Schandl Károly: Károlyi Sándor gróf és a magyar föld. Budapest, 1908. Magyar Gazdaszövetség - Stephaneum Nyomda Rt. 1 t. (címkép) + 71 + [1] p. + 1 t. Egyetlen kiadás. Schandl Károly (1882-1972) agrárpolitikus, lapszerkesztő, a gazdaszövetség szervezője. Rövid tanulmányában a hitelezési nehézségekkel küzdő magyar agrárium utolsó 30 évének helyzetét tekinti át, és üdvözli Károlyi Sándor (1831-1906) politikus szövetkezetalapítási tevékenységét. A címlapon és a belív egy oldalon régi gyűjteményi bélyegzés, az enyhén sérült első előzéken és az első kötéstáblán régi katalóguscímke. Könyvtári duplum. BOEH V, 7185. Poss.: Az Országos Kaszinó könyvtára. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
Lukács György (szerk.): La Hongrie et la civilisation. Histoire, géographie, ethnographie, constitution et rapports internationaux. Rédigé avec la collaboration de plusieurs auteurs francais et hongrois, par Georges Lukács. Préface de Jérome et Jean Tharaud. Avec 3 cartes et 29 planches hors texte. Paris, 1929. La Renaissance du Livre [ny. n.] 430 p. + 29 t. + 3 térkép. Egyetlen kiadás. A trianoni döntéssel megcsonkított Magyarország kormányképes kulturális elitje az 1920-as évek végétől diplomáciai offenzívába kezdett annak érdekében, hogy a külföld számára bebizonyítsa az ország gazdasági életrevalóságát, kulturális értékéit és egyedülálló néprajzi karakterét, ennek megfelelően pedig revíziós törekvéseinek jogosságát. A Lukács György (1865-1950) jogász, politikus, volt vallás- és közoktatásügyi miniszter, diplomata által szerkesztett tanulmánykötetben történelmi, etnográfiai, demográfiai, alkotmánytörténeti és diplomáciai cikkek találhatók. A bevezető történelmi esszén túl kötetünk további történelmi tanulmányokban tisztázza Magyarország keresztény és antibolsevista karakterét is. A mű végén hosszabb tanulmányok a magyar-francia, a magyar-angol, a magyar-német, a magyar-olasz és magyar-amerikai kulturális kapcsolatokról. Kötetünk iniciáléit és könyvdíszeit Reiter László grafikusművész rajzolta. Az első nyomtatott oldalon és a címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés. Fűzve, feliratozott, sérült gerincű, kissé hiányos kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
Gróf Széchenyi István emlékkönyv. Szerk.: Nyesti Pál. Bp., 1905, Gróf Széchenyi István Emléke Ápolására Alakult Bizottság (Otthon-ny.), 131p. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kis kopással
cca XVIII. sz.-XIX. sz. eleje, német nyelvű könyv/lexikon töredéke, 16 lap, benne többek közt a zsidó-római háborúkról szóló írásokkal, színezett fametszetű iniciálékkal és illusztrációkkal, változó állapotban
Pór Antal: Aeneas Sylvius, II. Pius pápa. Élet- és korrajz. Budapest, 1880. Szent-István-Társulat (Athenaeum Rt. ny.) VI + [6] + 384 p. Egyetlen kiadás. Pór Antal (1834-1911) történész, egyháztörténész, pozsonyi kanonok, egyházkerületi tanfelügyelő. Korrajzba ágyazott életrajza Enea Silvio Piccolomini olasz humanista (1405-1464), a II. Pius néven egyházfővé választott reneszánsz pápa története; egyben a reneszánsz karrierutak és a Mátyás korabeli európai politika nagyívű rajza. A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés és katalógusszám, az első előzéken gyűjteményi könyvjegy. Néhány oldalon aláhúzások, széljegyzetek, a sorozatcímlapon apró sérülés. (Házi könyvtár, XXXIII. kötet.) Poss.: A Szent Ágoston Egylet könyvtára. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
Neményi, [Ambrus] Ambros: Journale und Journalisten der französischen Revolutionszeit. Berlin, 1880, Carl Habel, 63+[1] p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, kissé viseltes állapotban, a címlapon a Galilei szabadkőműves páholy bélyegzőjével.
A szerző Neményi Ambrus (1871-ig Neumann Ambrus) (1852-1904) politikus, újságíró, Neményi Pál nagybátyja. Egyetemi tanulmányait Bécsben és Párizsban a Sorbonne-on végezte. 1877-től a Pester Lloyd vezércikkírója és a Budapesti Szemle munkatársa. 1884-től kormánypárti országgyűlési képviselő. 1896-tól 1901-ig a Pesti Napló főszerkesztője. Hetilapokban, folyóiratokban és önállóan a legkülönbözőbb történeti, irodalmi és politikai tárgyú írásai jelentek meg. A tételünkben szereplő A francia forradalom hírlapjai és hírlapírói c. munkája magyarul 1885-ben, az Olcsó Könyvtár sorozatban jelent meg.
Deák Ferencz emlékezete II. köt.: Levelek 1822-1875. Dr. Váczy János előszavával. Bp. 1890, Ráth Mór, (Prochaska Károly-ny.), 8 sztl. lev.+ IV+392 p. Kiadói aranyozott, zöld egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítókkal, a borítón címkével, régi intézményi bélyegzésekkel.
Millenniumi Magyar Történelem sorozat 3 kötete: Bethlen István: Válogatott politikai írások és beszédek. Szerk. és az utószót írta: Romsiscs Ignác. Millenniumi Magyar Történelem. Politikai gondolkodók.; Teleki Pál: Válogatott politikai írások és beszédek. Szerk. és az utószót írta: Ablonczy Balázs. Millenniumi Magyar Történelem. Politikai gondolkodók.; Vermes Gábor: Tisza István. Millenniumi Magyar Történelem. Életrajzok. Bp.,2000-2001., Osiris. Kiadói kartonált papírkötések