Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 608

23244.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
Filarete, Antonio Averlino:  Tractat über die Baukunst, nebst seeine Büchern von der Zeichenkunst und den Bauten der Medici. Herausgegeben und bearbeitet von Wolfgang von Oetteningen. Mit 15 Abbildungen im Text. [Bécs] Wien, 1896. Verlag von Carl Graeser. XII + 751 + [3] p. Antonio Averlino, művésznevén Filarete (1400-1469 körül) firenzei születésű olasz építész, építészeti szakíró, 25 fejezetből álló olasz értekezése az itáliai reneszánsz architektúra fontos elméleti műve. Kétnyelvű kötetünk szövegét oldalszámozáson belül néhány szövegközti és egész oldalas ábra kíséri. Az építészeti munka első német kiadása 1890-ben jelent meg. A lapszéleken és az előzékeken enyhe foltosság. (Quellenschriften für Kunstgeschichte und Kunsttechnik des Mittelalters und der Neuzeit. Neue Folge, III. Band.) Enyhén elszíneződött korabeli félpergamen kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen zöld címkén.
23245.

Filarete, Antonio Averlino: Tractat über die Baukunst, nebst seeine Büchern von der Zeichenkunst und den Bauten der Medici. Herausgegeben und bearbeitet von Wolfgang von Oetteningen. Mit 15 Abbildungen im Text.
[Bécs] Wien, 1896. Verlag von Carl Graeser. XII + 751 + [3] p.
Antonio Averlino, művésznevén Filarete (1400-1469 körül) firenzei születésű olasz építész, építészeti szakíró, 25 fejezetből álló olasz értekezése az itáliai reneszánsz architektúra fontos elméleti műve. Kétnyelvű kötetünk szövegét oldalszámozáson belül néhány szövegközti és egész oldalas ábra kíséri. Az építészeti munka első német kiadása 1890-ben jelent meg.
A lapszéleken és az előzékeken enyhe foltosság.
(Quellenschriften für Kunstgeschichte und Kunsttechnik des Mittelalters und der Neuzeit. Neue Folge, III. Band.) Enyhén elszíneződött korabeli félpergamen kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen zöld címkén.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Maike Bruhns: Kunst in der Krise. Band 1: Hamburger Kunst im "Dritten Reich." Hamburg, 2001, Dolling und Galitz. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón kis benyomódásokkal.
23246.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
B. Jefimov és M. Joffe: Kukrinyikszi 30 éves művészi munkásságának eredményei. 1952, Magyar-Szovjet Társaság Képzőművészeti Szakosztálya. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
23247.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
Gerő Ödön: Művészetekről. Bp., 1936. Szerzői. Kiadói papírborítóval. 11 p.
23248.

Licitálható
Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88
Minimális ajánlat:
7 000 Ft
7 000 8 000 9 500
23249.

+ Alfred Gilbert Sculptor and goldsmith, 224p.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
23250.

Licitálható
Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88
Minimális ajánlat:
7 000 Ft
7 000 8 000 9 500
Rossi, Aldo: A város építészete. [Bp.], 1986, BME. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
23251.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 500 Ft
17,62
20,31
Minimális ajánlat:
6 500 Ft
6 500 7 500 9 000
23252.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
5×5=25 Russian Avant-Garde Exhibition Moscow, 1921. A catalogue in facsimile. Kiadói papírkötés, papír tokban, jó állapotban.
23253.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Gráfik Imre: A nyereg. A Néprajzi Múzeum Tárgykatalógusai 6. Bp., 2012, Néprajzi Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotba.
23254.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Depero. A futurista. Bp., 2010, Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
23255.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft