Licitálható
23141.
Könyvek: Építészet, művészet
4 000 Ft
10,84 EUR, 12,50 USD
4 000 Ft
Boehn, Max von:
Miniaturen und Silhouetten. Ein Kapitel aus Kulturgeschichte und Kunst.
München, (1917). Verlag und Druck von F. Bruckmann Ag. 1 t. (színes) + 206 + [2] p. + 35 t. (színes). Első kiadás.
Max von Boehn (1860-1932) német kultúrtörténész, művészettörténész gazdagon illusztrált monográfiája a miniatúra-festészet technikájáról és tradícióiról. Az angol, a francia és a német miniatúra-festészet történetének áttekintése után függelékként a klasszikus századfordulón elterjedő új grafikai eljárás, a sziluettfestés méltatása.
Szerzőnk nem összetévesztendő az azonos korban élő, azonos nevet viselő porosz generálissal, Max von Boehn-nel (1850-1921), a francia-német háború és az első világháború hősével: a legmagasabb katonai kitüntetéseket learató vezérkari tiszt nem írt kismonográfiákat babakészítésről, miniatúra-festészetről és divatról, ám bizonyos, hogy a kor olvasóközönsége soraiban sok mulatságos félreértésre adhatott okot a radikálisan más életszférákban működő kultúrtörténész és a generális névazonossága.
Aranyozott kiadói félpergamen kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |