Licitálható
23140.
Könyvek: Építészet, művészet
4 000 Ft
10,84 EUR, 12,50 USD
4 000 Ft
Worringer, Wilhelm:
Die altdeutsche Buchillustration. Mit 105 Abbildungen nach Holzschnitten.
München, 1912. R. Piper & Co. (Druck von Oskar Brandstetter in Leipzig). 152 + [4] p. Első kiadás.
Wilhelm Worringer (1881-1965) német művészettörténész, az absztrakciót szabadon engedő, realista elvárásoknak nem engedelmeskedő avantgárd képzőművészet és a nem kevésbé absztrakcióra törekvő késő gótika szakértője. Szövegközti és egész oldalas fametszetekkel gazdagon illusztrált monográfiájában a német késő gótikus grafika humoros-groteszk és áhítatos kompozíciói egyaránt felvonulnak.
Színes, illusztrált kiadói félvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel, feliratozott, kissé kopott kiadói tokban. Részben felvágatlan, jó példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |