Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 346

Csépánfalvy Zsolt(szerk.): Emlékkönyv az utókornak, a szepességi családok II. találkozójáról Lőcsén 2015. szeptember 17.-20. Bp., 2016, D-plus nyomda. Kiadói papírkötésben, kiadói papír védőborítóban
22204.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Nora Baréthová (szerk.): Osobnosti Kežmarku. nh., 2022, Jadro. kiadói kartonált papírkötésben.
22205.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
[Lőcsei krónika] Mally, Fritzi: Die Leutschauer Chronik des Caspar Hain. In Auszügen zusammengestellt und mit Bildern versehen von -- Prag,, 1943 Volk und Reich 93. Kiadói sérült gerincű kartonált kötésben, borító elvált
22206.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Jakucs László: A Békebarlang felfedezése. Bp., 1953, Művelt Nép. Kiadói félvászon-kötés.
22207.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
M. Bagossy Éva: Veres Pálné. Írta, válogatta és összeállította ükunokája. Bp., 1996, Veres Pálné Gimnázium. Kiadói papírkötés, ajándékozási sorokkal.
22208.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Fitz Jenő: Székesfehérvár. Magyar Műemlékek sorozat. Bp., 1957, Képzőművészeti Alap. Fekete-fehér fotókkal, kihajtható térképpel illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben, szakadt kiadói papír védőborítóban.  Gutheil Jenő (1887-1963) kanonok, író, történész, káptalani levéltáros részére szóló (1957.) iskolai ajándékozási sorokkal.
22209.

Fitz Jenő: Székesfehérvár. Magyar Műemlékek sorozat. Bp., 1957, Képzőművészeti Alap. Fekete-fehér fotókkal, kihajtható térképpel illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben, szakadt kiadói papír védőborítóban.

Gutheil Jenő (1887-1963) kanonok, író, történész, káptalani levéltáros részére szóló (1957.) iskolai ajándékozási sorokkal.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Gáspár Ferencz: A Föld körül VI. köt.: A tengerészet lovagkora. Bp., 1907, Singer és Wolfner. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, kijáró lapokkal, megviselt állapotban.
22210.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
The Canadian Rockies. 33 selected photographs. Banff, Byron Harmon Photos, 31+1 p. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói haránt alakú papírkötés, a borítón gyűrődésekkel.
22211.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Volker Plagemann: "Vaterstadt, Vaterland, schütz Dich Gott mit starker Hand". Denkmäler in Hamburg. Themen-Reihe Band 2. Hamburg, 1986, Hans Christians Verlag. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
22212.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
2 db kínai kultúráról szóló, angol nyelvű könyv: Yao Dan: Chinese Literature. + Hua Mei: Chinese Clothing. Cultural China Series. [Beijing], 2007, China Intercontinental Press. Kiadói papírkötés. / In English language. Paperback.
22213.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Cser László: Pekingi séták. Világjárók. Utazások és kalandok. [Bp., 1941], Franklin-Társulat, 172 p.+ 10 (fekete-fehér fotók.) t. Kiadói félvászon-kötés.
22214.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Bogyay Tamás: A jáki apátsági templom és Szent Jakab-kápolna. (Művészettörténeti összefoglalás és vezető a két templom megtekintéséhez.) Szombathely, (1943). Martineum Könyvnyomda Rt. 106 + [2] p. Egyetlen kiadás. Bogyay Tamás (1909-1994) művészettörténész munkája az ország legépebben maradt román stílusú apátsági templomát és kápolnáját mutatja be; oldalszámozáson belül szövegközti rajzokkal, ábrákkal, alaprajzokkal, építészeti, szobrászati és enteriőr felvételekkel gazdagon illusztrálva. (A Dunántúli Szemle könyvei. 220. szám.) Fűzve, foltos kiadói borítóban.
22215.

Bogyay Tamás: A jáki apátsági templom és Szent Jakab-kápolna. (Művészettörténeti összefoglalás és vezető a két templom megtekintéséhez.)
Szombathely, (1943). Martineum Könyvnyomda Rt. 106 + [2] p. Egyetlen kiadás.
Bogyay Tamás (1909-1994) művészettörténész munkája az ország legépebben maradt román stílusú apátsági templomát és kápolnáját mutatja be; oldalszámozáson belül szövegközti rajzokkal, ábrákkal, alaprajzokkal, építészeti, szobrászati és enteriőr felvételekkel gazdagon illusztrálva.
(A Dunántúli Szemle könyvei. 220. szám.)
Fűzve, foltos kiadói borítóban.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Aktuális híreink

517. aukció:
Az árverés időtartama: január 13-tól 22-ig

Licitálás vége: január 22. 19:00

Megtekintés: január 19-től 22-ig
Tételek átvétele: január 26-tól az Andrássy úton
Fizetési határidő: február 6.
Elszámolás február 11-től

  Események