Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 608

4 db aukciós katalógus - Eppli Haus Stuttgart, Drouot, Crait+Müller
23134.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
2 db Hampel aukciós katalógus, jó állapotban
23135.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Dr. Kacziány Géza: A női szépség a festőművészetben. A Pesti Napló előfizetői számára készült kiadás. [Bp., 1911], Pesti Napló (Stephaneum-ny.), 32 p.+ 128 t.+ 12 (színes műmellékletek) t. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott, szecessziós egészvászon-kötés, Dárday és Cservenka-kötés, ex libris-szel.
23136.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Tóth Ernő 2003. Szerk.: Paul Molnár. A művész, Tóth Ernő (1949-) szobrász, festőművész által dedikált példány! H.n., é.n., magánkiadás, 141+[3] p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, minimálisan sérült kiadói papír védőborítóban.
23137.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Megfagyott Muzsikus 1931. [19. évfolyam.] (Írták és rajzolták az építészhallgatók. Kiadták a harmadéves építészek. Szerkesztette a tízes bizottság.) [Bp.], 1931.,(Műegyetem),[Műegyetemi-ny.], 73 + [7] p. Számozott (18./100) példány.! Szövegközti és egész oldalas rajzokkal gazdagon illusztrált. Gábor László (Skafa), Pogány Frigyes (Futóbolond II.), Rimner János írásával és rajzaival. Kiadói egészvászon kötésben, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.
23138.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Glaser, Curt:  Hans Holbein d[er] J[üngere] Zeichnungen. Ausgewählt und eingeleitet von Curt Glaser. Basel, 1924. Benno Schwabe & Co. (Druck von Ernst Schwabe, Leipzig). 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + [4] + 36 + [2] p. + 80 t. (ebből 12 kétszínnyomású). Egyetlen kiadás. Curt Glaser német művészettörténész és műgyűjtő kismonográfiája ifjabb Hans Holbein (1497-1543) grafikusművészről, a reneszánsz illusztráció kiemelkedő német mesteréről. A táblák előtt a grafikák adatsora. Feliratozott kiadói vászonkötésben. Jó példány.
23139.

Glaser, Curt: Hans Holbein d[er] J[üngere] Zeichnungen. Ausgewählt und eingeleitet von Curt Glaser.
Basel, 1924. Benno Schwabe & Co. (Druck von Ernst Schwabe, Leipzig). 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + [4] + 36 + [2] p. + 80 t. (ebből 12 kétszínnyomású). Egyetlen kiadás.
Curt Glaser német művészettörténész és műgyűjtő kismonográfiája ifjabb Hans Holbein (1497-1543) grafikusművészről, a reneszánsz illusztráció kiemelkedő német mesteréről. A táblák előtt a grafikák adatsora.
Feliratozott kiadói vászonkötésben. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Worringer, Wilhelm:  Die altdeutsche Buchillustration. Mit 105 Abbildungen nach Holzschnitten. München, 1912. R. Piper & Co. (Druck von Oskar Brandstetter in Leipzig). 152 + [4] p. Első kiadás. Wilhelm Worringer (1881-1965) német művészettörténész, az absztrakciót szabadon engedő, realista elvárásoknak nem engedelmeskedő avantgárd képzőművészet és a nem kevésbé absztrakcióra törekvő késő gótika szakértője. Szövegközti és egész oldalas fametszetekkel gazdagon illusztrált monográfiájában a német késő gótikus grafika humoros-groteszk és áhítatos kompozíciói egyaránt felvonulnak. Színes, illusztrált kiadói félvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel, feliratozott, kissé kopott kiadói tokban. Részben felvágatlan, jó példány.
23140.

Worringer, Wilhelm: Die altdeutsche Buchillustration. Mit 105 Abbildungen nach Holzschnitten.
München, 1912. R. Piper & Co. (Druck von Oskar Brandstetter in Leipzig). 152 + [4] p. Első kiadás.
Wilhelm Worringer (1881-1965) német művészettörténész, az absztrakciót szabadon engedő, realista elvárásoknak nem engedelmeskedő avantgárd képzőművészet és a nem kevésbé absztrakcióra törekvő késő gótika szakértője. Szövegközti és egész oldalas fametszetekkel gazdagon illusztrált monográfiájában a német késő gótikus grafika humoros-groteszk és áhítatos kompozíciói egyaránt felvonulnak.
Színes, illusztrált kiadói félvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel, feliratozott, kissé kopott kiadói tokban. Részben felvágatlan, jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Boehn, Max von:  Miniaturen und Silhouetten. Ein Kapitel aus Kulturgeschichte und Kunst. München, (1917). Verlag und Druck von F. Bruckmann Ag. 1 t. (színes) + 206 + [2] p. + 35 t. (színes). Első kiadás. Max von Boehn (1860-1932) német kultúrtörténész, művészettörténész gazdagon illusztrált monográfiája a miniatúra-festészet technikájáról és tradícióiról. Az angol, a francia és a német miniatúra-festészet történetének áttekintése után függelékként a klasszikus századfordulón elterjedő új grafikai eljárás, a sziluettfestés méltatása. Szerzőnk nem összetévesztendő az azonos korban élő, azonos nevet viselő porosz generálissal, Max von Boehn-nel (1850-1921), a francia-német háború és az első világháború hősével: a legmagasabb katonai kitüntetéseket learató vezérkari tiszt nem írt kismonográfiákat babakészítésről, miniatúra-festészetről és divatról, ám bizonyos, hogy a kor olvasóközönsége soraiban sok mulatságos félreértésre adhatott okot a radikálisan más életszférákban működő kultúrtörténész és a generális névazonossága. Aranyozott kiadói félpergamen kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
23141.

