Licitálható
22525.
Könyvek: Történelem
3 200 Ft
8,67 EUR, 10,00 USD
3 200 Ft
Schandl Károly:
Károlyi Sándor gróf és a magyar föld.
Budapest, 1908. Magyar Gazdaszövetség - Stephaneum Nyomda Rt. 1 t. (címkép) + 71 + [1] p. + 1 t. Egyetlen kiadás.
Schandl Károly (1882-1972) agrárpolitikus, lapszerkesztő, a gazdaszövetség szervezője. Rövid tanulmányában a hitelezési nehézségekkel küzdő magyar agrárium utolsó 30 évének helyzetét tekinti át, és üdvözli Károlyi Sándor (1831-1906) politikus szövetkezetalapítási tevékenységét.
A címlapon és a belív egy oldalon régi gyűjteményi bélyegzés, az enyhén sérült első előzéken és az első kötéstáblán régi katalóguscímke. Könyvtári duplum.
BOEH V, 7185.
Poss.: Az Országos Kaszinó könyvtára.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |