Hettner Alfréd: A leíró földrajz alapvonalai. I-II. köt. I. köt.: Európa II. köt.: Tengerentúli földrészek. [Bp., 1925-1926.], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 3-380 p.; 3-462+2 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérülésekkel, címlap-hiányokkal.
Erdős Ferenc (szerk.): Pákozd. H.n., [2000], Száz magyar falu könyvesháza Kht. 188p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált kötet. Kiadói kartonált papírkötés.
Kézdy Vásárhelyi Géza: A Buda-Esztergom vidéki magyarság és Buda város nevének eredetéről. Bp, 1914. Pallas. 38 l. Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban
Ráday Mihály: Jelentek a pesti utcán. N. Kósa Judit írásaival. Szerk.: Gáspár Zsuzsa és N. Kósa Judit. Bp., 1998, Karinthy Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Jancsó Árpád: A temesvári Bega-hidak krónikája. Bp.-Temesvár, 1999, Magyar Útügyi Társaság - Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társaság, 164+[4] p. Kiadói kartonált papírkötés.
Ilyés Gábor: Lakóhelyünk, Nyírbogdány. Lakóhelyismereti tankönyv. A szerző által dedikált példány! Nyírbogdány, 1999, [Önkormányzat], 112 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés.