Sztaniszlavszkij: Színesztétika. Az Országos Magyar Színművészeti Főiskola Könyvtára 8. Bp., 1949, Színháztudományi Intézet. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Vegyes művészeti katalógus tétel, 7 db: 10 éves a Strabag Festészeti Díj, Horváth László, Áldozat - Engesztelés, Budapest Art Expo 1998, c:/kapi8/parasite/animations 1-3.
Henry Geldzahler: American Painting in the Twentieth Centruy. New York,1965.,The Metropolitan Mueum of Art, 236 p. Angol nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, javított kiadói papír védőborítóban. + 1967 Végh Gusztáv (1889-1973) grafikus, illusztrátor, festőművész részére szóló gépelt üzenet a könyv megküldéséről, valamint Végh Gusztáv magyar és angol nyelvű köszönő levelei (vázlatok), és a végleges gépelt változat, autográf aláírással.
Roszner Károly: Akt-tanulmányok. I-II. sorozat. I. sorozat: Boros Mihály: Az akt és a korerkölcs. - - bevezetője. II. soroztat: Elek Artúr: Hogyan nézzünk és hogyan ne nézzünk képet. (Bp.), [1941.]-1943., (Hungária-ny.), 2+8 p. + 12 (hártyapapírral védett akt tanulmány) t.; 22 p. + 12 (hártyapapírral védett akt tanulmány) t.+2 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötések, kopott borítókkal, a lapok szélein foltokkal, sérülésekkel.
Philiippe Garner: Art nouveau collectables. New Jersey, 1989, Chartwell, kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval, angol nyelven. Gazdag színes képanyaggal illusztrált kiadvány az art nouveau műtárgyakról.
H. Kolba Judit: Liturgische Goldschmiedearbeiten im Ungarischen Nationalmuseum. 14.-17. Jahrhundert. (Dedikált!) Catalogi Musei Nationalis Hungarici. Series Mediaevalis et Moderna I. Bp., 2004, Magyar Nemzeti Múzeum. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés. A szerző, H. Kolba Judit (1937-2020) régész, muzeológus által a kötet egyik fordítója, Moskovszky Éva részére dedikált példány.
Sam Havadtoy: VI - Regret Nothing. 2018. Dekoratív képes album. Kiadói egészvászon kötésben. Sam Havadtoy magyar származású amerikai festő, lakberendező és galériatulajdonos. Az 1980-as évek New York-i művészvilágának jelentős tagja. Ez az album nagyméretű (33 x 29 cm), angol nyelvű és kiterjedt kiállítási katalógus.
Budahelyi Tibor: Érmek. Medals. 1980-2005. A művész, Budahelyi Tibor (1945-) szobrász és éremművész által DEDIKÁLT példány! Bp., 2005, Szerzői, 199+5 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Uhde-Bernays, Hermann: Carl Spitzweg: Des Meisters Leben und Werk. Seine Bedeutung in der Geschichte der Münchener Kunst. München, (1922). Delphin-Verlag (Druck von Emil Hochdanz Ag., Stuttgart). 1 t. (színes címkép) + [4] + 190 + [2] p. + 59 t. (4 színes, 47 kétoldalas). Hermann Uhde-Bernays német művészettörténész korrajzba ágyazott monográfiája a bajor festőművészről és illusztrátorról, Carl Spitzwegről (1808-1885). Spitzweg művészete a biedermeier portréktól később a tájképek és városi életképek felé fordult, utóbbiakon gyakran komikus jelenetek elevenednek meg. A nem mellékesen a "Fliegende Blätter" képes élclapnak is dolgozó festő karikatúra-munkássága is jelentős, élete végén pedig már az impresszionizmussal határos képeket alkot. Spitzweg-monográfiánk első kiadása 1914-ben jelent meg, példányunk a nyolcadik, bővített kiadásból való. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, példányunkból a címlap utáni, érdemi tartalmat nem hordozó levél, illetve egy tábla hiányzik. Példányunkban tulajdonosa elhelyezte a kiadó két további, kiadás előtt álló kötetének egyleveles ajánlóit, az "Unsere Feinde: wie sie sich Selber loben" című nemzetközi karikatúra-album képes hirdetését, mely a francia, angol, orosz, japán, belga, szerb karikaturisták kortárs nemzeti torzképeiből válogat, illetve Gerhadt Ouckama Knoop "Das A und das O" című regényének egyleveles ajánlóját: mindkét mű 1915-ben jelent meg. Aranyozott gerincű, álbordás korabeli félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.