Rümann, Arthur: Daumier als Illustrator. Drei Jahrzehnte franzözischen Bürgertums. Mit 150 Abbildungen. München, 1919. Delphin-Verlag. [8] + 112 p. Egyetlen kiadás. Arthur Rümann (1888-1963) német művészettörténész gazdagon illusztrált monográfiája a francia karikatúra mesteréről, Honoré Daumier-ről (1808-1879). Bár Daumier elsősorban saját korának társadalmi típusairól, főként a francia nyárspolgárokról készített jelentős erejű, groteszk karikatúrákat, monográfiánk bőven válogat a művész történelmi karikatúráiból is, melyek a korábbi évszázadok visszásságait idézik meg. Kissé sérült gerincű, illusztrált, enyhén kopott kiadói kartonkötésben, felül vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.
Furtwängler, Adolf - Ulrichs, Heinrich Ludwig (herausg.): Denkmäler Griechischer und Römischer Skulptur. Handausgabe. Mit 60 Tafeln und 73 Textabbildungen. München, (1911). Druck und Verlag von F. Bruckmann Ag. VIII + 214 + [2] p. + 59 p. (ebből egy dupla oldalas). A görög-római szobrászat eredményeit áttekintő, gazdagon illusztrált művészettörténeti munka első kiadása 1898-ban jelent meg. Példányunk a harmadik, bővített kiadásból való. A címlapon régi katalógusbejegyzés. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, vörös festésű lapszélekkel, az első kötéstáblán a kiadó vaknyomásos emblémájával.
Plietzsch, Eduard: Vermeer van Delft. Mit 35 Tafeln. [Lipcse] Leipzig, 1911. Verlag von Karl W. Hiersamann (Druck von Emil Herrmann senior). X + 145 + [5] p. + XXXV t. Első kiadás. Eduard Plietzsch (1886-1961) berlini művészettörténész és galériatulajdonos. A németalföldi festészet szakértőjének számító Eduard Plietzsch Vermeer-monográfiája korrajzba ágyazott művészettörténeti értekezés. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, felül aranyozott festésű lapszélekkel. Körülvágatlan, részben felvágatlan, jó példány.
Cervantes, Miguel de - Reiner, Imre (ill.): Szenen aus Don Quixote von Miguel de Cervantes. Mit einundzwanzig Holzstichen von Imre Reiner und einem Nachwort von Hermann Kienzle. Basel, (1941). Holbein-Verlag (Gebrüder Fretz Ag., Zürich). 48 + [4] p. Egyetlen kiadás. Reiner Imre (1900-1987) magyar származású svájci betűmetsző, tipográfus, grafikusművész és illusztrátor. Számos klasszikus irodalmi mű jelent meg illusztrációival, Cervantes-regénykivonatunk esetén a művész 21 rajzával. Kolofon: ?Dieses Buch wurde auf echtem Büttenpapier von Gebr. Fretz AG. In Zürich im Dezember 1941 gedruckt?. Illusztrált kiadói kartonkötésben, kiadói védőfóliában. Jó példány.
Bode, Wilhelm: Florentiner Bildhauer der Renaissance. Berlin, 1910. Verlag von Bruno Cassirer. [10] + 340 + [6] p. + 22 t. Wilhelm von Bode (1845-1929) porosz művészettörténész, múzeumalapító, a berlini műgyűjtemények főigazgatója. Szobrászati monográfiájában a firenzei reneszánsz szobrászat motívumkincsét vizsgálja, oldalszámozáson belül gazdag illusztrációs anyaggal. A munka első kiadása 1902-ben jelent meg, példányunk a második, bővített kiadásból való. A hátsó előzéken régi tulajdonosi bélyegzés. Aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
Stokes, Marianne & Adrian: Hungarian Journeys. Landscapes and Portraits 1905-1910.[London, 1996., Evans, M.], 48 p. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Goncourt, Edmond und Jules de: Gavarni. Der Mensch und das Werk. Mit 107 Ganzseitigen und 36 Textillustrationen. Band I-II. [Teljes mű két kötetben.] Berlin, (1918). Hyperionverlag (Druck von Gerhard Stalling, Oldenburg in Grünau). 1 t. (címkép) + [4] + 263 + [1] p. + 53 t.; 1 t. (címkép) + [4] + 189 + [3] p. + 52 t. Első német kiadás. A Goncourt-fivérek, Edmond és Jules Goncourt a XIX. század közepének meghatározó író testvérpárja. A naturalista regényírás alapító atyjaként ismert szerzőpáros számos regényes korrajz után egy személyes ismerős, Paul Gavarni (1804-1866) karikaturista életregényét írta meg. Gazdagon illusztrált életrajzi regényünk szövegét számos Gavarni-karikatúra kíséri, a képanyagon a korabeli párizsi nyárspolgárság számos típusa megelevenedik: haszonlesők, diákok, utcagyerekek, koldusok, színházlátogatók és más széplelkek, tejesasszonyok és üzletemberek szatirikus portréit láthatjuk. A munka eredeti nyelven 1870-ben jelent meg, példányunk a mű első német kiadásából való. Egységes, díszesen aranyozott gerincű, enyhén kopott kiadói félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.