Joseph Melan: Der Brückenbau. Nach Vorträgen, gehalten an der deutschen technischen Hochschule in Prag. Bände I-II. I. Band: Einleitung und hölzerne Brücken. II. Band: Steierne Brücken und Brücken aus Beton und Eisen. [Melan, Joseph: Hídépítés I-II. kötet. I. kötet: Bevezetés és fahidak. II. kötet: Kőhidak és beton- és vashidak.] (Egybekötve.) Leipzig - Wien, 1922-1924, Franz Deuticke, VIII+300 p.+1 t.;+IV+459 p. Dritte Auflage. Német nyelven. Fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel, régi bélyegzésekkel.
Ernst Boerschmann: Chinesische Baukeramik. Berlin, 1927, Albert Lüdtke. Német nyelven. 110 p + 160 t. (közte négy színes). Kiadói aranyozott, kissé kopott egészvászon-kötés, gerinc tetején kisebb sérüléssel, kissé laza kötéssel, címlapon 1933-as névbejegyzéssel, egy lap szélén apró szakadással, néhány táblán összegaradásból származó felülti kopással, máskülönben jó állapotban. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált kötet a kínai iparművészeti és építészeti kerámiáról, néhány szövegközti és 160 lapon külön fejezetben, ritka könyv! / rare book on chinese decorative and industrial ceramic, in original slightly worn full linen binding, with many illustrations.
Victor Vasarely tíz kompozíciója Bartok Béla emlékére. Csoóri Sándor, Illyés Gyula, Keresztury Dezső, Weöres Sándor és mások verseivel. Szerk.: Szántó Tibor. Bp., (1982), Helikon, 1 sztl. lev. + 10 t. Kiadói papírmappában, kopott, foltos borítóval.
Rózsa, György: Évolution générale et développements régionaux en histoire de l'art. Tome I-III. Tome I-II.: Textes. Tome III.: Tables. Actes du XXII. Congrés International d'Histoire de l'Art Budapest 1969. Sour la direction de - -. Bp., 1972., Akadémiai, 762 p.; 883 p.; 574 p. Több nyelven: francia, német angol nyelven. A III. kötet rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói kartontokban, jó állapotban.
Haraszty István. Retrospektív kiállítás. A retrospectív exhibiton. 1963-1998. A művész, Haraszty István (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész által DEDIKÁLT példány! Bp., 1998., Műcsarnok, 143 p. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal, a művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. A kötet végén életmű-jegyzékkel. Kiadói papírkötés.
Maurer Dóra: Munkák / Arbeiten 1990-1997. Bp.,1997.,Ludwig Múzeum Budapest - Kortárs Művészeti Múzeum. Gazdag képanyaggal, a művész munkáival illusztrált. Kiadói papírkötés. Ritka!
Schöffer Gyűjtemény Kalocsa. Szerk.: Csekei István. Kiállítási katalógus. A művész, Nicolas Schöffer (1912-1992) által ALÁÍRT példány. Nicolas Schöffer (1912-1992) magyar születésű francia képzőművész, a művészettörténet első kibernetikus művének alkotója, a kibernetikus művészet megteremtője és kiemelkedő képviselője. Bp., én., Révai-ny., 8 sztl. lev. Kiadói papírkötés.