Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 393

Hedin, Sven: A rejtelmes India felé. - - utazásai Perzsia sivatagjain keresztül. Ford. és bevezetéssel ellátta: Zigány Árpád. I. köt. Bp., [1914], Magyar Kereskedelmi Közlöny, 1 (címkép) t.+ 568+(8) p. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, egy lapszélén kis sérülésekkel.
22314.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Szabó Sarolta: Céhek Szabolcs vármegyében. Nyíregyháza, 1993. Megjelent 1500 példányban. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22315.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Szinte Gábor: Az igazi Velence és Firenze közelről. Bp., 2011, Kairosz. Kiadói kartonált papírkötés.
22316.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Minimális ajánlat:
1 400 Ft
1 400 1 600 1 800
A túravezetés általános ismertetése. Bp., 1986., Magyar Természetbarát Szövetség, 318 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Valamint benne két prospektussal, az egyik Magyar Természetbarát Szövetség A turistatérképek legfontosabb jelei (1984) és Visegrád térkép, a hátoldalán reklámokkal. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
22317.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
22318.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Kiss György: A budapesti várospolitika 1873-1944. Pongrácz Kálmán előszavával. Bp., 1954., Jogi és Államigazgatási Könyv- és Folyóiratkiadó, 391 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,. Megjelent 3100 példányban.
22319.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Makó és Csanád-Torontál vármegyei községek. Szerk.: Barna János. Nikelszky Jenő előszavával. Magyar városok monográfiája VI. Bp., 1929, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala, 407+[1] p. Egyetlen kiadás. Kiadói aranyozott, dombornyomott címerrel díszített egészvászon-kötésben, viseltes, széteső állapotban, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel, szétvált fűzéssel.
22320.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Minimális ajánlat:
1 400 Ft
1 400 1 600 1 800
Ernst Kotz: Im Banne der Furcht. Sitten und Gebräuche der Wapare in Ostafrika. Erzählt - - . Hamburg,én.,Advent-Verlag. Német nyelven. Egészoldalas fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval.
22321.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Baktay Ervin: A világ tetején. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain a nyugati Tibetbe. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 310 p.+ 27 (fekete-fehér fotók) t.+ 2 (térképek) t. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval,
22322.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Magyar közutak. Bp., 1974., Közlekedés- és Postaügyi Minisztérium, 111 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
22323.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Prinz Gyula: Magyarország földrajza. A magyar föld és életjelenségeinek oknyomozó leírása. I. köt.: Magyarország földjének származása szerkezete és alakja. Tudományos Gyűjtemény 15. [Pécs], 1926., Danubia, [2]+202+[6] p. +5 (kihajtható térképek) t. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel .
22324.

Prinz Gyula: Magyarország földrajza. A magyar föld és életjelenségeinek oknyomozó leírása. I. köt.: Magyarország földjének származása szerkezete és alakja. Tudományos Gyűjtemény 15. [Pécs], 1926., Danubia, [2]+202+[6] p. +5 (kihajtható térképek) t. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel
.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
22325.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft