Egri Mária: A szolnoki művésztelep. Bp., 1977, Képzőművészeti Alap, 227+(5) p. Első kiadás. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 6500 példányban.
Vida Mária: Patikamúzeumok - műemlékpatikák Magyarországon. Bp., 1996, Semmelweis Orvostörténeti Múzeum, Könyvtár és Levéltár. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval
Műtárgyhamisítás magyar szemmel. Ocsút a búzától. Szerk.: Bendzsel Miklós, Emőd Péter, Kármán Gabriella. Bp., 2019., Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala - Országos Kriminológiai Intézet - Kieselbach Galéria - Hamisítás Elleni Nemzeti Testület. 294p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés.
Egy nagy ládányi vegyes árverési katalógus a 70-es évektől a 2010-es évekig mindenfajta témában, sok Dorotheum militária és művészeti katalógus, régi BÁV katalógusok, könyv és papírrégiség, festmény, óra árverések, művészeti árverések, fotós árverések katalógusai, nagyrészt magyar, de sok külföldi
Gerard, Fabien S. : Ombres jaunes. Journal de Tournage Le Dernier Empereur de Bernardo Bertolucci. Paris, 1987, Cahiers du Cinéma, 187 p. Papírkötésben, számos színes és fekete-fehér képpel illusztrálva. Számozott (01429./600) kiadás. Francia nyelven. Hozzá tartozik 2 db DVD (angol nyelven, francia felirattal) + 1 db bónusz DVD (angol nyelven, francia felirattal), illetőleg egy számozott (03320./6000) filmkocka az eredeti filmtekercsből. A kiadvány Aranyozott, bársony díszdobozban. Ritka! Bernardo Bertolucci "Az utolsó császár" című filmjének limitált, számozott díszdobozos kiadása tartalmazza a film moziváltozatát és a rendezői (3 óra 30 perces) változatot is, valamint egy bónusz 45 perces filmet a rendezővel, a zeneszerzővel készített interjúkkal, filmográfiával, stb. Ezen kívül "forgatási napló" könyvet, egy színes, 35 mm-es celluloid filmkockát az eredeti 1987-es filmből és a kiadvány reklámlapját.
LeRoy Ireland: The works of George Inness. An Illustrated Catalogue Raisonné. Compiled with and Introduction by - -. Az összeállító és az bevezetés írója, LeRoy Ireland által DEDIKÁLT példány! Preface by Donald B. Goodall. Foreworld Robert G. McIntyre. Austin - London,1965,University of Texas Press, XXIII+476 p. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés.
Marosi Ernő: A középkor művészete I-II. köt. Egyetemi Könyvtár. Bp.,1997, Corvina, 252+370 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Az I. kötet. 2. kiadás. A II. kötet 1. kiadás. Kiadói papírkötés, karcos borítóval, de ezt leszámítva jó állapotban.
Marosi Ernő (1940-2021) Széchenyi-díjas művészettörténész, egyetemi tanár, a MTA tagja, az MTA Művészettörténeti Intézetének igazgatója (1991-2000.)
R. Török Mária: A szín mindennapi életünk környezetkultúrájában. Belsőépítészeknek, lakberendezőknek, otthonteremtőknek. Bp., 2014, Terc, 268 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Malonyay Dezső: A magyar nép művészete I-V. kötet. Bp., 1984-1987, Helikon. Reprint kiadás. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Az I. kötetben kísérőfüzettel. Kiadói kemény-kötések.