Festmények és grafikák

Tételek száma: 1130

Tóbiás György (1902-1968): Napfényes utca, 1941. Olaj, vászon. Jelezve jobbra lent. Dekoratív fakeretben. 75x100 cm. KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK / ONLY PERSONAL COLLECTION IN OUR OFFICE!
10168.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
44 000 Ft
119,24
137,50
Minimális ajánlat:
44 000 Ft
44 000 50 000 60 000
Demjén Attila (1926-1973): Fiatal hölgy arcképe, 1966. Olaj, vászon, jelezve jobbra lent. Kiállítva: Csók István Galéria, Budapest, 1966, egyéni kiállítás. Üvegezett fakeretben. 60x39 cm
10169.

Licitálható
Kikiáltási ár:
34 000 Ft
92,14
106,25
Minimális ajánlat:
34 000 Ft
34 000 40 000 46 000
Hajdú István (Etienne Hajdu, 1907-1996): Kék szakál (kékszakáll) hetedik felesége, 1978. Szitanyomat, papír. Jelzett. Számozott (59/100). Az 1978-ben megjelent Hommage a Bartók mappából. 48x24 cm. / screenprint on paper, signed, numbered (59/100).
10170.

Licitálható
Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,46
81,25
Minimális ajánlat:
26 000 Ft
26 000 30 000 36 000
Hetey Katalin (1924-2010): Hommage a Bartók. Szitanyomat, papír. Jelzett. Számozott (59/100). 30x30 cm. Üvegezett fakeretben. / Screenprint on paper, signed, numbered (59/100). Framed.
10171.

Licitálható
Kikiáltási ár:
24 000 Ft
65,04
75,00
Minimális ajánlat:
24 000 Ft
24 000 28 000 32 000
Würtz Ádám (1927-1994): Velencei forgatag, 1970-es évek. Filctoll, papír, jelzés nélkül, kartonra kasírozva, 19x23 cm
10172.

Licitálható
Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,62
68,75
Minimális ajánlat:
22 000 Ft
22 000 26 000 30 000
10173.

Licitálható
Kikiáltási ár:
140 000 Ft
379,40
437,50
Minimális ajánlat:
140 000 Ft
140 000 160 000 190 000
Gyarmathy Tihamér (1915-2005): Táncoló női akt (cím nélkül), 1948. Tus, papír, jelzett. Kisebb lapszéli szakadással. 30x21 cm
10174.

Licitálható
Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,56
112,50
Minimális ajánlat:
36 000 Ft
36 000 42 000 50 000
10175.

Licitálható
Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,36
50,00
Minimális ajánlat:
16 000 Ft
16 000 19 000 22 000
Istókovits Kálmán (1898-1990): Álló női aktok. Ceruza, papír. Jelzett. Üvegezett keretben. 17x26 cm
10176.

Licitálható
Kikiáltási ár:
9 500 Ft
25,75
29,69
Minimális ajánlat:
9 500 Ft
9 500 11 000 13 000
Szász Endre (1926-2003): Antik torzó madárral (négy évszak sorozat). Olaj, farostlemez, jelezve jobbra lent. Dekoratív, kissé sérült fakeretben, 80x80 cm. / oil on fibre board, signed lower right, framed
10177.

Licitálható
Kikiáltási ár:
650 000 Ft
1 761,52
2 031,25
Minimális ajánlat:
650 000 Ft
650 000 750 000 900 000
Rippl-Rónai József (1861-1927): Hölgy kalapban (Mrs. Hartmann), Vevey, 1915. Ceruza, akvarell, papír, jelezve jobbra lent RR. Lap alján Rippl-Rónai József autográf feliratával: "Mrs Hartmann. Podmanitzky báró napa. Hotel d'Angleterre Vevey. (amerikai asszony) 1915" Proveniencia: Vásárlás a budapesti Piktúra Galériában. A rajzot azonosította Rum Attila művészettörténész. 13,5x7 cm. Üvegezett fakeretben. Rippl-Rónai Józsefet 1914 nyarán, az I. világháború kitörése idején internálták Franciaországban. Szabadulása után különböző svájci településeken tartózkodott, mielőtt hazatért volna Magyarországra. Az időszakban készült műveiből tárlatot rendeztek az Ernst Múzeumban 1915-ben, amelyről a Művészet c. folyóiratban Dömötör István számolt be: " (...) A kiállítás e kikapott darabjain kívül, még jobban hivatkozhatunk a gyűjtemény egészére amely az Ernst-muzeum termeit szorongásig megtöltötte, s amelynek csak kevés darabja készült itthon, azóta, hogy Rippl-Rónai Svájc Vevey nevű városkájából megjött. Rippl-Rónai mindig termékeny művész volt. Nem a hamar kifáradó, énervait, nehezen vajúdó alkotók közül való. Alig hisszük azonban, hogy egy esztendő leforgása alatt, más körülmények közt többet produkált volna annál, mint amit dús és szuverén talentuma most sorakoztatott együvé, Issy L'Eveque, Macon, Chartreus, Vevey aláírású rajzokban és festményekben. Aki végignézte a kiállítást, örvendve láthatta továbbá, hogy a művészt nem hagyta el régi, aranyat érő humora és elméssége. Képeinek elnevezése mindig sajátos volt, valamikor vörös posztóként ingerelte az akadémikus ízlést, de ez a stilizáló hajlandóság soha nem virágzott különbül, mint most, azokban az egyéni zamatú jegyzetekben amelyek rajzlapra írva egy-egy rajz modelljét, keletkezését kommentálják (...) Valószínűleg két oka van annak, hogy Rippl-Rónai művei közt ezúttal a grafika foglalta el a trónt, hogy néhány portré-festmény mellett rajzok vésődtek legjobban emlékezetünkbe. Az egyik az a külső momentum, hogy a művész, franciaországi időzése alatt, nem válogathatott tetszése szerint technikai eszközökben. Meg kellett elégedni a zsebben hordható ceruzával és tollszárral, annak is a vastagabb végével. A másik ok a művész körül hullámzó, különös ritmusú élet, amely őt magát is meglepő szituációkba sodorta, tele volt a szinek, formák, arcok és gesztusok mozgalmasságával, az idegek, a légkör feszültségével. (...)"/ pencil and watercolour on paper, signed, framed.
10178.

Licitálható
Kikiáltási ár:
500 000 Ft
1 355,01
1 562,50
Minimális ajánlat:
500 000 Ft
500 000 600 000 700 000
10179.

Licitálható
Kikiáltási ár:
360 000 Ft
975,61
1 125,00
Minimális ajánlat:
360 000 Ft
360 000 420 000 500 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft