Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 608

Egri Mária: A szolnoki művésztelep. Bp., 1977, Képzőművészeti Alap, 227+(5) p. Első kiadás. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 6500 példányban.
23218.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Vida Mária: Patikamúzeumok - műemlékpatikák Magyarországon. Bp., 1996, Semmelweis Orvostörténeti Múzeum, Könyvtár és Levéltár. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval
23219.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Műtárgyhamisítás magyar szemmel. Ocsút a búzától. Szerk.: Bendzsel Miklós, Emőd Péter, Kármán Gabriella. Bp., 2019., Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala - Országos Kriminológiai Intézet - Kieselbach Galéria - Hamisítás Elleni Nemzeti Testület. 294p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés.
23220.

Licitálható
Kikiáltási ár:
34 000 Ft
92,14
106,25
Minimális ajánlat:
36 000 Ft
36 000 42 000 50 000
23222.

Licitálható
Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25
Minimális ajánlat:
18 000 Ft
18 000 20 000 24 000
Egy nagy ládányi vegyes árverési katalógus a 70-es évektől a 2010-es évekig mindenfajta témában, sok Dorotheum militária és művészeti katalógus, régi BÁV katalógusok, könyv és papírrégiség, festmény, óra árverések, művészeti árverések, fotós árverések katalógusai, nagyrészt magyar, de sok külföldi
23223.

Licitálható
Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,36
50,00
Minimális ajánlat:
16 000 Ft
16 000 19 000 22 000
Gerard, Fabien S. : Ombres jaunes. Journal de Tournage Le Dernier Empereur de Bernardo Bertolucci. Paris, 1987, Cahiers du Cinéma, 187 p. Papírkötésben, számos színes és fekete-fehér képpel illusztrálva. Számozott (01429./600) kiadás. Francia nyelven. Hozzá tartozik 2 db DVD (angol nyelven, francia felirattal) + 1 db bónusz DVD (angol nyelven, francia felirattal), illetőleg egy számozott (03320./6000) filmkocka az eredeti filmtekercsből. A kiadvány Aranyozott, bársony díszdobozban. Ritka! Bernardo Bertolucci "Az utolsó császár" című filmjének limitált, számozott díszdobozos kiadása tartalmazza a film moziváltozatát és a rendezői (3 óra 30 perces) változatot is, valamint egy bónusz 45 perces filmet a rendezővel, a zeneszerzővel készített interjúkkal, filmográfiával, stb. Ezen kívül "forgatási napló" könyvet, egy színes, 35 mm-es celluloid filmkockát az eredeti 1987-es filmből és a kiadvány reklámlapját.
23224.

Gerard, Fabien S. : Ombres jaunes. Journal de Tournage Le Dernier Empereur de Bernardo Bertolucci. Paris, 1987, Cahiers du Cinéma, 187 p. Papírkötésben, számos színes és fekete-fehér képpel illusztrálva. Számozott (01429./600) kiadás. Francia nyelven. Hozzá tartozik 2 db DVD (angol nyelven, francia felirattal) + 1 db bónusz DVD (angol nyelven, francia felirattal), illetőleg egy számozott (03320./6000) filmkocka az eredeti filmtekercsből. A kiadvány Aranyozott, bársony díszdobozban. Ritka!
Bernardo Bertolucci "Az utolsó császár" című filmjének limitált, számozott díszdobozos kiadása tartalmazza a film moziváltozatát és a rendezői (3 óra 30 perces) változatot is, valamint egy bónusz 45 perces filmet a rendezővel, a zeneszerzővel készített interjúkkal, filmográfiával, stb. Ezen kívül "forgatási napló" könyvet, egy színes, 35 mm-es celluloid filmkockát az eredeti 1987-es filmből és a kiadvány reklámlapját.

Licitálható
Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,36
50,00
Minimális ajánlat:
16 000 Ft
16 000 19 000 22 000
LeRoy Ireland: The works of George Inness. An Illustrated Catalogue Raisonné. Compiled with and Introduction by - -. Az összeállító és az bevezetés írója, LeRoy Ireland által DEDIKÁLT példány! Preface by Donald B. Goodall. Foreworld Robert G. McIntyre. Austin - London,1965,University of Texas Press, XXIII+476 p. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés.
23225.

Licitálható
Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,65
46,88
Minimális ajánlat:
15 000 Ft
15 000 18 000 20 000
Marosi Ernő: A középkor művészete I-II. köt. Egyetemi Könyvtár. Bp.,1997, Corvina, 252+370 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Az I. kötet. 2. kiadás. A II. kötet 1. kiadás. Kiadói papírkötés, karcos borítóval, de ezt leszámítva jó állapotban.  Marosi Ernő (1940-2021) Széchenyi-díjas művészettörténész, egyetemi tanár, a MTA tagja, az MTA Művészettörténeti Intézetének igazgatója (1991-2000.)
23226.

Marosi Ernő: A középkor művészete I-II. köt. Egyetemi Könyvtár. Bp.,1997, Corvina, 252+370 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Az I. kötet. 2. kiadás. A II. kötet 1. kiadás. Kiadói papírkötés, karcos borítóval, de ezt leszámítva jó állapotban.

Marosi Ernő (1940-2021) Széchenyi-díjas művészettörténész, egyetemi tanár, a MTA tagja, az MTA Művészettörténeti Intézetének igazgatója (1991-2000.)

Licitálható
Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,94
43,75
Minimális ajánlat:
14 000 Ft
14 000 16 000 19 000
23228.

Licitálható
Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,94
43,75
Minimális ajánlat:
14 000 Ft
14 000 16 000 19 000
R. Török Mária: A szín mindennapi életünk környezetkultúrájában. Belsőépítészeknek, lakberendezőknek, otthonteremtőknek. Bp., 2014, Terc, 268 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
23229.

Licitálható
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
Minimális ajánlat:
12 000 Ft
12 000 14 000 16 000
Malonyay Dezső: A magyar nép művészete I-V. kötet. Bp., 1984-1987, Helikon. Reprint kiadás. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Az I. kötetben kísérőfüzettel. Kiadói kemény-kötések.
23230.

Licitálható
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
Minimális ajánlat:
12 000 Ft
12 000 14 000 16 000
Jackson Pollock: Psychoanalytic Drawings. Text by C. L. Wysuph. New York, 1970, Horizon Press. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
23231.

Licitálható
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
Minimális ajánlat:
12 000 Ft
12 000 14 000 16 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft