgozta ki. E technika során a készülő tárgyakat egyre csökkenő hőfokon többször festik és égetik egymás után, elérve ezzel egy szivárványszerű, részben egymást átfedő, részben egymásba olvadó mázazást, melyet sok esetben végül savmaratással tesznek még dekoratívabbá.

///

Zsolnay sculpture - Peasant ploughing with a plough.

///

Licitálható
Kikiáltási ár:
480 000 Ft
1 300,81
1 500,00
Minimális ajánlat:
480 000 Ft
480 000 550 000 650 000
1844 Alt wien 35 részes szervírozó készlet, alján jelzett: Alt wien jelzés és 844-es datálás, kínálók, tálak, tálcák, pecsenyés tálak, leveskínálók, szószkínáló. Kis kopással, tűzhibával. /// 1844 Alt Wien 35-piece serving set, marked on the base: Alt Wien mark and 844 date. Includes serving bowls, dishes, trays, meat platters, soup tureens, and a sauce boat. Minor wear and firing flaws.
12236.

Licitálható
Kikiáltási ár:
280 000 Ft
758,81
875,00
Minimális ajánlat:
280 000 Ft
280 000 320 000 380 000
Alt Wien / Carl-Johann Gottlob Thieme (1823-1888) Potschappel hausmaler óriás aufsatz 1823-as évszámmal. Kézzel festett, plasztikus díszítéssel. Jelzett, restaurált, sérült, figura keze letört (megvan) apróbb lepattamások. m: 57 c, sz: 41 cm.
12237.

Licitálható
Kikiáltási ár:
200 000 Ft
542,01
625,00
Minimális ajánlat:
200 000 Ft
200 000 240 000 280 000
Herendi Viktória mintás váza. Kosárfonott felülettel, kézzel festett, jelzett, aranyozáson minimális kopással, m: 26,5 cm
12238.

Licitálható
Kikiáltási ár:
32 000 Ft
86,72
100,00
Minimális ajánlat:
32 000 Ft
32 000 38 000 44 000
1940 Herendi zöld virágmintás szendvicses / süteményes készlet, jelzett, minimális kopással, d: 18,5 cm, tálca h: 48 cm
12239.

Licitálható
Kikiáltási ár:
24 000 Ft
65,04
75,00
Minimális ajánlat:
24 000 Ft
24 000 28 000 32 000
1846-1957 Christian Fischer Pirkenhammer kézzel festett emlékcsésze, előoldalán "Szökőkút" című kézzel festett jelenettel díszítve. Jelzett, aranyozása kopott, m: 9,5 cm
12240.

Licitálható
Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,65
46,88
Minimális ajánlat:
15 000 Ft
15 000 18 000 20 000
Herendi petrezselyemlevél mintás 5 részes asztali szett, jelzett, kis kopással, csikknyomó ragasztott, m: 22 cm alatt
12241.

Licitálható
Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,65
46,88
Minimális ajánlat:
15 000 Ft
15 000 18 000 20 000
Zsolnay virágtartó díszedény - a Rokokó sorozatból. cca 1890, multicolor mázakkal fedett öntött finomfajansz. Áttört pereménél plasztikus legyezőkagylókkal díszítve, alatta kobaltkék alapon krizantémok. Jelzett: rózsaszín mázas öttornyos pecsét és masszába nyomott 3835 formaszám. Repedéssel, restaurálással, d: 22 cm, m: 19 cm /// Zsolnay flower holder decorative vessel - from the Rococo series. Circa 1890, made of cast fine earthenware covered with multicolored glazes. Decorated with sculpted fan-shaped shells around its pierced rim, with chrysanthemums below on a cobalt blue background. Marked: pink-glazed five-tower stamp and impressed form number 3835. With crack and restoration, diameter: 22 cm, height: 19 cm.
12242.

Licitálható
Kikiáltási ár:
110 000 Ft
298,10
343,75
Minimális ajánlat:
110 000 Ft
110 000 130 000 150 000
Herendi Pipázó betyár figura. Kézzel festett porcelán, jelzett, hibátlan, m: 33,5 cm /// Herend 'Smoking Betyár' figure. Hand-painted porcelain, marked, flawless, h: 33.5 cm
12243.

Licitálható
Kikiáltási ár:
75 000 Ft
203,25
234,38
Minimális ajánlat:
75 000 Ft
75 000 90 000 100 000
Hollóházi Manufaktúra, Faragó Miklós (1947- ) designer: "Le Quattro Staggioni" - Négy évszak minta 4 darab kísérleti darabja, bonbonier és 3 darab dísztál. Jelzett, hibátlan, d: 20,5 cm alatt /// Hollóháza Manufactory, Miklós Faragó (1947-) designer: "Le Quattro Stagioni" - Four Seasons pattern, 4 experimental pieces, comprising a bonbonniere and 3 decorative plates. Marked, flawless, diameter: under 20.5 cm.
12244.

Licitálható
Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,60
187,50
Minimális ajánlat:
60 000 Ft
60 000 70 000 80 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft