Joseph Melan: Der Brückenbau. Nach Vorträgen, gehalten an der deutschen technischen Hochschule in Prag. Bände I-II. I. Band: Einleitung und hölzerne Brücken. II. Band: Steierne Brücken und Brücken aus Beton und Eisen. [Melan, Joseph: Hídépítés I-II. kötet. I. kötet: Bevezetés és fahidak. II. kötet: Kőhidak és beton- és vashidak.] (Egybekötve.) Leipzig - Wien, 1922-1924, Franz Deuticke, VIII+300 p.+1 t.;+IV+459 p. Dritte Auflage. Német nyelven. Fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel, régi bélyegzésekkel.