Boehn, Max von: Miniaturen und Silhouetten. Ein Kapitel aus Kulturgeschichte und Kunst.
München, (1917). Verlag und Druck von F. Bruckmann Ag. 1 t. (színes) + 206 + [2] p. + 35 t. (színes). Első kiadás.
Max von Boehn (1860-1932) német kultúrtörténész, művészettörténész gazdagon illusztrált monográfiája a miniatúra-festészet technikájáról és tradícióiról. Az angol, a francia és a német miniatúra-festészet történetének áttekintése után függelékként a klasszikus századfordulón elterjedő új grafikai eljárás, a sziluettfestés méltatása.
Szerzőnk nem összetévesztendő az azonos korban élő, azonos nevet viselő porosz generálissal, Max von Boehn-nel (1850-1921), a francia-német háború és az első világháború hősével: a legmagasabb katonai kitüntetéseket learató vezérkari tiszt nem írt kismonográfiákat babakészítésről, miniatúra-festészetről és divatról, ám bizonyos, hogy a kor olvasóközönsége soraiban sok mulatságos félreértésre adhatott okot a radikálisan más életszférákban működő kultúrtörténész és a generális névazonossága.
Aranyozott kiadói félpergamen kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Marcard, Micaela von: A rokokó avagy kísérlet az emberi szíve. Bp., 1999, Európa. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
23142.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Hausenstein, Wilhelm:  Giotto. Berlin, [1923]. Propyläen-Verlag (Druck von F. Bruckmann Ag., München). 401 + [3] p. Egyetlen kiadás. Wilhelm Hausenstein (1882-1957) német újságíró, szerkesztő, műkritikus. Szövegközti felvételekkel gazdagon illusztrált monográfiája Giotto di Bondone (1267-1337) olasz festő, szobrász és építész munkásságának állít emléket. (Die führenden Meister.) Aranyozott kiadói félbőr kötésben, az első kötéstáblán apró foltossággal. Jó példány.
23143.

Hausenstein, Wilhelm: Giotto.
Berlin, [1923]. Propyläen-Verlag (Druck von F. Bruckmann Ag., München). 401 + [3] p. Egyetlen kiadás.
Wilhelm Hausenstein (1882-1957) német újságíró, szerkesztő, műkritikus. Szövegközti felvételekkel gazdagon illusztrált monográfiája Giotto di Bondone (1267-1337) olasz festő, szobrász és építész munkásságának állít emléket.
(Die führenden Meister.)
Aranyozott kiadói félbőr kötésben, az első kötéstáblán apró foltossággal. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Országos Magyar Képzőművészeti Társulat 3 db kiállítási katalógusa:  1927. tavaszi kiállítás tárgymutatója. Bp., 1927, Országos Magyar Képzőművészeti Társulat,(Athenaeum-ny.), 44 p. + 24 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón kis szakadással, és a sarkán hiánnyal, egy lap kijár és gyűrött, valamint a többi képtábla sarkán szamárfüllel.;  Az 1928. évi tavaszi kiállítás képes tárgymutatója. Bp., 1928, Országos Magyar Képzőművészeti Társulat, 52 p.+32 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel.;  Az 1928/29. évi téli kiállítás képes tárgymutatója. Kukán Géza, Mendlik Oszkár, Mendlik Oszkárné, Poll Hugó, Szentgyörgyi István gyüjtemény és néhai Glatter Gyula emlékkiállításaival. Bp., 1928, Országos Magyar Képzőművészeti Társulat, 42+6 p.+23 (fekete-fehér képtáblák) t. Papírkötés, borítóhiánnyal, az utolsó tábla hiányzik.
23144.

Országos Magyar Képzőművészeti Társulat 3 db kiállítási katalógusa:

1927. tavaszi kiállítás tárgymutatója. Bp., 1927, Országos Magyar Képzőművészeti Társulat,(Athenaeum-ny.), 44 p. + 24 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón kis szakadással, és a sarkán hiánnyal, egy lap kijár és gyűrött, valamint a többi képtábla sarkán szamárfüllel.;

Az 1928. évi tavaszi kiállítás képes tárgymutatója. Bp., 1928, Országos Magyar Képzőművészeti Társulat, 52 p.+32 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel.;

Az 1928/29. évi téli kiállítás képes tárgymutatója. Kukán Géza, Mendlik Oszkár, Mendlik Oszkárné, Poll Hugó, Szentgyörgyi István gyüjtemény és néhai Glatter Gyula emlékkiállításaival. Bp., 1928, Országos Magyar Képzőművészeti Társulat, 42+6 p.+23 (fekete-fehér képtáblák) t. Papírkötés, borítóhiánnyal, az utolsó tábla hiányzik.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000
Uffizi Galéria 3 db kiállítási katalógusa:  Catalogo dei Dipinti. Firenze, 1926. Kiadói papírkötés.  Catalogue of the Principal Paintings with sixty-four illustrations. Elenco dei Principali Dipinti con 64 illustrazioni. Frienze, 1925. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés.;  Catalogue of the Principal Paintings with seventy-two illustrations. Elenco dei Principali Dipinti con 72 illustrazioni. Frienze, 1925. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés.;
23145.

Uffizi Galéria 3 db kiállítási katalógusa:

Catalogo dei Dipinti. Firenze, 1926. Kiadói papírkötés.

Catalogue of the Principal Paintings with sixty-four illustrations. Elenco dei Principali Dipinti con 64 illustrazioni. Frienze, 1925. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés.;

Catalogue of the Principal Paintings with seventy-two illustrations. Elenco dei Principali Dipinti con 72 illustrazioni. Frienze, 1925. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés.;

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft