Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 608

Worringer, Wilhelm:  Formprobleme der Gotik. Mit 25 Tafeln. München, 1911. R. Piper Verlag & Co. [12] + 127 + [1] p. + 25 t. (ebből egy dupla oldalas). Első kiadás. Wilhelm Worringer (1881-1965) német művészettörténész, kutatási területe az avantgárd és a gótika művészettörténete. Kismonográfiájában a gótikus stílus kialakulásának nyomába ered. Kiadói félpergamen kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen fekete címkén, felül aranyozott lapszélekkel, az első kötéstáblán apró, halvány foltosság. Jó példány.
23122.

Worringer, Wilhelm: Formprobleme der Gotik. Mit 25 Tafeln.
München, 1911. R. Piper Verlag & Co. [12] + 127 + [1] p. + 25 t. (ebből egy dupla oldalas). Első kiadás.
Wilhelm Worringer (1881-1965) német művészettörténész, kutatási területe az avantgárd és a gótika művészettörténete. Kismonográfiájában a gótikus stílus kialakulásának nyomába ered.
Kiadói félpergamen kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen fekete címkén, felül aranyozott lapszélekkel, az első kötéstáblán apró, halvány foltosság. Jó példány.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Wölfflin, Heinrich: Die Kunst Albrech Dürer. München, Verlag F. Bruckmann. Lauffer Tivadar antikváriumának címkéjével. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
23123.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Pickford, Ian: Antik ezüst (Régiséggyűjtők kézikönyve). Színes képekkel illusztrálva. Bp., 1999, SubRosa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
23124.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Gacsádi Albert: Lásd a zenét. [Bp.,2021,Studio 70 Média Kft.], 216 p. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Benne a szerző gyermekének ajándékozási soraival. Kiadói papírkötés.
23125.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Deákfalvi Sarolta: Viselettörténet. Művészeti Ismeretek I. Összeáll.: - -. Bp., 1972., Könnyűipari Műszaki Főiskolai Ruhaipari Tanszék, 279 p. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Megjelent 350 példányban. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, kopott, szakadt borítóval, ceruzás aláhúzásokkal és bejelölésekkel.
23126.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Portré kiállítás 1972. A művészek által DEDIKÁLT példány, köztük: Seregi József, Farkas Lajos, Dobrovits Ferenc, Szabó Lajos, Orosz László, Kamfl József által DEDIKÁLT és még néhány azonosítatlan dedikációval. Bp., 1972, Láng Művelődési Központ, 4 sztl. lev. Kiadói papírkötés.
23127.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,38
13,13
Minimális ajánlat:
4 200 Ft
4 200 5 000 5 500
Franz Fedier svájci festő kiállítási katalógusai, 2 db: Franz Fedier. Basel, Galerie d'Art Moderne, 8 sztl. lev. + Kiállítási plakát, 59x30 cm.;  "Experiment Felsmalerei."+ 74-81+3 p.  1970 Franz Fedier (1922?2005) svájci művész autográf sorai és aláírása egy papírlapon, bélyegzésével.
23128.

Franz Fedier svájci festő kiállítási katalógusai, 2 db:
Franz Fedier. Basel, Galerie d'Art Moderne, 8 sztl. lev. + Kiállítási plakát, 59x30 cm.;
"Experiment Felsmalerei."+ 74-81+3 p.
1970 Franz Fedier (1922?2005) svájci művész autográf sorai és aláírása egy papírlapon, bélyegzésével.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Nádler István: Budapest Feketebács Képek Bilder 1988-1989. Hegyi Loránd bevezetőjével. Bp., 1989, Szerzői, 12 sztl. lev. Nádler István képeivel illusztrált. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés.
23129.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 200 Ft
4 200 5 000 5 500
Dági Marianna - Mráv Zsolt: A Seuso-kincs. Pannonia fénye. Műveltség és luxus a késő császárkori Pannoniában. Bp., 2019, Magyar Nemzeti Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
23130.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Molnár Sándor - Pásztor Ágnes (szerk.): Molnár Sándor. Molnár Sándor által DEDIKÁLT! Pécs, 2009. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
23131.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Schlosser, Julius von:  Die Kunst- und Wunderkammern der Spätrenaissance. Ein Beitrag zur Geschichte des Sammelwesens. Mit 102 Abbildungen. [Lipcse] Leipzig, 1908. Verlag von Klinkhardt & Biermann (Druck von Julius Klinkhardt). 1 t. (címkép) + [6] + 146 + [2] p. Első kiadás. Julius von Schlosser (1866-1938) osztrák művészettörténész, egyetemi tanár kismonográfiája a főúri mű- és furcsasággyűjteményekről. A tiroli Ambras-várkastély műgyűjteményét katalogizáló szerzőben ott tartózkodása közben merült fel az eszme, hogy a késő reneszánsz főúri műgyűjtés története eddig még feldolgozatlan. Szövegközti és egész oldalas felvételekkel gazdagon illusztrált kötetében ennek kidolgozására tesz kísérletet. (Monographien des Kunstbewerbes. XI. Folge.) Feliratozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
23132.

Schlosser, Julius von: Die Kunst- und Wunderkammern der Spätrenaissance. Ein Beitrag zur Geschichte des Sammelwesens. Mit 102 Abbildungen.
[Lipcse] Leipzig, 1908. Verlag von Klinkhardt & Biermann (Druck von Julius Klinkhardt). 1 t. (címkép) + [6] + 146 + [2] p. Első kiadás.
Julius von Schlosser (1866-1938) osztrák művészettörténész, egyetemi tanár kismonográfiája a főúri mű- és furcsasággyűjteményekről. A tiroli Ambras-várkastély műgyűjteményét katalogizáló szerzőben ott tartózkodása közben merült fel az eszme, hogy a késő reneszánsz főúri műgyűjtés története eddig még feldolgozatlan. Szövegközti és egész oldalas felvételekkel gazdagon illusztrált kötetében ennek kidolgozására tesz kísérletet.
(Monographien des Kunstbewerbes. XI. Folge.)
Feliratozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Keleti művészeti lexikon. Szerk.: Fajcsák Györgyi. Bp., 2007, Corvina. Szövegközti rajzokkal illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
23133.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft