Hedin, Sven: A rejtelmes India felé. - - utazásai Perzsia sivatagjain keresztül. Ford. és bevezetéssel ellátta: Zigány Árpád. I. köt. Bp., [1914], Magyar Kereskedelmi Közlöny, 1 (címkép) t.+ 568+(8) p. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, egy lapszélén kis sérülésekkel.
A túravezetés általános ismertetése. Bp., 1986., Magyar Természetbarát Szövetség, 318 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Valamint benne két prospektussal, az egyik Magyar Természetbarát Szövetség A turistatérképek legfontosabb jelei (1984) és Visegrád térkép, a hátoldalán reklámokkal. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
Kiss György: A budapesti várospolitika 1873-1944. Pongrácz Kálmán előszavával. Bp., 1954., Jogi és Államigazgatási Könyv- és Folyóiratkiadó, 391 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,. Megjelent 3100 példányban.
Makó és Csanád-Torontál vármegyei községek. Szerk.: Barna János. Nikelszky Jenő előszavával. Magyar városok monográfiája VI. Bp., 1929, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala, 407+[1] p. Egyetlen kiadás. Kiadói aranyozott, dombornyomott címerrel díszített egészvászon-kötésben, viseltes, széteső állapotban, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel, szétvált fűzéssel.
Ernst Kotz: Im Banne der Furcht. Sitten und Gebräuche der Wapare in Ostafrika. Erzählt - - . Hamburg,én.,Advent-Verlag. Német nyelven. Egészoldalas fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval.
Baktay Ervin: A világ tetején. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain a nyugati Tibetbe. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 310 p.+ 27 (fekete-fehér fotók) t.+ 2 (térképek) t. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval,
Prinz Gyula: Magyarország földrajza. A magyar föld és életjelenségeinek oknyomozó leírása. I. köt.: Magyarország földjének származása szerkezete és alakja. Tudományos Gyűjtemény 15. [Pécs], 1926., Danubia, [2]+202+[6] p. +5 (kihajtható térképek) t. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel .